Skocz do zawartości
dari_a

Tunze 9004 - jak szybko się napełnia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jak szybko napełnia Wam się kubek w Tunze 9004? U mnie w niecałe dwie doby i zastanawiam się jak rozwiązać problem z wyjazdami.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć, ja ostatnio 2 tygodnie bylem bez odpieniacza i nic sie zlego nie stało.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opróżniam pojemnik raz na 3-4 dni. Może masz go za bardzo na mokro? Wydaje mi się że można dokupić kubek z przelewem. W górnej części masz rurkę pod wężyk i podłączasz jakąś butelkę. Wszystko ponad poziom przelewu zleci do butelki.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.tunze.com/DE/en/products/details.html?type=&user_tunzeprod_pi1[prodid]=9004.145

 

pewnie szybciej będzie kupić kolanko i dziurkę w swoim wywiercić, na wakacje dokładasz wężyk, jak wracasz obracasz ku górze jak mini komin, żeby kolanko wystawało ponad górę kubka :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tihs napisał:

https://www.tunze.com/DE/en/products/details.html?type=&user_tunzeprod_pi1[prodid]=9004.145

 

pewnie szybciej będzie kupić kolanko i dziurkę w swoim wywiercić, na wakacje dokładasz wężyk, jak wracasz obracasz ku górze jak mini komin, żeby kolanko wystawało ponad górę kubka :) 

eeee super, nie wiedziałem, że Tunze ma to w ofercie :-)

myślałem by samodzielnie zrobić rozwiązanie, o którym piszesz...ale mam dwie lewe ręce, pewnie tylko zniszczyłbym kubek ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko nadzieję, że nie będziesz musiał sciągać ze stanów ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli uda sie Wam to gdzies kupic to dajcie znac, bo z tego co sie orientowalem w Polsce moze byc problem niestety 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tihs napisał:

mam tylko nadzieję, że nie będziesz musiał sciągać ze stanów ^^

Jutro będę dzwonił po sklepach, dam znać czy mi ściągną.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój w około tydzień...ale ustawiony na bardzo sucho, z małą ilością powietrza...Akwarium 100L, raczej świeże (4miesiące)a zrobić przelew naprawdę nie jest ciężko...Ewentualnie na wakacje możesz zdjąć kubek, tylko wtedy solna mgiełka pokryje wnętrze szafki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dadario napisał:

Mój w około tydzień...ale ustawiony na bardzo sucho, z małą ilością powietrza...Akwarium 100L, raczej świeże (4miesiące)a zrobić przelew naprawdę nie jest ciężko...Ewentualnie na wakacje możesz zdjąć kubek, tylko wtedy solna mgiełka pokryje wnętrze szafki. 

Ja mam ustawiony na mokro. Skręcać powietrza nie chciałem żeby nie obniżać wydajności odpieniania i reguluję tylko zanurzeniem. Jednak pomimo bardzo małego zanurzenia pieni na mokro i szybko zapełnia kubek.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak parametry?? Być może możesz pozwolić sobie na obniżenie wydajności i skręcenie powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dadario napisał:

A jak parametry?? Być może możesz pozwolić sobie na obniżenie wydajności i skręcenie powietrza...

Mogę, ale jakoś się boję ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 9001 i po jednym dniu 1/3 czasem połowę, parametry jn przestałem się tym przejmować i zastanawiam się na dziurką i kolankiem na urlop


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego się bać. Za jeden dzień nie skończą pod sufit. No i nie mówię tu o jakiejś wielkiej zmianie...przykrec o pół obrotu, poczekaj tydzień i zmierz parametry. Jak wszystko będzie ok to znów o pół obrotu i tydzień poczekaj... Tak  aż dojdziesz do optymalnego poziomu pomiędzy ilością urobku a poziomem zanieczyszczeń. Pamiętaj tylko że wszystko musi się odbywać przy stabilnym karmieniu i suplementowaniu korali. Nie kombinuj z kilkoma rzeczami jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie leci dość sucho i 4-5 dni bez opróżniania daje radę. A na wakacje planuję założyć pompkę perystaltyczną, sterowaną przez Sonoff, która będzie ściągać urobek do butelki - tanio i baz wiercenia, jeśli ktoś nie chce dziurawić sobie kubka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6/11/2017 o 11:53, dari_a napisał:

Jutro będę dzwonił po sklepach, dam znać czy mi ściągną.

i jak? udalo sie cos znalezc?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2017 o 11:53, dari_a napisał:

Jutro będę dzwonił po sklepach, dam znać czy mi ściągną.

Udało zakupić się w Polsce? Czy pojemnik jest niższy od oryginalnego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciągle z braku czasu nie mogę zabrać się za sprawę.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.