Skocz do zawartości
Gość Paragon

Staly miernik Ph

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Witam, zabieram się za zamówienie miernika do stałego monitoringu Ph, może miał ktoś z was styczność czy warto/nie warto, znalazłem coś takiego ciekawi mnie szczególnie ten drugi który mierzy jednocześnie Ph i zasolenie:

1. Sam miernik ph

2. Miernik Ph i Zasolenia

3. Miernik Ph i TDS

 

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zamiast chińskiej "cyfrówki" nie lepszy analogowy ?

43107208.jpg  pol_pl_Red-Sea-Hydrometr-uchylny-5384_1.

przyklejasz w sumpie i z głowy (oczywiście trzeba sprawdzić czy/o ile przekłamuje :) )

 

a 3. Miernik Ph i TDS  - to chyba do słodkiego krewetkaruim a nie do słonej wody bo co Ci da odczyt TDS w solance ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

spoko mi bardziej chodzi o cyfrowy Ph meter, do stałego monitoringu, a trafiłem przy okazji na ph i sali meter w jednym, faktycznie ten trzeci który podałem do słodkowodnego, ale może się nadawać do np:, monitoringu wody do podmiany :)

 

9 minut temu, silvia napisał:

zamiast chińskiej "cyfrówki" nie lepszy analogowy ?

Co do chińszczyzny myślę że te sallimetry, które pokazałeś też są wyprodukowane w chinach tak więc :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pewno tak - ale nie są cyfrowe więc trzeba by je "walnąć młotkiem" żeby zepsuć 

a wracając do stałego odczytu PH ... nawet jak pokaże nie to czego się spodziewasz to co zrobisz ? przewietrzysz pokój ? :)

(ja używam kieszonkowego miernika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
pewno tak - ale nie są cyfrowe więc trzeba by je "walnąć młotkiem" żeby zepsuć 
a wracając do stałego odczytu PH ... nawet jak pokaże nie to czego się spodziewasz to co zrobisz ? przewietrzysz pokój ? [emoji4]
(ja używam kieszonkowego miernika)


Hm w takim razie po co uzywasz kieszonkowego tez wietrzysz za kazdym razem pokoj [emoji41]

Ok a wiec ponawiam pytanie i moze ktos sie wypowie co miał styczność z podobnym sprzetem moze bardziej z naciskiem na sam monitor Ph, zaznaczam nie robimy wycieczek osobistych do chińczykow, bo wszystko teraz jest chinskie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sprecyzuje - używam kieszonkowego ... do sprawdzenia świeżej solanki :)

ale ja nie jestem fanem "gadżetów" bo zbiornik mógłby wyglądać mniej więcej tak :

przesada.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tomaszowie Mazowieckim gość produkuje Ph metry z sondą.

Jest w kazdy czwartek na giełdzie zoologicznej w Łodzi.

Poszukaj w necie. Mam takie ustrojstwo od 5 lat i działa super.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic, ale to chyba najbardziej znane morskie zdjęcie akwarystyczne świata ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W Tomaszowie Mazowieckim gość produkuje Ph metry z sondą.
Jest w kazdy czwartek na giełdzie zoologicznej w Łodzi.
Poszukaj w necie. Mam takie ustrojstwo od 5 lat i działa super.


Sonda jest na stale czy sie ja wymienia co jakis czas?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

sprecyzuje - używam kieszonkowego ... do sprawdzenia świeżej solanki [emoji4]
ale ja nie jestem fanem "gadżetów" bo zbiornik mógłby wyglądać mniej więcej tak :
przesada.jpg


A ja jestem dlatego pytam fanow gadzetow [emoji16]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną od nowości. Od czasu do czasu myję ją i sprawdzam testami, ale chyba są jakieś opcje kalibracji sondy ale posiałem instrukcję.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Paragon napisał:

A ja jestem dlatego pytam fanow gadzetow [emoji16]
 

to zamiast szukać gdzieś w świecie - zerknij na targowisko

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, silvia napisał:

a wracając do stałego odczytu PH ... nawet jak pokaże nie to czego się spodziewasz to co zrobisz ? przewietrzysz pokój ? :)

Dokładnie.

Naszą energię warto ukierunkować na podciągniecie ph poprzez wymianę gazową powietrza innego niż pokój z mieszkańcami w środku.

Z drugiej strony bogatemu nie należy zabraniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

A ja jestem dlatego pytam fanow gadzetow 

Dlatego Ci kibicuję i obserwuję akwa ;) ro pierwsza klasa.

Moim zdaniem hobby ma przede wszystkim sprawiać frajde, dla jednych to ryby, dla innych acropory a jeszcze inni najbardziej w tym wszystkim lubia gadzety. Gdybysmy wszyscy byli tacy sami, to świat byłby straszliwie nudny.

Co do pozycji nr 2, według mnie wygląda porządnie, dokładność ph 0,01 sonda na złączu BNC (łatwo o lepsze zamienniki) i manualna kalibracja.

 

Silvia ten miernik co pokazales kosztuje 150, a trzeba kupic do niego elektrode i plyny za kolejne 150 minimum.Tutaj za 300 jest nowy zestaw 2w1 tyle, ze kiepskiej jakości, ale o tym mieliśmy nie mowic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 godzin temu, Arturro napisał:

Naszą energię warto ukierunkować na podciągniecie ph poprzez wymianę gazową powietrza innego niż pokój z mieszkańcami w środku.

 

10 godzin temu, silvia napisał:

to zamiast szukać gdzieś w świecie - zerknij na targowisko

dzięki, dzięki wasze rady są bardzo cenne :P

 

7 godzin temu, tihs napisał:

Dlatego Ci kibicuję i obserwuję akwa ;) ro pierwsza klasa.

Moim zdaniem hobby ma przede wszystkim sprawiać frajde, dla jednych to ryby, dla innych acropory a jeszcze inni najbardziej w tym wszystkim lubia gadzety. Gdybysmy wszyscy byli tacy sami, to świat byłby straszliwie nudny.

Co do pozycji nr 2, według mnie wygląda porządnie, dokładność ph 0,01 sonda na złączu BNC (łatwo o lepsze zamienniki) i manualna kalibracja.

 

Silvia ten miernik co pokazales kosztuje 150, a trzeba kupic do niego elektrode i plyny za kolejne 150 minimum.Tutaj za 300 jest nowy zestaw 2w1 tyle, ze kiepskiej jakości, ale o tym mieliśmy nie mowic ;)

Dzięki Kacper, mi bardzo dużo frajdy sprawia akwarium morskie, żona nie potrafi zrozumieć jak można gapić się na skałę godzinami :), tyle samo frajdy sprawia mi budowanie zaplecza technicznego, tak już mam i kropka ale nie o tym temat chcę taki miernik i nie uważam że sprzęt za 250zł z chin jest słaby można było by podejrzewać słabo wykonanie jak by kosztował 10-20$, te mierniki chodzą od 65-120 $ u nas pewnie by kosztowały dwa razy tyle, może miały by inna naklejkę i tyle, poza tym masz rację nie o tym mieliśmy mówić :)

 

Tak więc jeżeli miał ktoś styczność ze sprzętem takim lub podobnym proszę o jakąś rzeczową opinię czy warto kupować czy nie, dywagację co innego można sobie za to kupić i czy jest chińskie zostawmy na kiedy indziej, 90 jak nie 100% sprzętu w naszych zbiornikach jest wyprodukowane w chinach, ewentualnie sam monitor Ph bez funkcji mierzenia zasolenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakością chodzilo mi o elektrodę do PH, wiarygodna kosztuje 200$ B)

chinczycy robia jeszcze te legendarne tenisowki z lat 90tych za ktore ciagle joby zbieraja, ale zaczeli tez latac w kosmos ostatnio.

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, tihs napisał:

Silvia ten miernik co pokazales kosztuje 150, a trzeba kupic do niego elektrode i plyny za kolejne 150 minimum.Tutaj za 300 jest nowy zestaw 2w1 tyle, ze kiepskiej jakości, ale o tym mieliśmy nie mowic ;)

 nie znam się na elektrodach ale w ofercie napisano :

"Sprzedam zalegające graty: - miernik pH Firmy Dupla z elektrodą ( do skalibrowania) , cena 150 zł "

więc wcale nie musi być potrzebna nowa sonda , a płyny są dość tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację, trochę to przerysowałem żeby lepiej wyglądało :) elektrody muszą być wilgotne, ta jest sucha i opisana do kalibracji - czyli nie działa poprawnie, może zacząć ale przecież on nie udziela gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem akwarystycznym gadzeciazem. Profilux kontrolował mi wszystko co mogło być kontrolowane, wysyłał mi SMSy i emaile.

Potem zauwazyłem ze przejmowałem się byle pierdołą w raportach no i oczywiście probowałem korygować... Nie musze chyba mowic, że nie wychodziło to zbiornikowi na dobre.

Dziś, profilux kontroluje jedynie reaktor Ca i temperature. Dzieki temu zbiornik jest duzo zdrowszy. I ja zresztą też.

Paragon, co ccesz osiągnąc przez stały monitoring pH? W dojrzałym zbiorniku, który stoi w dobrze przewietrzonym pokoju pH jest stabilne i kontroluje się samo

Poza tym na zanurzonej elektordzie szybko rosna gąbki, czy ślimaki osiadłe co oczywiście wpływa na dokładność odczytu

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
18 minut temu, Tester napisał:

Kiedyś byłem akwarystycznym gadzeciazem.

jak to byłeś :)

 

19 minut temu, Tester napisał:

Paragon, co ccesz osiągnąc przez stały monitoring pH? W dojrzałym zbiorniku, który stoi w dobrze przewietrzonym pokoju pH jest stabilne i kontroluje się samo

Poza tym na zanurzonej elektordzie szybko rosna gąbki, czy ślimaki osiadłe co oczywiście wpływa na dokładność odczytu

w sumie może masz i rację, może poniosło mnie trochę ale zobaczyłem i stwierdziłem że chcę mieć :) chociaż stały monitor zasolenia już wydaje mi się sensowny i praktyczny mimo wszystko, tylko pytanie jak jest z jego działaniem bo skalibrować można do refraktometru pytanie tylko czy z czasem nie gubi się i ne zaczyna przekłamywać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starość zrobiłem się leniwy i doceniam prostotę :) 

 

Widzisz, poruszyłeś wazną kwestię...

Jeśli masz jakikolwiek stały monitoring, to bez regularnej kalibracji łatwo można się wpuścić w maliny: "bo przecież pokazuje tak samo od miesiąca..." podczas gdy realna sytuacja może być inna. 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Paragon napisał:

 chociaż stały monitor zasolenia już wydaje mi się sensowny i praktyczny mimo wszystko

 

to też trochę gadżet choć faktycznie praktyczny) - ja kontroluję raz w tygodniu przy podmiance a dolewka sama uzupełnia co odparowało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, Tester napisał:

Na starość zrobiłem się leniwy i doceniam prostotę :) 

 

Widzisz, poruszyłeś wazną kwestię...

Jeśli masz jakikolwiek stały monitoring, to bez regularnej kalibracji łatwo można się wpuścić w maliny: "bo przecież pokazuje tak samo od miesiąca..." podczas gdy realna sytuacja może być inna. 

 

nom mi chyba nie minie (mam nadzieję), no właśnie ale teoretycznie można kalibrować przy podmianach wody wtedy i tak przygotowuję solankę

 

12 minut temu, silvia napisał:

to też trochę gadżet choć faktycznie praktyczny) - ja kontroluję raz w tygodniu przy podmiance a dolewka sama uzupełnia co odparowało 

no tak ale pamiętaj, że odpieniacz wyrzuca, jak się nie mylę (bo nie stosuję) przy balingu też można pomieszać zasolenie w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to co odpieniacz wyrzuci uzupełniam przy podmiance (to nie są ilości o które warto się martwić) - balinga też nie stosuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.