Skocz do zawartości
boo12

LevelAutomatic eye

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś miał do czynienia z tą dolewką niezawodność większa niż przy pływakach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj na youtobe test Shopens Shrimps od krewetek, wnioski nasuwają się same po zapoznaniu z materiałem. Ma swoje wady, lecz kusi ceną i gabarytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie nie skusiła. Nie ma to jak stare dobre klasyczne dolewki, na podwójnym czujniku. Miałem jedną z czujnikiem termicznym (nie podaję marki, ale można się łatwo domyśleć) i wymieniałem 4 razy. Szczęśliwym trafem firma była bardzo uczciwa i po prawie dwóch latach używania coraz to nowej, po kolejnym zepsuciu - powiedziałem dość. Oddali mi pieniązki na konto. Chyba już nie zaufam czujnikowi termicznemu i żadnemu innemu. Pływak to pływak. Nic go nie oszuka. Od czasu do czasu trzeba zajrzeć czy czysty , czy nic się tam nie gromadzi i tyle. Można spać spokojnie. No, ale to moje zdanie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a nie prościej było po prostu podać linka do filmiku na który się powołujesz ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś i tam będę musiał nabyć a to ma fajne wymiary, może ktoś będzie miał w tak zwanym między czasie bo mnie się nie śpieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nano rafek fajna propozycja. Tez sie nad nią zastanawiam

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że tu pływak nie jest niepotrzebny. Dolewka ma zabezpieczenie i nie przeleje więcej niż potrzeba


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewkę mieliśmy okazję obejrzeć, pomacać na żywo podczas Łódzkiego Spotkania Akwarystów Morskich. Prezentuje się ona bardzo fajnie, mała zgrabna, kompaktowa. Moje obawy wzbudziło ewentualne zarastanie czujnika optycznego - lecz zgodnie z zapewnieniem producenta (był on na spotkaniu) dolewka posiada zabezpieczenie i jeżeli załączy się na dłużej niż podczas poprzednich cykli program rozłączy funkcję dolewania wody.

Ale nie wiem na ile to jest sprawne zabezpieczenie gdyż: nie widziałem nigdzie przycisku reset - więc wnioskuję iż wyłączy się jeśli będzie zbyt długo dolewała - ale po jakimś czasie włączy się ponownie. Jeśli założymy złośliwość urządzenia podczas urlopu - to wydaje mi się iż jednak może ona przelać więcej niż potrzeba. Dolewki pływakowe również mogą się zawiesić i przelać także nie jest to argument przeciwko. Wydaje mi się iż problemem może być zarastanie czujnika glonami (wapiennymi) czujnik jest w kształcie pryzmatu (stożka) i tu może wystąpić problem przy ewentualnym czyszczeniu osadów i wapiennych. Elektronika jest poza wodą zajmuje bardzo mało miejsca.
Obawy jakie budzi u mnie w/w konstrukcja mogą wystąpić przy każdej dolewce. Ze znanych mi powodów jestem nieco przewrażliwiony na punkcie dolewek, lecz temu urządzeniu bym zaufał - działa na niskim napięciu za co należy się mu olbrzymi plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki, pływaki itp. trzeba dbać, je się czyści zwyczajnie. Zawsze jakaś aiptasia się może wleźć na czujnik (miałem taki przypadek), ślimak czy coś i nieszczęście gotowe. Wystarczy przetrzeć od czasu do czasu czujnik palcem i będzie ok, o zarastaniu wapiennymi nie ma mowy, zresztą czujnjki zazwyczaj umieszczane są w sumpach, gdzie dla wapiennych jest za ciemno.  A jeśli brak sumpa, to można osłonkę na czujnik dać, zawsze to coś da, ewentualnie spowolni zarastanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma taką dolewkę i mógłby wypowiedzieć się jak się sprawuje w praktyce?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam się zastanawiam nad zakupem, nie wiem tylko jaka jest przewaga nad dolewką z 2 czujnikami, która u tego producenta jest tańsza o 50 PLN. W moim przypadku nie mam sumpa i ryzyko zablokowania czujnika jest raczej podwyższone, a ślimaki uwielbiają takie zakamarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem tej dolewki, ale wydaje mi sie ze ona raczej nie jest praktyczna w zastosowaniu. Przyklad: sump najczesciej jest dociagniety pod stelazem do jednej sciany (tam dolewki juz nie zamontujesz od boku), zakladajac ze masz jedna komore na pompe powrotu i tam dolewasz wode, zostaje druga strona, gdzie zapewne stoi zbiornik na dolewke. Zeby to zmiescic musi byc na froncie sumpa lub odsuniesz zbiornik na dolewke od sumpa. Z plywakiem nie ma tego problemu bo montujesz nawet zwykla przysawka lub zakladasz na rant akwarium i nie zabiera miejsca. Niby super fajne i kompaktowe, ale w moim odczuciu gadzet i nic wiecej.

Ps. Dolewke tez mam AquaTrend ale z plywakiem :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tester napisał:

Czytam reefhub regularnie, ale jakoś przeoczyłem recenzję tej dolewki. Po jakim ubytku wody tzn. ile milimetrów, centymetrów poziomu wody musi odparować, żeby dolewka się załączyła? Jak sprawuje się tą dolewka w akwarium bez sumpa, gdzie falownik będzie bujał wodą, będzie stale różny poziom wody, raz mniejszy, a za chwilę większy?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem powiedziec jaka różnica poziomu wody aktywuje dolewke. Mysle ze 1-2 mm. Co do falowania, to dolewka mam zaimplementowaną obustronną histereze - tak na oko opóźnienie tojakies 10 sekund, może ciut mniej. W kazdym razie falowanie powierzchni nie wzbudzi dolewki. Silne falowanie może zakłócić pracę każdej dolewki.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli do akwarium bez sumpa jak najbardziej nadaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mialem tej dolewki, ale wydaje mi sie ze ona raczej nie jest praktyczna w zastosowaniu. Przyklad: sump najczesciej jest dociagniety pod stelazem do jednej sciany (tam dolewki juz nie zamontujesz od boku), zakladajac ze masz jedna komore na pompe powrotu i tam dolewasz wode, zostaje druga strona, gdzie zapewne stoi zbiornik na dolewke. Zeby to zmiescic musi byc na froncie sumpa lub odsuniesz zbiornik na dolewke od sumpa. Z plywakiem nie ma tego problemu bo montujesz nawet zwykla przysawka lub zakladasz na rant akwarium i nie zabiera miejsca. Niby super fajne i kompaktowe, ale w moim odczuciu gadzet i nic wiecej.
Ps. Dolewke tez mam AquaTrend ale z plywakiem [emoji4]

Zawsze mozna na przedniej albo tylnej scianie sumpa zamontowac

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, boo12 napisał:


Zawsze mozna na przedniej albo tylnej scianie sumpa zamontowac

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka
 

O ile ma sie miejsce :). Na tyle bym nic nie montowal bo wychodze (przynajmniej ja), ze mam miec latwy dostep do sprzetu. Hipotetyczna sytuacja, magnes pusci i dolewka sie obnizy albo spadnie, na tylnej scianie za duze ryzyko. Na froncie akurat nie mam za bardzo miejsca (ale to moj przypadek) bo tak skonstruowalem sobie szafke, stelaz, sump itd, Wydaje mi sie, ze w przypadku tej dolewki trzeba o niej pamietac, ze wymaga 'jakiegos miejsca' bo wystaje i tyle. Moze byc super, ale nie dla kazdego :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobre pytanie co się stanie jak odopadnie,przestaje działać czy dolewa?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpadnie to nie widzi soczewki, wywala błąd jeśli się obniży to jeśli przekroczy czas dolewania to taktuję to jako brak wody RO oczywiście to tylko info producenta , jednak jestem zwolennikiem magnesów a nie przyssawek, po doświadczeniach z latającymi grzałkami po słodkim akwarium

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dlatego czy to grzałka czy coś innego. Kropla silikonu czy superglue i trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz takiej wersji nie znałem, ale do zalanego zbiornika? za pewnik biorę że będę wszystko przestawiał sto milionów razy zanim mi się spodoba, a jednak magnes wydaje mi się niezawodnym rozwiązaniem cyrkulatory chyba się wam nie przesuwają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi dniami akurat nabylem te dolewke. Do kostki ktora posiadam 30L jest idealna.


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.