Skocz do zawartości
Walker

Nowe pompy VorTecha

Rekomendowane odpowiedzi

Testował ktoś może nowe pompy MP-40W Quiet Drive? Ciekawi mnie bardzo kultura pracy tego urządzenia. Producent pisze ze jest o 90% cichsza od starszego modelu który w mojej ocenie był niezłym "traktorem". Jeśli to prawda co piszą to może być naprawdę fajna pompka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował i to dogłębnie :) Faktycznie jest bardzo cicha, nie ma porównania ze starszą wersją. Z tym, że ja nie lubię Vortechów za to, że nie można ustawić sobie kierunku strumienia wody...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w mojej płytkiej rafie nowego MP-40  działa już pół roku bez czyszczenia i dalej cichy jest jak szelest - aby go usłyszeć muszę przystawić ucho na 10 cm od silnika, pracuje na trochę mniej niż połowa mocy, ale jak podkręcałem do połowy to też cisza. Ma moc ustawień i generuje fajną losową falę, naprawdę naturalnie to wygląda - nie ma efektu Pogo - co co nie wiedzą jest to machanie głową w przód i w tył na koncertach rockowych :P,tego nie znoszę w pompach jak mają powtarzalne fale przez co buja korale prawo lewo prawo lewo w koło tak samo - jest to makabrycznie nudne. 

Potwierdzam to w sumie najcichszy sprzęt u mnie a mam jeszcze Radiona G3 odpieniacz BK mini  oraz pompkę BK red dragon supersilence 5000l/h najbardziej daje w kość odpieniacz, ale nie przez pompę tylko raczej przez szum bąbli - nie do przeskoczenia. Akwarium mam w sypialni więc to ważne by było cicho. Lampa Radion jak jest na max to wyje głośniej niż ten cyrkulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem wczoraj zobaczymy co będzie dam znać pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testował i to dogłębnie [emoji4] Faktycznie jest bardzo cicha, nie ma porównania ze starszą wersją. Z tym, że ja nie lubię Vortechów za to, że nie można ustawić sobie kierunku strumienia wody...



Nie można faktycznie ale podobno ma bardzo szeroki strumień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować vortecha mp 40 quiet w swoim akwarium. Pompa jest bardzo głośna  w trybie wave boxa, wyraźnie słychać chrobotanie. Wydaje dźwięki nawet w trybie stałym. W porównaniu do poprzednika faktycznie pracuje zdecydowanie ciszej .


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to zdecydowanie odmienna opinia w porównaniu z większością w internecie. Może coś z Twoja było nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu mp40w, jak myślicie na zbiornik 135cm x 65 x 65 będą potrzebne dwie sztuki mp 40?
Teraz mam dwa maxspect 250 na przeciwko siebie i max chodzą na 50% ale efekt bujania w obecnym baniaku nie do osiągnięcia.
Myślałem o mp40 tylko niemam możliwości dać jednej na przeciwko, bo mam z prawej komin. Jedyne wyjście to lewy bok i fala w stronę komina, da rady jedna, albo trzeba dwie?


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyłącze się do tematu mp40w, jak myślicie na zbiornik 135cm x 65 x 65 będą potrzebne dwie sztuki mp 40?
Teraz mam dwa maxspect 250 na przeciwko siebie i max chodzą na 50% ale efekt bujania w obecnym baniaku nie do osiągnięcia.



A dlaczego nie do osiągnięcia? Masz je na jednym sterowniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma te nowe modele, ale bujanie zaczyna się pojawiać przy dużej mocy a wtedy wszystko w zbiorniku lata, inaczej skała ułożona, komin na boku i już to nie takie proste z tą fala

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną maxpert 250 i w zbiorniku 250l buja jak wściekły więc teoretycznie dwa w akwarium 570l powinny robić dobra robotę ale pod warunkiem że działają na jednym sterowniku bo ręcznie nie ma szans tego ustawić. Może to kwestia regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że na nowym sterowniku
U mnie też zrobią fale, ale kosztem podniesienia piasku [emoji3],
Ile przerwy ustawiasz, u mnie najlepiej bujało jak miałem 0,8, w starym baniaku to działało bez zarzutu, też za sprawą komina na środku, w obecnym zaobserwowałem, że film przy takich samych ustawieniach praktycznie nie spływa do komina, bo prawa pompa(na kominie) ciągle go pcha sportem

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starszy model sterownika i nie mam piasku więc nie mam takiego problemu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.