Skocz do zawartości
boo12

Filtr Ro przyepływy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pospinałem właśnie filtr kupiony od naszego forumowicza, powiedzcie mi Panowie czy 5,30sec na 1l wody to jest w normie czy muszę myśleć o podbijaniu ciśnienia, woda na wejściu 165ppm na wyjściu 01ppm membrana 75 gdp

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

5,5 minuty na litr ? - u mnie baniak 5l napełnia się około 45min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 5,5 min to dobrze?

Może za wysokie ciśnienienie? wodę mam z własnego żródła kilka kilometrów od domu nie chciałbym uwalić membrany  

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,3 to  jest ściek z jednego litra wody a nie czas jaki jest potrzebny do nalania butelki o pojemności 5 litrów. Jest to w normie. Stosunek  wody gotowej do zasolenia do utworzonego ścieku, w zależności od sprzętu waha się na 1 litr osmozy od 4 do 6 l ścieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszę, że 5,5 min potrzebuję żeby napełnić 1l butelkę czujniki mam na wejściu i wyjściu więc wiem skąd leje tę wodę. Natomiast polećcie mi jakiś zestaw wkładów żeby wymienić bo te już mają ok 6 miesięcy żywice również bo wszystko na co patrze ma trzy wkłady dwa pianka 20 i 5 mikron + wegiel ale, ja mam dwa wkłady potem membrana poźniej żywica  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, boo12 napisał:

tak 5,5 min to dobrze?

Może za wysokie ciśnienienie? wodę mam z własnego żródła kilka kilometrów od domu nie chciałbym uwalić membrany  

policz sobie 75 galonów ile to litrów na dobę i podziel przez czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu masz osmoze 3-stopniową ,a nie pięcio. Zapytaj w zoologicznym czy mają prefity do osmozy i kupo jedem filtr mechaniczny a drugi  wegiel aktywny za dwa zapłacisz ok 45pln 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientowalem to osmoza di3 i zywica robi praktycznie wode demineralizowana, a di5, 7,9 to juz jest wzbogacanie wody o pierwiastki z filtrow

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Silva to co podeslales z linka bedzie pasowalo? Ja mam pierwszy pojemnik bezbarwny i widac gabke a to sa gotowe wklady?

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz transparentne pojemniki to pewnie standard puszki 10 cali - to by było lepiej bo wkłady są naprawdę bardzo tanie taki piankowiec 5 mikron to pewnie z 6 złotych a węgiel może z 13 zł za wkład. Jest to zunifikowany wkład do puszek 10 cali sam wkład bez obudowy, dla tego jest tańszy niż te liniowe z linka podanego przez silvia.

Ale fakt fotka zestawu by pomogła.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie to jestb70d741009c796a3878d647c7568c26a.jpg

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy powinienem wsadzic 5mic czy 20? Jaka jest kolejność

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw 5, potem węgiel a na koniec 20. No i pomyślałbym na Twoim miejscu nad DI. ;-)

 

Pamiętaj tylko, żeby przepłukać węgiel... Rozłączyć filtr przed membraną i przepłukać prefiltry.

Jak chcesz dowiedzieć się więcej to:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, rh1no napisał:

Najpierw 5, potem węgiel a na koniec 20. No i pomyślałbym na Twoim miejscu nad DI. ;-)

 

Nie wprowadzaj w błąd. Najpierw 5, następnie węgiel, potem 1, membrana i DI. Tak to powinno wyglądać. Niektórzy używają prefiltrów o innej gęstości, ale to co opisałem to najczęściej spotykana kombinacja. Po węglowym daje się jak najgęstszy, by nie uszkodziła się membrana. 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, P1otr napisał:

Nie wprowadzaj w błąd. Najpierw 5, następnie węgiel, potem 1, membrana i DI. Tak to powinno wyglądać. Niektórzy używają prefiltrów o innej gęstości, ale to co opisałem to najczęściej spotykana kombinacja. Po węglowym daje się jak najgęstszy, by nie uszkodziła się membrana.

O widzisz... Chyba jeszcze za wcześnie, kolega pisze, że ma 5 i 20 mikron, czyli najpierw 20 a potem 5. Chociaż z drugiej strony, przy tych wkładach, nie ma chyba to większego znaczenia. Węgiel blokowy (w zalężności od firmy) też ma filtrację mechaniczną na poziomie około 10 mikronów. Ale tak jak mówię, aby było poprawnie to najpierw 20 a potem 5. 

Pomyłeczka... Ale właśnie z tego powodu wrzuciłem koledze linka do mądrzejszego i bardziej rozbudowanego wytłumaczenia ;-) 

Przeczytałem jeszcze raz i 20 jest gęściejszym wkładem niż 5 podobnie jak 5 od 1. Chodzi o to, żeby gęściejszy wkład zabezpieczał filtr węglowy przed zapchaniem mechanicznym. Tak jest to wytłumaczone w instrukcji.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez rh1no (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dodam od siebie że przy wymianie zasobników trzeba uważać na uszczelki (dobrze sobie zachować te ze starych - ot tak żeby były w razie ... czego)

a "Wszystko o RO" jest tutaj :)

https://reefhub.pl/filtr-ro-di/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia, poipieram.

Ja może nie zawsze, ale przecieram uszczelki wazeliną techniczną. Po prostu zdarza się czasem, że uszczelka nie ma poślizgu, źle się ułoży i przy dokręcaniu można ją przeciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, silvia napisał:

a "Wszystko o RO" jest tutaj :)

https://reefhub.pl/filtr-ro-di/

i tutaj:

https://reefhub.pl/filtr-odwroconej-osmozy-czesc-2/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywica jest w ostatnim kubelku, ktory jest podlaczony po membranie tak powinno byc?

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, boo12 napisał:

Zywica jest w ostatnim kubelku, ktory jest podlaczony po membranie tak powinno byc?

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka
 

 

Zgadza się - ja tak mam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby jeszcze sprecyzowac jak to u mnie wyglada jest gabka-wegiel-membrana-zywica

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Dlatego pytam jaka gabke zastosowac

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O filtrach powiedziano już chyba wszystko co się da, a mimo wszystko ludzie piszą takie banialuki... Jeszcze raz- 5 mikronów, węgiel, 1 mikron (żeby drobiny węgla nie skróciły żywotności membrany) potem żywica. To najczęściej spotykana "konfiguracja". Koniec kropka. Aha i wazelina techniczna do uszczelek wskazana jak byk. 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, boo12 napisał:

Zywica jest w ostatnim kubelku, ktory jest podlaczony po membranie tak powinno byc?

 

jakbyś zerknął w te linki podane wyżej to .. wszystko było by jasne

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze mam ro2 a nie ro3

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.