Skocz do zawartości
rh1no

Reaktor Twistman do Zeovitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Kupiłem ostatnio pojemniczki na preparaty od Twistmana i jestem bardzo zadowolony. Zastanawiam się nad zeovitem i myślę nad zakupem reaktora na zeolit. Chodzi mi po głowie Twistman Zeolith ZEO-450-120 (dokładnie ten http://twistman.eu/pl/p/Filtr-Zeovit-Zeolith-ZEO-450-120/283).

Ma ktoś może? Faktycznie ten magnes pomaga zruszać to złoże?

Od razu piszę, że nie chcę lepić nic samemu. A od Twistmana mam już kilka rzeczy (ostatnio pojemniczki :-)). Poza tym nie ma to jak polski producent ;-).

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

Dlaczego jest lepszy ???

Z tego co widac Twistman ma lepsze rozwiązanie 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa i zawór to nie problem 

Raczej miałem na mysli poruszaniem złożem 

Ale to pewnie też wiesz 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poruszanie złożem to jeszcze mniejszy (i wiele tańszy) problem niż pompa i zawór

a jak już przy tym jesteśmy .. to zamiast tych "przetyczek" (które prędzej czy później zawiodą) można by dać dodatkowe sitko lub dwa - ta dławica kablowa na którym trzyma się górne sitko to raptem 3-6zł - ale przecież to ma być ładnie wyglądający wygodny projekt dla leniwych którym nie chce się poświęcić 5min więcej na wymianę złoża - ale w takim razie brakuje np. jakiegoś silniczka krokowego który "potrząśnie" złożem za nas ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz o czym pisze. 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia jak widzę w formie ;-)

Nie, decyzji jeszcze nie podjąłem, zakupu dokonam pewnie pod koniec miesiąca... Także jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to proszę pisać.

PS.

Jestem w miarę nowy na forum, więc nie bardzo kojarzę historię i może pytanie nie na miejscu, ale co ci Silvia takiego zrobił Twistman? Może to zbieg okoliczności, w sumie drugi raz proszę o podpowiedź, ale jak tylko jest pytanie o jego sprzęt to od razu atak.

To zwykła ciekawość, po prostu odniosłem takie wrażenie. Jak pisałem wyżej jeszcze się zastanawiam i cenię Twoją radę na równi z innymi. Zapytałem o ten sprzęt (Twistmana), bo po pierwsze jak pisałem wcześniej, mam kilka jego produktów i jestem zadowolony, a po drugie sam prowadzę działalność i wiem jak ważne jest wspieranie rodzimych wytwórców.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialeś kiedyś filtr z kamykami - używałeś? 

Wiec chodzi o same złoze jak jest poruszane i co i ile oddaje do systemu 

W jaki całoś kamieni jest poruszana 

Nie tylko tzw czepanie kamykami 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, rh1no napisał:

mam kilka jego produktów i jestem zadowolony, a po drugie sam prowadzę działalność i wiem jak ważne jest wspieranie rodzimych wytwórców.

czyli jak pisałem wcześniej - decyzja podjęta

 

3 minuty temu, AnT napisał:

Mialeś kiedyś filtr z kamykami - używałeś? 

Wiec chodzi o same złoze jak jest poruszane i co i ile oddaje do systemu 

W jaki całoś kamieni jest poruszana 

Nie tylko tzw czepanie kamykami 

nie - ale wiem jak to działa (wole DSB i BioPellets XL)

ps. propo lenistwa i silnika ...

 

 

i oczywiście moje ulubione Arduino :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Vertex to porządnie wykonana kopia za 1100 ZEOvit® filter Korallenzucht wartego 800

Twistman za 950 wygląda jak kopia ZEOvit®-Filter Easy Lift Magnetic S wartego 1600

 

Wybierając Twistmana kupujesz chyba patent zamiast grubego akrylu.

 

edit: Polak też potrafi:

 

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że nie powinienem chyba czytać tematów o marce której twórcą jestem i którą staram się z trudem rozwijać w naszych ciężkich realiach... to szkodzi na nerwy.
Nie będę na siłę nikomu mówił, że to co nasze to najlepsze. Jak do tej pory jakość broni się sama! Miło jest też usłyszeć w słuchawce Klienta, który dzwoni do nas do firmy i przekazuje wyrazy swojego zadowolenia z produktu, który zakupił - chociaż przed zakupem miał obiekcje czy będziemy konkurencyjni jakościowo z topowymi markami... Właśnie takie rzeczy motywują najbardziej..

Kacper, czy wybierając markę BK stawiasz na patenty? bo tak się składa, że pracujemy chyba na tych samych renomowanych materiałach: rury i plexi to Bayer Evonik (TM) oraz inne tworzywa marki Simona (TM) - tutaj nie ma miejsca na kompromisy i zamienniki. Spójrz na grubość i jakość naszych rur PMMA i porównaj z konkurencją  - nawet laik zobaczy różnicę.
Nie "urwaliśmy się z choinki" - w obróbce tworzyw siedzimy już zawodowo od 16 lat, ciągle się czegoś uczymy, ale sporo już też na ten temat wiemy. Jestem osobą cholernie ambitną i zawsze patrze krytycznie na swoje produkty. Zawsze projektuje i wdrażam takie jakich chciałbym sam używać...  


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołany po imieniu spieszę z wyjaśnieniem. Ująłem swoją myśl skrótowo, przez co zostałem chyba źle odebrany. Porównanie patentu do grubości akrylu nie było na miejscu, za co Cię Krzysiek przepraszam.

 

Nie miałem na celu komentowania jakości użytych materiałów i trwałości produktu - o tym nie mogę się wypowiadać nie używając żadnego z reaktorów - porównując oba modele do linni produktów niezależnej marki chciałem zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania w relacji do ceny końcowej, bo to mogę ocenić po informacjach marketingowych i szczegółach dostępnych w sieci. Produkt Vortexa jest prostszym, starszym projektem wykonanym z dbałością o szczegóły typu kolorowe rury, metalowe śrubki, podstawka na pompkę czy ładne pudełko typu all in one, które niezręcznie ująłem mianem grubego akrylu. Kosztuje też więcej, niż analogiczne rozwiązanie Korallenzucht. Wasz reaktor wygląda na projekt nowszy z usprawnionymi rozwiązaniami, które mają poprawiać wydajność i komfort obsługi - a jego odpowiednik z innym logo kosztuje prawie dwa razy tyle. Dodawana gwarancja i pozytywne opinie są dla mnie wystarczającym zapewnieniem, że wiecie co robicie. Natomiast relacja jakości do ceny przemawia jednoznacznie za Waszym rozwiązaniem - z dostępnych informacji wnioskuję, że są to produkty zrobione z myślą o jak najlepszej wydajności, przy rozsądnej cenie końcowej - jednym słowem sprytne.

Dlatego stojąc przed podobnym wyborem sam zdecydował bym się na reaktor od Twistmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Vertex do mnie z różnymi sprzętami przemawia ZA, tak nt ZEOVIT reaktor poczytaj na necie bo kiedyś jak jeszcze interesowałem się tą metodą pisano i zarzucano mu blokowanie się złoża w rurze- co było dość upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry zeo :)

Na początek powiem co mam w codziennym użytku :

1x vertex

2x kz

1x chinol

3x tc angielskie

3x duży twistman

1x mały twistman

W sumie 11 sztuk.

Możecie wierzyć lub nie ale tylko filtry od Twistmana są całkowicie bezproblemowe w użyciu. W innych jakieś małe problemy są. Najczęściej coś pęknie (rurka, rączka) albo wejdzie mały kamyk między rury i wtedy trzeba dwie godzinki gimnastyki żeby go wyciągnąć. Dodatkowo w vertexie zerdzewiały śruby (mocujące sitka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, Marcin-JM napisał:

Filtry zeo :)

Na początek powiem co mam w codziennym użytku :

1x vertex

2x kz

1x chinol

3x tc angielskie

3x duży twistman

1x mały twistman

W sumie 11 sztuk.

Możecie wierzyć lub nie ale tylko filtry od Twistmana są całkowicie bezproblemowe w użyciu. W innych jakieś małe problemy są. Najczęściej coś pęknie (rurka, rączka) albo wejdzie mały kamyk między rury i wtedy trzeba dwie godzinki gimnastyki żeby go wyciągnąć. Dodatkowo w vertexie zerdzewiały śruby (mocujące sitka).

to już bym wolał jaką plastikową wannę i łopatę :D

ps. za 10 plastikowych śrub w OBI zapłaciłem 5 czy 6 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

to już bym wolał jaką plastikową wannę i łopatę :D

ps. za 10 plastikowych śrub w OBI zapłaciłem 5 czy 6 zł

A ja wolę filtry zamiast wanny.

Ps. Za dywaniki do łazienki w castoramie zapłaciłem 15 zł

Ps. II. A na rynku proponowali mi fajki bez akcyzy po 6 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko co mają do filtrów dywaniki czy fajki bez akcyzy - mnie jak rdzewiały śruby to kupiłem takie które nie rdzewieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, silvia napisał:

Tylko co mają do filtrów dywaniki czy fajki bez akcyzy - mnie jak rdzewiały śruby to kupiłem takie które nie rdzewieją

Tyle samo co Twoje "dobre" rady wyczytane gdzieś w necie :).


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, silvia napisał:

Tylko co mają do filtrów dywaniki czy fajki bez akcyzy - mnie jak rdzewiały śruby to kupiłem takie które nie rdzewieją

Tyle samo co sensowność Twoich wypowiedzi. Koniecznie napisz do Vertexa żeby poszli do OBI po śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, tomaszpro napisał:

Tyle samo co Twoje "dobre" rady wyczytane gdzieś w necie :).

rozumiem że Twoja wiedza opiera się wyłącznie na własnych doświadczeniach a "neta" dziś widzisz po raz pierwszy

sory za offtopa

Teraz, Marcin-JM napisał:

Tyle samo co sensowność Twoich wypowiedzi. Koniecznie napisz do Vertexa żeby poszli do OBI po śruby.

po pierwsze - nie pisałem że w filtrze

po drugie skoro to taki zły nabytek to dlaczego go jeszcze nie wymieniłeś na polską wersję ? chyba łatwiej wymienić śruby (ale jak widać to tylko moje zdanie ... ale ja nie palę banknotami w kominku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, wypowiadam się kiedy mam/miałem z czymś doświadczenie a nie bo przeczytałem na necie, który po raz pierwszy dziś ujrzałem ;)

Normalnie dramat


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to dla nie tylko Twojej wiadomości - śruby które kupiłem w OBI są z poliamidu - dokładnie takie same jakich używa ma/miał w swojej ofercie wspominany tutaj Twistman

więc ... wiedza zdobyta przez net (ze strony producenta markowego sprzętu) jednak się do czegoś przydała - a skoro to forum dyskusyjne - to może przydać się i innym użytkownikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, AnT napisał:

Mialeś kiedyś filtr z kamykami 

 

6 godzin temu, silvia napisał:

nie - ale wiem jak to działa

I tyle w temacie jak dla mnie 

 

P.S

Byle co , byle pisać - masakra ;) 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.