Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji przeprowadzki powstał plan na większy zbiornik. Miejsce pod akwarium jest długie, dwumetrowe szkło zmiesciłoby się bez problemu - tyle że musiałbym później przy nim stać :D WIęc akwarium uległo skróceniu i tak powstanie: 130x55x50h cm.W sumie zbiornik jest już sklejony i czeka na własciwą chwilę czyli zakończenie remontu. 

Do zestawu jest sump o wymiarach 100x45x40h cm wyposażony w dwie komory plus wzdłużna komora dolewki (około 50 litrów). Z planowanego sprzętu: lampa 6x54W, Tunze 1073.02, 2x Tunze 6015 po modyfikacji, chińska dolewka, jakaś grzałka. Skała sucha fiji branch, bez piasku.

Obecnie wygląda to tak :D

gniazdka.jpg.2cbc329914618b4a9e7a1d45ada17720.jpg

Edytowane przez zielony mintaj (wyświetl historię edycji)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne dziury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co te dziury? Z każdej będą wylazic kable, niczym odnóża wężowideł ze skał?

Jeszcze pytanie, dlaczego t5 a nie led? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable panowie robotnicy ładnie upakują do ścian i zakończą gniazdkami :D Ledom osobiście nie ufam, miałem i nie chcę więcej, poza tym dużo bardziej podoba mi się światło ze świetlówek, no i łatwiej jak dla mnie zdjęcia się robi, generalnie nie znalazłem ani jednego plusu ledów :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pytam z ciekawości a nie, zeby cos wciskać :) w sklepie pod ledami foty Ci wychodzą rewelacyjne! Ja nie umiem takich zrobić, ale też nie mam porządnego focidła, tylko jakiś idiot camera w szajsungu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pod T5 (moim zdaniem :)) fotografuje się dużo łatwiej. No i zdania póki co nie zmianię odnośnie światła zwłaszcza że lampion już stoi przygotowany :D 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę ani jednego?

Nawet najwięksi ortosoksi t5 coś tam znajdą [emoji4]

Ze zdjęcia wygląda dobrze, milion gniazdek A i tak będzie mało [emoji6]

 

Wysłane z galaktyki S6

 

 

 

 


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
31 minut temu, zielony mintaj napisał:

Z okazji przeprowadzki powstał plan na większy zbiornik. Miejsce pod akwarium jest długie, dwumetrowe szkło zmiesciłoby się bez problemu - tyle że musiałbym później przy nim stać :D WIęc akwarium uległo skróceniu i tak powstanie: 130x55x50h cm.W sumie zbiornik jest już sklejony i czeka na własciwą chwilę czyli zakończenie remontu. 

Do zestawu jest sump o wymiarach 100x45x40h cm wyposażony w dwie komory plus wzdłużna komora dolewki (około 50 litrów). Z planowanego sprzętu: lampa 6x54W, Tunze 1073.02, 2x Tunze 6015 po modyfikacji, chińska dolewka, jakaś grzałka. Skała sucha fiji branch, bez piasku.

Obecnie wygląda to tak :D

gniazdka.jpg.2cbc329914618b4a9e7a1d45ada17720.jpg

Będzie mało :D sam dzisiaj kolejną listwę dokładałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A t5 da się sterowac tak jak ledami, zeby powoli się rozświetaly i gasly? Pytam, bo nie wiem, nie interesowałam się t5.

Ale najważniejsze pytanie: będą niefotki, pokolec pasiasty i glonowisko? :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba slabo. Ale niech sie Magu najlepiej wypowie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, big daddy napisał:

Na prawdę ani jednego?

Ani ani :)

35 minut temu, laszek napisał:

Będzie mało :D sam dzisiaj kolejną listwę dokładałem :)

Mało fajna perspektywa :D

30 minut temu, Nik@ napisał:

A t5 da się sterowac tak jak ledami, zeby powoli się rozświetaly i gasly?

Da się, są lampy ze ściemnialnymi statecznikami (m.in. ATI i Giesemann).

36 minut temu, Felipe napisał:

Świetnie :-) Zdradzisz jakie masz plany co do obsady??

Nie - nie mam jeszcze pomysłu choć zarys jest, ale to i tak się zmienia wszystko :)

30 minut temu, Nik@ napisał:

będą niefotki, pokolec pasiasty i glonowisko?

Nie, może, częściowo :D

Edytowane przez zielony mintaj (wyświetl historię edycji)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem sie tematem sciemnialnych t5, diy ale ceny statecznikow sciemnialnych sa strasznie wysokie, w stosunku do zwyklych, lepiej chyba kaskadowo zapalac gasic

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i dodaję do obserwowanych.

Bez odpieniacza? to jakaś plaga już jest. jakiś powód że tyle gniazdek w ścianie? Nie lepiej w środku w szafce?

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wyklucza? Chyba nie :)
Mossad być na ścianie i w szafce jednocześnie.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Bez odpieniacza?

Obecnie bez odpieniacza jest od września 2016 więc... :) A gniazdka lepiej w ścianie, skoro i tak był remont to grzech nie skorzystać.

Edytowane przez zielony mintaj (wyświetl historię edycji)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez mam remont przed sobą, ale myślałem o dwóch podwójnych w ścianie. A resztę w szafce.

Albo całkiem proste rozwiązanie: http://allegro.pl/elk101kr-listwa-zasilajaca-z-wylacznikami-1-5m-i6479626410.html

każde gniazdko z wyłącznkiem. nie trzeba wyciągać wtyczek.

EDIT ja naliczyłem 12 do 14 gniazdek trzeba:

pompa obieg
pompa filtr
odpieniacz
grzałka
cyrkulator
cyrkulator
lampa akwa 1
lampa akwa 2
lampa UV
lampa refugium
reaktor fito
pompa dozująca

Ewentualnie:
komputer
reaktor wapnia

A pewnie o czymś nie wiem :D

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy antryju;)


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
8 godzin temu, katani napisał:

No właśnie tez mam remont przed sobą, ale myślałem o dwóch podwójnych w ścianie. A resztę w szafce.

Albo całkiem proste rozwiązanie: http://allegro.pl/elk101kr-listwa-zasilajaca-z-wylacznikami-1-5m-i6479626410.html

każde gniazdko z wyłącznkiem. nie trzeba wyciągać wtyczek.

EDIT ja naliczyłem 12 do 14 gniazdek trzeba:

pompa obieg
pompa filtr
odpieniacz
grzałka
cyrkulator
cyrkulator
lampa akwa 1
lampa akwa 2
lampa UV
lampa refugium
reaktor fito
pompa dozująca

Ewentualnie:
komputer
reaktor wapnia

A pewnie o czymś nie wiem :D

Pewnie z czasem i tak mało :) ja swoje przeliczyłem z ciekawości to 21;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwy zasilające mają jedną okropną wadę: gniazda są zbyt blisko siebie, więc przy urządzeniach z dużym zasilaczem cześć gniazd zostaje bez użytku, lub najpierw trzeba wypiąc na przykład zasilacz od cyrkulatora, zeby dało się wyjac wtyczkę od pompy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są za blisko :( zasilacze od lampek i cyrkulatorow są duże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o włączniki, nic wyciągać nie trzeba tylko pstryczek wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałam Cię, tylko najpierw trzeba te wtyczki zmieścić. W malym 54l mam na przykład 2 zasilacze do lampki led. Są tak duże, że pomiędzy nie nie wejdzie żadna wtyczka i jedno gniazdo jest puste. W 360 już lepiej. Da się wcisnąć między dwa mniejsze zasilacze cyrkulatorow  płaska wtyczkę (ale tylko płaską) na przyklad od pompy, tylko żeby ją wyjąć/włożyć najpierw trzeba odłączyć zasilacze. Wyłączniki na każde gniazdo wtedy pomogą, jesli chce sprzęt tylko wyłączyć, a nie wyjąć calkiem.

Edit: a nawet dwa gniazda są psu w pysk, jedno pomiędzy, a drugie za drugim zasilaczem

9MXzAUQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.