Skocz do zawartości
Fireblade

kH buffer aquaforest -dozowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję informacji jak dozować kH Buffer z Aquaforesta. W instrukcji znajduje się tyko informacji jak przygotować środek. Brak informacji np. o ile zostanie podniesione kH jeśli się wleje 1 l płynu na 100 l.

Prośba do tych którzy używają tego środka   o opisanie jak go dozować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Fireblade napisał:

Potrzebuję informacji jak dozować kH Buffer z Aquaforesta. W instrukcji znajduje się tyko informacji jak przygotować środek. Brak informacji np. o ile zostanie podniesione kH jeśli się wleje 1 l płynu na 100 l.

Prośba do tych którzy używają tego środka   o opisanie jak go dozować

9059775_khbuff.PNG

 

http://aquaforest.eu/wp-content/uploads/2015/04/Przewodnik-AquaforestPL1.pdf

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
34 minuty temu, Fireblade napisał:

Potrzebuję informacji jak dozować kH Buffer z Aquaforesta. W instrukcji znajduje się tyko informacji jak przygotować środek. Brak informacji np. o ile zostanie podniesione kH jeśli się wleje 1 l płynu na 100 l.

Prośba do tych którzy używają tego środka   o opisanie jak go dozować

10g w 100l podnosi o ok.4 dkh

80g rozpuszczasz w 1l. Dolewając 1l podniesiesz o ok 32dkh w 100l wody .

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, laszek napisał:

10g w 100l podnosi o ok.4 dkh

80g rozpuszczasz w 1l. Do wlewając 1l podniesiesz o ok 32dkh w 100l wody .

Obecnie moje kH to 5,7 chcąc podnieść do 7,5 w moich 200 litrach. To oznacza że muszę wlać około 130 ml płynu ( 80g na 1000 ml )

Mam rację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlewaj po 40ml roztworu na dobę podzielone na 2-3 dawki i mierz codziennie KH. Najlepszy sposób 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że 32 ml rozrobionego płynu podnoszą kH o 1 stopień  w 100 litrach solanki

Proszę o potwierdzenie że się nie myję – z chemii byłem taki sobie J

 

Brakuje mi właśnie takiej informacji na opakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
12 minut temu, Fireblade napisał:

Obecnie moje kH to 5,7 chcąc podnieść do 7,5 w moich 200 litrach. To oznacza że muszę wlać około 130 ml płynu ( 80g na 1000 ml )

Mam rację ?

Żeby podnieść o 1,8kh w 200l wody trzeba 113ml płynu. Ale trzeba zaznaczyć że około i tak jak kolega wyżej pisze, lepiej mniej i sprawdzić.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Fireblade napisał:

Proszę o potwierdzenie że się nie myję – z chemii byłem taki sobie J

Sorry za offtop ale zedytuj to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
3 minuty temu, szutarek78 napisał:

A bierzesz pod uwagę że zbiornik cały czas konsumuje ?

Pytał ile wlać żeby podnieść o tyle i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

Szczerze powiem że brakuje mi właśnie takiej PROSTEJ informacji na opakowaniu

32 ml rozrobionego płynu podnoszą kH o 1 stopień  w 100 litrach solanki

 

Co do spadku kH to jest jasne – środka jest dość sporo starczy na parę miesięcy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku spadek to 2 stopnie na 2 tygodnie

mam mało twardzieli

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
7 minut temu, Fireblade napisał:

W moim przypadku spadek to 2 stopnie na 2 tygodnie

mam mało twardzieli

 

Kh nie leci tylko przy twardzielach. Algi jak skoczą wapienne to kh też polecinw döł. Trzeba Pilnować co pare dni testem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo ślimaki wciągają KH jak się ma ich dużo, trzeba mierzyć tak co 3 dni albo co dziennie o jednej porze i dobrać dawkę dzienna, i najlepiej podłączyć na pompie - albo lać ze strzykawki dzienną dawkę w kilku podaniach dziennie. 

podbijając KH raczej nie podbijaj więcej niż 0,3 KH dziennie, bo będzie za duży skok.

 

Edit : dobranie dawki dziennej tyczy się ustabilizowania KH na zadanym poziomie, dochodzisz do odpowiedniego KH i wtedy dobierasz dawkę dzienną by trzymało się sztywno.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I  przez jakiś czas korekty , zanim się nie ustabilizują wachania między CA  - KH  .A i jeszcze przy KH w normie korale ruszą szybciej i znów korekta (jak sie ma twardych sporo ).Nawet po zmianie szczykawki na pompę będzie spora  korekta .Jak będzie wysyp rurówek też będzie KH znikać .Zmiana lampy i korekta , zmiania karmienia i korekta . Klejenie korali i korekta.
Jedno rozchwianie po wczasach i znów dwa tygodnie ustawiania pompy . 

Co by nie gmęrnąć to tydzień testów nawet 2 x dziennie po ustabilizowaniu raz w tygodniu .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Dziś podniosłem ballinga do 80 ml/ doba w  dwóch dawkach (akwa ok 400l w obiegu) co daje ok 20ml na 100 l na dobę. Akwa w trakcie rozkręcania się ( niecałe 4 miesiące). 

 Na stronie AF w opisie produktu kH buffer wyczytałem, że MAKSYMALNA DZIENNA dawka tego preparatu to....20 ml -r-ru na 100 l wody. 

https://aquaforest.eu/pl/product/kh-buffer/

Czy na stronie jest błąd i powinno być zamiast dobowa- jednorazowa czy faktycznie tak jest. Myślałem, że te 20 ml/100 l wody to nie est dużo,  zresztą sam nieraz spotkałem się, że lejecie roztwory po kilkaset ml na dobę w akwa kilkaset litrowych.

Pomóżcie rozwikłać tę zagadkę:help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej tyle ile wynosi dzienny spadek kH zgodnie z zapotrzebowaniem a nie zgodnie z ulotką. Oczywiście jak masz dozownik to lepiej rozłożyć na kilka dawek. Ja aktualnie 180 ml w 6 dawkach. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tomko napisał:

Lej tyle ile wynosi dzienny spadek kH zgodnie z zapotrzebowaniem a nie zgodnie z ulotką. 

I tak nam zamiar robić. Pewnie mieli na myśli, że JEDNORAZOWA dawka nie powinna być większa niż te 20ml /100 bo to w jednej chwili podnosi kh o ok 0,5. 

U mnie obecnie jednorazowo podaję 10 ml/100 i w najbliższym czasie zwiększę ilość dawek z 2 do 4 na dobę, czyli jednorazowo wyjdzie ok 5ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arek77 napisał:

I tak nam zamiar robić. Pewnie mieli na myśli, że JEDNORAZOWA dawka nie powinna być większa niż te 20ml /100 bo to w jednej chwili podnosi kh o ok 0,5. 

U mnie obecnie jednorazowo podaję 10 ml/100 i w najbliższym czasie zwiększę ilość dawek z 2 do 4 na dobę, czyli jednorazowo wyjdzie ok 5ml.

Exacly. Chodzi o to jakby ktoś z ręki chciał jednorazowo podbić kH tym płynem to lepiej nie lać więcej niż 20 ml/100l.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.