Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, SU1 napisał:

Mniejszy zoom i będą lux . 

Dzięki za wskazówkę. Dzisiaj spróbuję, zobaczymy co wyjdzie.

Dzisiaj kolejne testy po zmianach i zmniejszeniu dawki phosphate ex.  NO3 bez zmian, może z tendencja zniżkową, trudno mi ocenić kolor. PO4 według małej hanki taki sam ja w środę (19.12), czyli 0,00. Dzisiaj zmniejszyłem kolejny raz dawkę phosphate ex i liczę, że w przeciągu najbliższego tygodnia lub dwóch przestanę podawać phosphate ex:D

Wygląda na to, że usunięcie DSB i glonów, i zastąpienie ich żywą skałą oraz dodatkowym złożem  w moim przypadku było właściwym posunięciem. Gratuluje sobie dedukcji w poszukiwaniu przyczyny i podjętej decyzji;)


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To prawda że lepiej bez zoomu i później wycropować kadr jak z zoomem ;) tak czy inaczej korale pro.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik i kilka zdjęć. Niestety film bez podkładu muzycznego, nie mogę ogarnąć tego YT. Zdjęcia to dalsze ćwiczenia macro, niestety progresu nie widzę, ale zobaczyłem, że moje koralowce mają całkiem sensowne kolory.

V5LxL4p.jpg

eaBli5B.jpg

kfpEIb8.jpg

hgh71oE.jpg

ueSjJ5j.jpg

7AhJamw.jpg

lbDHcg2.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He He  oj  lubisz zoom'ować  .  Drugie foto lux  , reszta mętna a chyba nie o to chodzi żeby oczy męczyć tylko  "cieszyć " .  Naprawdę nie powiększaj tak . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, SU1 napisał:

He He  oj  lubisz zoom'ować  .  Drugie foto lux  , reszta mętna a chyba nie o to chodzi żeby oczy męczyć tylko  "cieszyć " .  Naprawdę nie powiększaj tak . 

Spróbuję:huh: Bez tego cholernego zoom-u da się tylko załapać koralowce przy szybie. 

To jest bez zoom-u i szału też nie robi. Dużo ćwiczeń przede mną.

nUfSfjW.jpg

 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne testy. Niestety po zmniejszeniu dawkowania o 2/3 phosphate ex  mała hanka pokazała 0,07, poprzednio (sobota) pokazywała 0,00. Duży skok PO4, podniosłem dawkowanie phosphate ex o 2 ml/dobę i niestety trzeba pozbyć się piachu z głównego akwarium. Nie dam rady odessać całego piachu, ale wywalę tyle ile się da. NO3 bez zmian.

Edytowane przez norbi2222
Literówki (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert Piach odessiesz wężykiem. Wężyk 12/16mm i pójdzie. Chyba, że są miejsca gdzie nie sięgniesz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2018 o 14:31, katani napisał:

Norbert Piach odessiesz wężykiem. Wężyk 12/16mm i pójdzie. Chyba, że są miejsca gdzie nie sięgniesz.

Tak Michał planowałem, tylko są miejsca gdzie nie sięgnę. Muszę użyć grubszego węża niż 12/16, bo sporo pustych muszli po ślimakach i ciągle wąż się zapychał.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę odessałem trochę piachu, z zaznaczeniem trochę, może litr, półtora, a spuściłem z akwa 30 litrów wody. Proces ściągania piasku pewnie potrwa kilka tygodni, a syfu w nim sporo. Nigdy więcej piachu:angry:

Dzisiaj przed zabawą sylwestrową pobawiłem się kamerką i nakręciłem filmik od środka akwarium. Szkoda, że ryby się pochowały.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są szczepki położone na koralach. :clapping


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jacek56 napisał:

Najlepsze są szczepki położone na koralach. :clapping

Gdzieś trzeba upychać nowe szczepki:P Ale jest szansa na powiększenie litrażu na 160x100x60, jednak to nie wcześniej jak sierpień/wrzesień.

 

 

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Gdzieś trzeba upychać nowe szczepki:P Ale jest szansa na powiększenie litrażu na 160x100x60, jednak to nie wcześniej jak sierpień/wrzesień.

 

 

 

Już prawie jestem gotowy aby zrobić Ci trochę miejsca na nowe szczepki :D


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, montymick napisał:

Już prawie jestem gotowy aby zrobić Ci trochę miejsca na nowe szczepki :D

Obcęgi czekają:P


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Nice bardzo ładne akwarium przepatrzyłem na szybko wątek bo w pracy ciężko się skupić hehehe, w domu przepatrzę dokładniej bardzo podoba mi się układ/aranżacja kolor oświetlenia i rozmiar/proporcje akwarium, nie znalazłem albo przegapiłem tak więc sorki ale mozesz napisać jakie rozmiary akwarium ma? oraz z drugiej beczki pytanie światło niebieskie masz w przewadze tak? bo świetlówki 4x blu i widzę jedna biała lampę led trudno ocenić na ile procent wkręcone jest niebieskie, mozesz coś wiecej napisać o proporcjach światła i czasach świecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 80x70x60 cm. Tak, jest dość niebiesko - cztery T5 niebieskie i dwie T5 18000K. Ledy niebieskie rozkręcona na 100%, a białe i kolor rozkręcone na 50% lub 60%, dokładnie nie pamiętam. Prawdopodobnie na tygodniach dodam cztery 10W 20000K diody, ustawię je pod kątem, żeby doświetlić przód i tył koralowców i przełamać niebieski.  Zobaczę jak będzie.

Ledy zapalają się o 9.30 i powoli rozjaśniają się do swojej pełnej ustawionej mocy o 11.00. O 11.15 zapalają się dwie środkowe świetlówki, a o 12.00 włączają się kolejne cztery świetlówki, które usytuowane są po bokach led, po dwie z każdej strony. Wygaszanie rozpoczyna się o 20.00 i tak do 21.30.  

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Akwarium ma 80x70x60 cm. Tak, jest dość niebiesko - cztery T5 niebieskie i dwie T5 18000K. Ledy niebieskie rozkręcona na 100%, a białe i kolor rozkręcone na 50% lub 60%, dokładnie nie pamiętam. Prawdopodobnie na tygodniach dodam cztery 10W 20000K diody, ustawię je pod kątem, żeby doświetlić przód i tył koralowców i przełamać niebieski.  Zobaczę jak będzie.

Ledy zapalają się o 9.30 i powoli rozjaśniają się do swojej pełnej ustawionej mocy o 11.00. O 11.15 zapalają się dwie środkowe świetlówki, a o 12.00 włączają się kolejne cztery świetlówki, które usytuowane są po bokach led, po dwie z każdej strony. Wygaszanie rozpoczyna się o 20.00 i tak do 21.30.  

Nie wiem czy potrzebujesz przełamania niebieskiego, akwarium wygląda fajnie ale to kwestia gustu ogólnie ciekawi mnie bo są opinie że musi być dużo białego bo korale średnio rosną przy niebieskim a Ty chyba nie narzekasz na przyrosty :)

Dzisiaj przyszły diody UV 365nm bede podmieniał 2 szt UV 395nm, doszły też Cree 5W Cool White w zamian za power ledy 20000K bo strasznie nie podoba mi się ten zakres białego, zobaczymy jak bedzie po podmianie :)

Ps: świece praktycznie tak samo tylko ja zaczynam od 10 i kończę o 21 tez z różnym natężeniem, dodatkowo świeca mi się dwie diody punktowo jako oświetlenie nocne do godziny 23

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

Nie wiem czy potrzebujesz przełamania niebieskiego, akwarium wygląda fajnie ale to kwestia gustu ogólnie ciekawi mnie bo są opinie że musi być dużo białego bo korale średnio rosną przy niebieskim a Ty chyba nie narzekasz na przyrosty :)

Mi też się podoba obecny kolor w akwarium, tylko chcę doświetlić koralowce od przodu i zamówiłem 10w RB i pomyślałem, że będzie za niebiesko. Dlatego dodatkowo zamówiłem 10w 20000K. Zobaczę, które mi bardziej podpasują. Obecnie korale rosną dosyć szybko i nie chciałbym, żeby rosły szybciej, bo zanim zmienię szkoło to wyjdą z wody;)

7 minut temu, Paragon napisał:

Dzisiaj przyszły diody UV 365nm bede podmieniał 2 szt UV 395nm, doszły też Cree 5W Cool White w zamian za power ledy 20000K bo strasznie nie podoba mi się ten zakres białego, zobaczymy jak bedzie po podmianie :)

Jak powymieniasz diody to wrzuć zdjęcia porównawcze.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Jak powymieniasz diody to wrzuć zdjęcia porównawcze.

spoko jak wspomniałem diody 20000K w ogole mi się nie podobają i UV 395 jest takie na granicy nazywania tego UV :), muszę wydrukować nową pokrywę na diody bo stary układ był taki:

1. Power LED 700mA RB x 56szt

2. Cree 1200mA RB x 24szt

3. Power LED 700mA CW 20000K x 8szt

4. Power LED UV 350mA 395nm x 8szt

5. Cree 700mA RB 2szt (nocne)

1zqc6fn.jpg

 

 

Teraz po przeróbkach dojdzie zamiast wspomnianych 20000K diody Cree Cold Whitr takie jak są w radionie x30 muszę wydrukować nowe pokrywy nom i trochę lutowania  i ma być tak:

1. Power LED 700mA RB x 64szt

2. Cree 1200mA RB x 8szt

3. Cree 1200mA CW 6500K 16szt

4. Power LED UV 350mA 395nm x 6szt + 365nm x2szt

5. Cree 700mA RB 2szt (nocne)

2wcegox.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Leszek Twoją lampę, po wymianie diod chętnie zobaczę jaka jest różnica w kolorze.  Lampa i obudowa robi wrażenie.

Ja w nowym akwarium, które będzie ustawione krótszym bokiem do ściany,  chcę zastosować 8 szt podrób Radiona  XR30W, dwa razy po trzy sztuki , pomiędzy nimi na  środku  dwie niebieskie T5 80w. Następne cztery T5, po dwie na stronę będą po bokach led.  Dodatkowo po jednym Led  XR30W  będą oświetlać przód i tył akwarium. Ledy i cztery boczne T5 będą lekko pochylone ku środkowi akwarium, żeby oświetlać koralowce również z boku. Ale to dopiero na wakacje, na razie planuję i przymierzam się do ożywiania suchej skały Pukani.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, norbi2222 napisał:

Widziałem Leszek Twoją lampę, po wymianie diod chętnie zobaczę jaka jest różnica w kolorze.  Lampa i obudowa robi wrażenie.

Ja w nowym akwarium, które będzie ustawione krótszym bokiem do ściany,  chcę zastosować 8 szt podrób Radiona  XR30W, dwa razy po trzy sztuki , pomiędzy nimi na  środku  dwie niebieskie T5 80w. Następne cztery T5, po dwie na stronę będą po bokach led.  Dodatkowo po jednym Led  XR30W  będą oświetlać przód i tył akwarium. Ledy i cztery boczne T5 będą lekko pochylone ku środkowi akwarium, żeby oświetlać koralowce również z boku. Ale to dopiero na wakacje, na razie planuję i przymierzam się do ożywiania suchej skały Pukani.

Dzieki nom dalem w pierwszym planie 24sz 5 watowych cree niestety cree rb sa strasznie jasne i chodza obecnie na 10%, teraz bedzie 8sz cree Rb 16szt bialych cree, radion daje wlasnie cree 6500K Cool White ja dam takie same zobaczymy jak to wyjdzie

Te panele które planujesz podrobki radiona podobno sa calkiem przyzwoite wydaja sie byc dobrym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

pierwszym planie 24sz 5 watowych cree niestety cree rb sa strasznie jasne i chodza obecnie na 10%, teraz bedzie 8sz cree Rb 16szt bialych cree, radion daje wlasnie cree 6500K Cool White ja dam takie same zobaczymy jak to wyjdzie

Ciekawy jestem jak będzie teraz ta lampa świecić.

 

Godzinę temu, Paragon napisał:

Te panele które planujesz podrobki radiona podobno sa calkiem przyzwoite wydaja sie byc dobrym wyborem

Ta  dobra opinia skłoniła mnie do wyboru tych paneli. Muszę tylko odezwać się do Marcina (magu), żeby zbudował mi elektronikę do tych paneli. Ponadto moje "chinki" dają radę, to nie sądzę, że te panele będą gorsze, a liczę, że będą znacznie lepsze. 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Miałem radiona X30 za 4 tysie uwierz mi te lampy nie są lepsze, po przepięciu poszła w śmietnik bo płytka do sterowania była nienaprawialna a nowa była w cenie całej lampy, elektronika od maga jest super, moze kiedyś doda symulacje burzy hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

Miałem radiona X30 za 4 tysie uwierz mi te lampy nie są lepsze, po przepięciu poszła w śmietnik bo płytka do sterowania była nienaprawialna a nowa była w cenie całej lampy, elektronika od maga jest super, moze kiedyś doda symulacje burzy hehe

Niestety niema niepsujących się urządzeń, a w szczególności elektronicznych. Szkoda czterech patyków. Ponadto w Radionie nie wymyślili koła na nowo.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, norbi2222 napisał:

Niestety niema niepsujących się urządzeń, a w szczególności elektronicznych. Szkoda czterech patyków. Ponadto w Radionie nie wymyślili koła na nowo.

masz rację ale to co jest w tej i innych podobnych lampach led nie jest tyle warte, trzymałem płytkę z tej lampy miała wymiary 10cm na 3cm serio tyle kasy za co ??? za diody które jakoś nie są specjalne, fakt szkoda, ale ten okres mam za sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

masz rację ale to co jest w tej i innych podobnych lampach led nie jest tyle warte, trzymałem płytkę z tej lampy miała wymiary 10cm na 3cm serio tyle kasy za co ??? za diody które jakoś nie są specjalne, fakt szkoda, ale ten okres mam za sobą

Niestety płacimy za marketing, jak wszystko co jest do morskiego. Zresztą markowy sprzęt do słodkiego też nie kosztuje mało. Dwanaście lat miałem roślinne akwarium i wszystko kosztowało krocie, ale nie ma co narzekać, hobby musi kosztować:angry:


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.