Skocz do zawartości
4ear

Początkujący akwarysta

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie pasował zbiornik taki jaki Tobie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do 112 jak mam wzmocnienia wzdłużne są jakieś filtry wewnętrzne polecane czy tylko kaskada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo czy tu ktoś odpowiada na pytania czy mam pisać sam do siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a czy ktoś tu ma obowiązek odpowiadać ? - polecanych (np. przez sprzedawców) jest od groma i ciut ciut - tylko trzeba wiedzieć czego się chce/szuka wystarczy się trochę wysilić i samemu porozglądać po forum a nie żądać by wszystko podano na tacy (jak wymiary lampy którą podlinkowałeś a nie przeczytałeś opisu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 4ear napisał:

A czy do 112 jak mam wzmocnienia wzdłużne są jakieś filtry wewnętrzne polecane czy tylko kaskada ?

Tunze ReefPack, ale postawy nie pochwalam ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, 4ear napisał:

Halo czy tu ktoś odpowiada na pytania czy mam pisać sam do siebie ?

Jeśli chcesz, aby inni Ci pomagali, zmień postawę na mniej roszczeniową.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie super trafic na takie forum:myślałem ze forum jest od pomagania a tu widze ze podstawa jest znajdz sobie sam i prosze mi nie polecac do zwyklej 112 filtra za ponad 700zl bo to juz paranoja jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 4ear napisał:

postawy nie pochwalam ?

Twojej postawy


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sam odpieniacz np. Tunze 9004, co jakiś czas trafia się na targowisku, więc możesz kupić taniej używany. Nic więc nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 4ear napisał:

normalnie super trafic na takie forum:myślałem ze forum jest od pomagania a tu widze ze podstawa jest znajdz sobie sam i prosze mi nie polecac do zwyklej 112 filtra za ponad 700zl bo to juz paranoja jest

W swoje akwarium o prawie takim samym litrażu władowałem prawie 10tys, 700zł to drobny wydatek w akwarystyce morskiej. I nadal ten roszczeniowy ton...

EOT


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 4ear napisał:

normalnie super trafic na takie forum:myślałem ze forum jest od pomagania a tu widze ze podstawa jest znajdz sobie sam i prosze mi nie polecac do zwyklej 112 filtra za ponad 700zl bo to juz paranoja jest

Brawo...Ty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostałeś dużo wartościowych odpowiedzi i porad?

Co do cen, nikt nie mówił, że bedzie tanio, oszczędności w akwarystyce morskiej często się mszczą...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze akwarystyka morska tylko dla bogatych jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bogaty" to pojęcie względne, ale zasadniczo tak, akwarystyka morska to stosunkowo drogie hobby. Poza jednorazowymi zakupami, jak szkło, pompy, lampa, odpieniacz itd.. dość uciążliwe są koszta stałe: prąd, woda, żywica, sól, pokarmy, preparaty, testy itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 4ear napisał:

czyli mam rozumiec ze akwarystyka morska tylko dla bogatych jest ?

Raczej dla ludzi mających głowę na karku i pełną pomysłów. Nie trzeba inwestować wielkich pieniędzy w akwarium żeby osiągnąć fajne efekty. Porozgladaj się na forum za uzywanym markowym sprzętem jeśli nie chcesz wydawać kasy na nowy i też będziesz zadowolony z efektów. Forum jest po to żeby sobie pomagać lecz trochę własnej inwencji też trzeba mieć. 

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może racja i sobie odpuścić,może kiedyś.Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy tak tanio,samo akwa 350 a by miało to ręce i nogi trzeba w to z 1000 zainwestować.Dla kogoś to i to może być za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki Aquael 30l jest i tak o wiele tańszy w utrzymaniu niż 112l. Jak ktoś nie ma pieniędzy, chce gotowy zestaw i chce zacząć przygodę z akwarystyką morską, to według mnie zestaw idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, 4ear napisał:

 forum jest od pomagania a tu widze ze podstawa jest znajdz sobie sam

sądzisz że komuś chce się przepisywać po raz kolejny to co było napisane kilka razy ? bo Tobie nie chce się poszukać w innych podobnych tematach ?  no weź ...

na forum jest .. kilkadziesiąt ? zbiorników o podobnym litrażu - zerknąłeś choć na .. trzy żeby zobaczyć co mają inni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, masz jakiś budżet? Bo 112 litrów to nie 1000 złotych.

A Tunze 9004 to jakieś 200-250 złotych za używkę.

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło odpisać odsyłam do tematu lub wkleić link i obyło by się bez spiny,I tak dziękuje Wszystkim za odpowiedzi.

Paweł dlatego chyba właśnie sprzedam cały zestaw po słodkowodnym i kupie tak jak większość poleca 30l i zobacze czy to dla mnie czy jednak akwarystyka to nie moja działka.

Edytowane przez 4ear (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4ear generalnie na forum jest bardzo dużo napisane. Trzeba jednak trochę poszukać, czasami zagłębić temat i dopytać wujka google.

Sam niedawno zaczynałem i wiem, że jak się ma na temat morszczyzny wiedzę typu błazenek= nemo to ciężko ogarnąć nawet podstawowe tematy. Dlatego zanim zacznie się coś kupować to trzeba sporo czasu poświęcić na zagłębienie wiedzy. Solniczka to nie akwarium roślinne gdzie lejesz wodę, wkładasz rośliny, odpalasz kubeł i CO2, a po 2 tygodniach zarybiasz. Działa to na innej zasadzie. Wiele rzeczy dopiero zrozumiałem, gdy zalazłem baniak wodą. Wtedy w głowie zapaliło się wiele lampek i szukałem konkretnych odpowiedzi na konkretny temat. 

Jest to kosztowne hobby. Nie dziw się kolegom, że się burzą. W dziale dla początkujących jest temat Przykładowy projekt akwarium morskiego o litrażu 100-150. Są podane nawet ceny. Temat jest stary ale z pewnością trochę obrazuje, a aktualne ceny łatwo wyliczyć. Określ swój budżet, bo to ważne, gdy nie masz stałego źródła by dokładać do zestawu.

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, 4ear napisał:

Wystarczyło odpisać odsyłam do tematu lub wkleić link(...)

w/g mnie powinieneś rozpocząć słowami : przeczytałem 10 tematów o zbiornikach około 100l i chciałbym założyć podobny, ale zastanawiam się czy wybrać taki czy taki odpieniacz czy taką a taką lampę i czy na pewno wybrać testy Saliferta  - czyli konkretne pytania świadczące że wiesz coś więcej niż to że chcesz mieć słone akwarium ...

dlaczego tak sądzę ? bo za jakiś czas zapytasz o to jakiej soli i ile wsypać i jaką rybkę czy korala kupić - słowem nie masz planu i ... zbiornik po słodkim (dlaczego pusty ? coś nie wszyło ?) , a takie podejście pod wpływem impulsu czy ładnej fotki zobaczonej w sieci ... kończy się w większości niepowodzeniem i zniechęceniem

nie wiemy jak masz budżet ale same testy to wydatek kolejnych kilku ładnych stówek , więc jak nie masz w kieszeni jakieś 2,5 tyś już teraz a drugie tyle za miesiąc / dwa - to .. kup kostkę 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.