Skocz do zawartości
kasiazUK

Pierwsza solniczka z UK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Teraz doczytalem ze startowałas na zywej skale. To z mg nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, laszek napisał:

Teraz doczytalem ze startowałas na zywej skale. To z mg nie powinno byc problemu.

Zywa to zbyt malo powiedziane. Pelno zielonych, bialych plam i nalotow, jakies cos czerwone z zoltymi wyrostkami w paru miejscach... chyba zbyt wiele w gratisie dostalam mimo czyszczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to testy jakich bedziesz potrzebowac to NO3, PO4, KH, Ca i Mg.

Ja mam PH i KH testy z RedSea a reszte z Saliferta.

Nie odezwal sie nikt do Ciebie z blizszych okolic.? sprzydala by Ci sie woda z podmianki od kogos.

Jak nie to jakies bakterie na start by sie zdaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TomekPL napisał:

Jak dla mnie to testy jakich bedziesz potrzebowac to NO3, PO4, KH, Ca i Mg.

Ja mam PH i KH testy z RedSea a reszte z Saliferta.

Nie odezwal sie nikt do Ciebie z blizszych okolic.? sprzydala by Ci sie woda z podmianki od kogos.

Jak nie to jakies bakterie na start by sie zdaly.

Wlasnie nikt w okolicach. Musze na lokalnych grupach sprzedazowych poszukac bo ciezki temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kasiazUK napisał:

Wlasnie nikt w okolicach. Musze na lokalnych grupach sprzedazowych poszukac bo ciezki temat. 

Na fejsie sobie zobacz w okolicach na bank ktos sie znajdzie. 

Tak przy okazji, bylem na weekend w sierpniu w Camber Sands to przemierzalem Twoje okolice he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TomekPL napisał:

Na fejsie sobie zobacz w okolicach na bank ktos sie znajdzie. 

Tak przy okazji, bylem na weekend w sierpniu w Camber Sands to przemierzalem Twoje okolice he he

Tez co weekend bywalam w Camber w sierpniu hehe. Wlasnie ogladam skaly i takie cos mi sie tam pojawia. Mozliwe to zeby Aptasia tak predko wylazla??

IMG_2470.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kasiazUK napisał:

Tez co weekend bywalam w Camber w sierpniu hehe. Wlasnie ogladam skaly i takie cos mi sie tam pojawia. Mozliwe to zeby Aptasia tak predko wylazla??

IMG_2470.JPG

to pewnie rurowki jakies sa, jak bedzie Apitasia to ja poznasz sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilam test:

pH 8.0

zasolenie 1.026

NH3/NH4 - 0

NO2 - 0

NO3 - 0

czy to dobre wyniki jak na dzien 4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jeszcze nie zaczęło dojrzewać. NO2 i NH4 pójdą w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilam testy kh, mg i ca bo braki w sklepie. Kolejny (chyba) problem. Podrzucilam wczoraj Pure Reef Balance bakterie. 1kulka na 25L raz w tyg wiec dalam 3. Od dzisiaj plywa mi mgla w baniaku. Czy to bakterie dryfuja?? A i mam problem z ustawieniem cyrkulacji. Obecnie jest tam gdzie na zdjeciu.  Gdzie bym jej nie dala to pol skaly stoi bezczynnie bez fali a nie chce miec martwego pola od samego poczatku. Czy jedyna opcja jest dodanie drugiej cyrkulacji??

IMG_2481.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał dwa cyrkulatory, zawsze łatwiej, większe możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przenieść cyrkulator na drugą stronę akwarium i pokombinować z wylotem pompy obiegowej.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten brazowy nalot na skale to dobry objaw?? Coraz szybciej tez rozprzestrzenia sie zielony na wiekszosci skal. 

IMG_2502.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brązowe wygląda na okrzemki. Same przyszło, samo pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minal tydzien... tydzien zagladania do akwarium jak do piekarnika z rosnacym ciastem... dzieje sie! W koncu sie dzieje!

gdzieniegdzie pokazuje sie cyjano i glony zielone, jedna skala porasta brazowym mchem a i pare niezidentyfikowanych obiektow przyklejonych do skaly

dzis przyszla reszta testow

po tygodniu wyglada to tak:

kh 6.1

Mg 1200

Ca 400

PO4 0

NH3/NH4 0

NO2 0

NO3 0

pH 8.0

zasolenie 1.024

 

nabieram pozytywnych mysli skoro juz sie "cos" dzieje choc przyznam ze chec posiadania pieknego akwarium nie pomaga w uzbrojeniu sie w cierpliwosc

Czy parametry odpowiednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie oto cuda sie dzieja. Mam łąkę w akwarium a to dopiero 12 dzien. 

NO2 dalej niewykrywa.

IMG_2567.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te trochę zielonego na skale to nic. Widziałem akwaria, gdzie był prawdziwy trawnik/łąka w okresie dojrzewania. Nie masz czym się przejmować, tylko musisz cierpliwie czekać. Podobno akwarystyka uczy cierpliwości :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Te trochę zielonego na skale to nic. Widziałem akwaria, gdzie był prawdziwy trawnik/łąka w okresie dojrzewania. Nie masz czym się przejmować, tylko musisz cierpliwie czekać. Podobno akwarystyka uczy cierpliwości :P.

To ja chyba musze wziac korepetycje... kiepsko z cierpliwoscia na mysl o efekcie koncowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy tu na forum było napisane, że każde akwarium jest inne i też to dotyczy dojrzewania. Ktoś ma dojrzewanie prawie bezobjawowo, a ktoś inny pełno glonów. Ty Kasiu wcale nie masz ich dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem widzialam zdjecia gdzie zamiast widoku skaly byly zielone kleby w akwarium. Tylko tak ciagle zerkam i zerkam i (moze dlatego ze z mojej skaly nic nie wychodzi) chcialabym zeby juz sie cos zywego poruszalo za szyba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mija 2 tydzien i dzieje sie jak widac na zdjeciach. Parametry NO2 i NO3 jak i NH3 zerowe. Mam pompe cyrkulacyjna Fluval CP2 i mysle nad zmiana bo strasznie slabo dmucha przez co sa mieksca gdzie mam martwe pola. Co byscie polecili? Kiedy moge sie spodziewac skoku NO2 czy NO3??

IMG_2637.JPG

IMG_2638.JPG

IMG_2636.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jeszcze jeden cyrkulator o podobnej wydajności. Zawsze lepiej dwa słabsze, niż jeden mocny na taki wymiar akwarium. Może być taki sam Fluval lub trochę mocniejszy CP3, Jebao SW-2, Tunze 6015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilam parametry:

Mg 0

Ca 410

PO4 0

KH 6.1

pH 8.4

NO2 0

NO3 0

NH3/NH4 0

5 minut temu, maciej01 napisał:

Kup jeszcze jeden cyrkulator o podobnej wydajności. Zawsze lepiej dwa słabsze, niż jeden mocny na taki wymiar akwarium. Może być taki sam Fluval lub trochę mocniejszy CP3, Jebao SW-2, Tunze 6015.

Chodzi mi o to ze moze i dobry jest ten Fluval ale coraz slabiej wieje. Jak byl nowy to nadmuch mial super a teraz ledwo zipie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.