Skocz do zawartości
kasiazUK

Pierwsza solniczka z UK

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, marcinsoroka napisał:

mi padło wszystko co włożyłem, nie łudź się na etapie dojrzewania

jak coś przeżyje to z przypadku... jest oczywiście druga szkoła

zasiedlić na 100% i się modlić i też ma szanse powodzenia ale mniejszą..

 

Tobie moze padlo. Wielu na tym forum metoda prob i bledow wprowadzalo nawet spore zycie po 2-3 tyg bez dojrzewania i wiekszosc tez przezywala. Wiem jest to ryzyko ale zdaje sobie z tego sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wywalać na organizmy które mogą polecieć

zbieraj na większe akwarium ja starałbym się nie kupować gotowca tylko 

poszukać używki, anglicy należą do ludzi którzy nie szanują pieniędzy

i sądzę że znalezienie akwrium w fajnym stanie za kilkaset funtów jest bardzo prawdopodobne

ty myślisz o nowym?

 

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marcinsoroka napisał:

zamiast wywalać na organizmy które mogą polecieć

zbieraj na większe akwarium ja starałbym się nie kupować gotowca tylko 

poszukać używki, anglicy należą do ludzi którzy nie szanują pieniędzy

i sądzę że znalezienie akwrium w fajnym stanie za kilkaset funtów jest bardzo prawdopodobne

ty myślisz o nowym?

 

 

Tak nowe raczej bo bylam pare uzywek ogladac i nie dosc ze w uk nie szanuja pieniedzy to i sprzetu tez. Stan uzywek pozostawia wiele do zyczenia. Skoro mam dac 1000 za uzywke w makabrycznym stanie to wole nowke za 2000 na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, to są niechluje to prawda...

rozumiem :) więc może tym bardziej nie wydawaj na życie 

tylko oszczędzaj

o co chodzi z tym paskiem na dole akwarium, czemu nie możesz go doczyścić?

próbowałaś ostrą częścią gąbeczki do mycia naczyń ( tylko nie druciakiem)?

ja miałem tak u siebie i raz domyłem 

a później zwykłą szczoteczką akwariową już spokojnie szło

jedyne co mogę powiedzieć że jak myje te okrzemki to kolor wody strasznie przeszkadza 

moim błazenkom i przez jakiś czas siedzą w kącie, nie boją się mojej ręki bo podpływają jak myję szyby

w ogóle gapią się jak mieszam pokarm w kubeczku i rozmrażam, czekają przy powierzchni aż wleję a potem gonią z nim jak głupie

fajne są :) się polubiliśmy, aż mnie serce boli że im takie parametry wody zafundowałem ;)

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marcinsoroka napisał:

no tak, to są niechluje to prawda...

rozumiem :) więc może tym bardziej nie wydawaj na życie 

tylko oszczędzaj

o co chodzi z tym paskiem na dole akwarium, czemu nie możesz go doczyścić?

próbowałaś ostrą częścią gąbeczki do mycia naczyń ( tylko nie druciakiem)?

ja miałem tak u siebie i raz domyłem 

a później zwykłą szczoteczką akwariową już spokojnie szło

jedyne co mogę powiedzieć że jak myje te okrzemki to kolor wody strasznie przeszkadza 

moim błazenkom i przez jakiś czas siedzą w kącie, nie boją się mojej ręki bo podpływają jak myję szyby

w ogóle gapią się jak mieszam pokarm w kubeczku i rozmrażam, czekają przy powierzchni aż wleję a potem gonią z nim jak głupie

fajne są :) się polubiliśmy, aż mnie serce boli że im takie parametry wody zafundowałem ;)

 

Co do blazenkow to sa cudowne. Czytalam ze Occelaris z Percula niezbyt sie toleruja ale wpuszczalam je razem i sa nierozlaczne. Jak czyszcze szybe to juz nie uciekaja tylko podplywaja sprawdzic co to. Uwielbiaja brainshrimp+czosnek. 

Szyba na dole nie chce sie doczyscic. Probowalam gabke, skrobaczke i nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
no tak, to są niechluje to prawda...
rozumiem [emoji4] więc może tym bardziej nie wydawaj na życie 
tylko oszczędzaj
o co chodzi z tym paskiem na dole akwarium, czemu nie możesz go doczyścić?
próbowałaś ostrą częścią gąbeczki do mycia naczyń ( tylko nie druciakiem)?
ja miałem tak u siebie i raz domyłem 
a później zwykłą szczoteczką akwariową już spokojnie szło
jedyne co mogę powiedzieć że jak myje te okrzemki to kolor wody strasznie przeszkadza 
moim błazenkom i przez jakiś czas siedzą w kącie, nie boją się mojej ręki bo podpływają jak myję szyby
w ogóle gapią się jak mieszam pokarm w kubeczku i rozmrażam, czekają przy powierzchni aż wleję a potem gonią z nim jak głupie
fajne są [emoji4] się polubiliśmy, aż mnie serce boli że im takie parametry wody zafundowałem [emoji6]
 
Czym myjesz szybę? [emoji14]

Nie żebym się nazywał specjalistą ale amator podpowiada amatorce i nic z tego dobrego nie wyjdzie hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalnie nie byłem przekonany do błazenków ale żona sobie zażyczyła. będę musiał coś innego wykreślić z listy


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, katani napisał:

Ja oryginalnie nie byłem przekonany do błazenków ale żona sobie zażyczyła. będę musiał coś innego wykreślić z listy

Uwierz mi to byl ostatni plan na mojej liscie co do obsady ale jednak dzieci mnie namowily i nie zaluje. Sa przecudowne!!!

2 minuty temu, fresz33 napisał:

Czym myjesz szybę? [emoji14]

Nie żebym się nazywał specjalistą ale amator podpowiada amatorce i nic z tego dobrego nie wyjdzie hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Tzn? Gabka do naczyn? Nie no ja uzylam gabki akwariowej akurat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałem błazenków, bo nie chcę ukwiała. Ale sporo ludzi trzyma je i sobie radzą z euphyliami, dunką i innymi podobnymi, których u mnie będzie dosyć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, katani napisał:

Ja nie chciałem błazenków, bo nie chcę ukwiała. Ale sporo ludzi trzyma je i sobie radzą z euphyliami, dunką i innymi podobnymi, których u mnie będzie dosyć.

Podobno swietnie sobie radza bez ukwialow. Ja dopiero w wiekszym zasiedle jakiegos Anemona ale to za jakis dluzszy czas. Podchodze do nich sceptycznie bo slyszalam ze lubia wedrowki konczyc w wirnikach cyrkulatorow 

11 minut temu, marcinsoroka napisał:

no tak, to są niechluje to prawda...

rozumiem :) więc może tym bardziej nie wydawaj na życie 

tylko oszczędzaj

o co chodzi z tym paskiem na dole akwarium, czemu nie możesz go doczyścić?

próbowałaś ostrą częścią gąbeczki do mycia naczyń ( tylko nie druciakiem)?

ja miałem tak u siebie i raz domyłem 

a później zwykłą szczoteczką akwariową już spokojnie szło

jedyne co mogę powiedzieć że jak myje te okrzemki to kolor wody strasznie przeszkadza 

moim błazenkom i przez jakiś czas siedzą w kącie, nie boją się mojej ręki bo podpływają jak myję szyby

w ogóle gapią się jak mieszam pokarm w kubeczku i rozmrażam, czekają przy powierzchni aż wleję a potem gonią z nim jak głupie

fajne są :) się polubiliśmy, aż mnie serce boli że im takie parametry wody zafundowałem ;)

 

A co do wody podczas zmywania okrzemkow to moj skimmer sobie radzi i po godz nie ma zmetnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj uważnie, umyłem raz gąbką dlatego że po zalaniu zrobił się tam osad z soli (a  nie wiedziałem że coś takiego tak ciężko domyć)

potem jeszcze przyszły glony

w pierwszej chwili myślałem że to odbarwienie po taśmie klejącej po klejeniu baniaka ale  potem się okazało że to osad + glony

jak umyłem raz to  teraz myję już taką myjką Blau-Algae-Scraper-Skrobak z erybki i nie musze nic szorować, wszystko spokojnie teraz schodzi

 

9 minut temu, fresz33 napisał:

Nie żebym się nazywał specjalistą ale amator podpowiada amatorce i nic z tego dobrego nie wyjdzie hehe

nie wiesz co i jak długo hodowałem, może nie wiem dużo o morskim ale o akwariach wiem dość sporo, co do określenia, nic dobrego z tego nie wyjdzie

zalej gąbkę gorącą wodą Kasia i po prostu kawałek wyczyść, zobacz czy w ogóle schodzi, nie zagarnij piasku żeby nie porysować szyby ale myjka magnetyczna

lub zwykła tego nie domyje na bank bo zanim potraktowałem to gąbką próbowałem rożnych sposobów

 

9 minut temu, kasiazUK napisał:

A co do wody podczas zmywania okrzemkow to moj skimmer sobie radzi i po godz nie ma zmetnienia

mój też mam prawie dwukrotnie przewymiarowany na moje akwarium po godzinie jest klar :) 

tylko błazenki nieco sfrustrowane ale im to szybko przechodzi


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim najprostszym czyścikem na żyletki doczyścisz szyby 

trixie-czyscik-do-szyb-z_1463.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 47 :D

Dzien wielkiego sprzatania. Pierwsza prawdziwa porzadna podmiana z czyszczeniem wszystkiego co w srodku. Piasek przeplukany lekko z wierzchu, panel wymyty, pompa i falowniki wyczyszczone, skala przedmuchana.

Podmiana na soli Pure Ocean. Do tej pory kupowalam wode slona ze sklepu niestety nie bylam z niej zadowolona. 

2 dni temu dolaczyla Chrysiptera parasema 

ku mojemu zdziwieniu oprocz mrozonki zjada wszystkie rodzaje glonow ze skal i bardzo fajnie sie zachowuje do moich blazenkow. 

Parametry:

zasolenie 1.024

temp 25.3

NH3/4 - 0

NO2 - 0

NO3 - 5

Ca - 400

Mg - 1200 ??? Chyba za niskie

kH - 9.9

PO4 - 0

 

58BECD60-470A-436A-AEC0-5C06AD8DE3FF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pogubiłem się. W jakimś temacie pisałaś, że akwarium miał ktoś kupić i odebrać jakoś teraz, nie pamiętam dokładnie w jaki dzień to miało być. Teraz piszesz, że robisz gruntowne porządki, podmianki i to mogę zrozumieć, ale jak sprzedajesz akwarium to po co kupujesz ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być nowe akwarium, to ja bym kupował dopiero do nowego, a nie do starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej :) ale Ty jesteś wyjątkowy :) a my niecierpliwi :)

;) 

ja tylko mogę nadmienić że jest to ryba która nie lubi przesiadek między zbiornikami

z reguły terytorialna i walczy o nie, w nowym zbiorniku raczej zahukana i zszokowana zanim znajdzie miejsce dla siebie 

to minie trochę czasu

można jej było to oszczędzić poza tym nie wiesz jak przebiegnie dojrzewanie nowego zbiornika

tego też można było jej oszczędzić, pewnie przeżyje ale się nieźle przy tym nastresuje a to żywe stworzonko jest ;)

 

Edytowane przez marcinsoroka (wyświetl historię edycji)

tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki wiec tak. Mialam super okazje krota to znajomy mi czlowiek przebil wieksza okazaja. Wiec zamiast wydawac fortuny bede miala pod swoje wymiary zrobione elegancko cud miod szkielko i sumpa ze sprzetem tyle ze musze uzbroic sie w cierpliwosc (czego bardzo nie lubie robic) Za ok polowe fortuny wiec warto? Warto. 

Skoro moje stoi i chula jako tako to staram sie zeby sie w nim cos dzialo (wiecej dobrego niz zlego)

 

swoja droga to ladnie namotalam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kasiazUK napisał:

swoja droga to ladnie namotalam. 

e - tam ;) pamiętaj że im więcej życia tym więcej problemów przy przesiadce i ryzyka

czym mierzysz PO4 NH3 i NO3? salifertem?


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisałaś, że ktoś miał kupić tego Twojego Fluvala. I co rozmyślił się, zrezygnował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marcinsoroka napisał:

e - tam ;) pamiętaj że im więcej życia tym więcej problemów przy przesiadce i ryzyka

czym mierzysz PO4 NH3 i NO3? salifertem?

Tak Salifert. 

5 godzin temu, maciej01 napisał:

Ale pisałaś, że ktoś miał kupić tego Twojego Fluvala. I co rozmyślił się, zrezygnował?

Mieli. Nawet stawke podniesli ale odmowilam. Toc zycia mojego bym nie oddala chocby nie wiem za ile. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak już będziesz miała to większe, to przez jakiś czas będą dwa akwaria, a potem przekładka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2017 o 18:13, maciej01 napisał:

Rozumiem, że jak już będziesz miała to większe, to przez jakiś czas będą dwa akwaria, a potem przekładka?

Tak Macieju teraz tylko mam problem ze beda 2 akwaria a jedno miejsce. Mysle sobie zeby moje stare z wneki wysunac jakos (o ile to mozliwe przy pelnym zbiorniku) a wsunac nowe. Wsadzic skale i piach i ruszyc z solanka i niech sobie tam dojrzewa (byle szybko bo pierwsze to byly katorgi) i jak jiz zaskoczy to zaczac przenosicmoje rybulki. 

Skala bedzie sucha a piasek zywy wiec zobaczymy jak dojrzewa w takiej kombinacji.

Ciekawa tylko jestem co z sumpem bo ten z zestawy TMC maja paskudne, na cala wielkosc szafki 5komorowy i tak sobie mysle zeby go albo przerobic (nawet nie mam pomyslu jak wyciac przegrody) lub sprzedac a zrobic swoj pod swoje widzimisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.