Skocz do zawartości
wolan91

Tubastrea zła kondycja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zamówiłem ostatnio tubę , niestety ta przyjechała do mnie w bardzo złym stanie

Zamierzam ją karmić z 2x dziennie aby jak najszybciej doszła do siebie artemia / jaja kraba i zastanawiam się czy nie dać jej do sumpa na DSB  tam był bym w stanie ją bezproblemowo szybko karmić i zastanawiam się czy jakoś jej to przeszkodzi , dsb oswietlam w nocy gdyz mam tam glony więc chyba  powinna czuć się tam dobrze .

tuba.jpg

tuba1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyląda słabo, ale polipuje więc do odratowania

Tubka pozytywnie reaguje na jaja kraba i plankton czerwony. Osobiście to bym ci zaproponował na czas karmienia nakrywać ją kloszem z butelki pet , dzięki temu pokarm dłużej utrzyma się w okół tubki oraz unikniesz wyrywania jej pokarmu przez krewetki i ryby. U mnie tubka też bardzo pozytywnie reagowała na suchy pokarm dla korali od AF.

Edytowane przez pinki (wyświetl historię edycji)

acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych doswiadczen moge powiedziec ze Tubki muszą być karmione codziennie. Bez tego wedlug mnie nie ma szans na utrzymanie tubek


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też takiej niedużej szukam, gdzie zamówiłeś i za ile?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Dokarm ją po za akwa w pojemniku tak z 3-4 razy co najmniej 

Pozdr.

p.s

Ostatnio ciekawy artykuł na Reef Bulldier czytłem  na ten temat 

Link  - https://reefbuilders.com/2017/09/14/successfully-walking-azoox-corals-as-a-complete-feeding-solution/ 

feeding-sun-coral-770x582.jpg

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się właśnie czy nie trzymać jej w sumpie i wyjmować do karmienia w wodzie do jakiegoś pojemnika , ewentualnie w sumpie  karmić to krewetki jej nie bedą wyciagały jedzenia z polipów , przykryć butelką i cheja  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupilam zabiedzona tubke, z 5 dni w tygodniu kąpalam ją w kubku z zupią z drobnymi mrożonkami, a jak zaczęła wystawiać polipy to gość grubszego też dostawała. Twoja jest spokojnie do uratowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotr7 napisał:

Też takiej niedużej szukam, gdzie zamówiłeś i za ile?

P.

Crazy Coral , nie wiem czy oni w ogole posiadają te korale co mają na zdjęciach . Dałem się nabrać gdyż podobno ten koral co mi wysłali miał być o niebo lepszy niż ten na zdjęciu i czy chcę tego " lepszego "  oczywiście że zgodziłem się i żałuję .  Wysyłka PKP też katastrofalna gdyż umówiłem się na konkretny pociąg  który miał być w Gdańsku o 19.07 ( wiadomo pociągi się spuźniają )  ale to nie problem  sęk w tym że koleś wysłał korala innym pociągiem który akurat był na peronie tylko dlatego gdyż był opuźniony  = co za tym idzie gnał do gdańska aby nadrobić czas =>  o 18 dostałem telefon od konduktora że za 5 min będą w Gdańsku  ( podróż z domu na peron zajmuje mi autem 15-20 min )  musiałem  jechać do Gdyni i  czekać jeszcze aż przeniosą paczki  aby odebrać w punkcie . Generalnie mieli mnie tak głęboko w d*pie że aż mi się smutno zrobiło

tuba3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ja mam troche inny problem,gdyz kupiona Tubastrea Aurea,wygladajaca bardzo zdrowo z miesistymi tubami jeszcze wogole sie nie otwiera,pomimo kuszenia jej roznymi pokarmami...Mam ja cztery dni i podejrzewam ze jest z jakiegos powodu niezadowolona,pomimo ksiazkowych parametrow.Wszystkie inne korale,ktore kupilem razem z nia otworzyly sie juz w dniu kiedy wsadzilem je do zbiornika...Jako ze nie mam z tubami doswiadczenia,nie za bardzo wiem czy dalej jej podstawiac jedzenie czy czekac az sie zaaklimatyzuje...Jezeli chodzi o karmienie tub to na YT jest mnostwo filmikow,wystarczy wpisac Tubastrea feeding...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ewidentnie inna szczepka, nie wiem ile ją masz ale kwalifikuje się do zwrotu przynajmniej części pieniędzy, ewentualnie do dodatkowego opisania samej tranzakcji w "odpowiednim" dziale forum.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg Tubki najchętniej otwierają się w nocy. Spróbuj podawać pokarm z godzine po zgaszeniu światła, a jeśli będziesz karmil ja w kubku, to daj do ciemnego pomieszczenia i potrzymaj ją w tej zupie z godzinę, co jakiś czas delikatnie mieszając wode, by jedzenie pływało w toni. Tylko nie zapomnij o niej! 

Edit: jesli chodzi o autora, to złożyłabym reklamację, ale jeśli kazaliby w ramach reklamacji korala odesłać, to bym nie odeslala. Ta tubka ma szansę u Ciebie przeżyć, a powrót do sklepu raczej przypieczetuje jej los :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Nika,tak chyba zrobie,chociaz czytajac sporo o tubach postanowilem od poczatku by nauczyc ja jesc za dnia i wiem ze mozliwe jest by otwierala sie na wyuczona godzine,ale rzeczywiscie zaczne od nocy...Obserwowalem ja tez o roznych porach nocnych i nie zauwazylem jakichkolwiek checi otworzenia sie...Po jakim czasie od czasu wsadzenia jej do akwarium otwierala sie u Ciebie?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam po jakim dokładnie, była przeglodzona mocno, kiedy ją kupilam. Po 2 tygodniach chyba zaczęła wyciągać polipy, wcześniej tylko mordke szeroko otwierała. Z czasem nauczyła się otwierać polipy w dzień. Dawalam troszkę jedzenia, a po pół godzinie jak się otworzyła dawalam resztę, zeby sobie coś złapała. Od czasu do czasu karmię ją z pipety. Jest u mnie ponad rok. Rośnie wolno, bo nie dostaje odezwie codziennie z pipety, raz na tydzień czy na dwa. Pozostały czas zyje z tego, co złapie w toni. Im czesciej jest karmiona z pipety, tym szybciej reaguje w dzień na pokarm w wodzie. Był czas, kiedy chciało mi się ją karmić bardzo często, że już po 10 minutach jak wyczula papu była otwarta, a nawet zaczęła się otwierać wcześniej, gdy przyszła godzina, w której zwykle karmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez czytalem na jakims zagranicznym forum ze komus tuba zaczela sie otwierac takze po dwoch tygodniach...W moim zbiorniku non stop jest fitoplankton,wiec pomyslalem ze chocby z tego powodu bedzie bardziej chetna do jedzenia ale nic z tego...Pamietam,kiedys dawno temu na forum byli specjalisci od NP,Natan,Merriq i Hubert chyba,ale od dawna sie nie pokazuja a to oni zainteresowali uzytkownikow zbiornikami NP...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok , bynajmniej łatwiej ją wyciągać

tuba5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce ok. Jeśli nie będziesz jej wyjmowal na powietrze, tylko pod wodą przekladal do kubka, to będzie się mniej stresowala. W kubku trzymaj w ciemnym pomieszczeniu i nie zapomnij o niej. Do rana w kubku mogłaby się zadusic. Najlepiej ustawić sobie budzik w telefonie :)

Jak zacznie wystawiać polipy,  to wystarczy jej w tym sumpie podać delikatnie pipetką. Spokojnie zje artemie i różne drobniejsze pokarmy.

A tak z ciekawosci... jaka funkcje pełni żwirek w komorze pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nik@ napisał:

A tak z ciekawosci... jaka funkcje pełni żwirek w komorze pompy?

A to technologia z NASA . Generalnie ostatnio wywaliłem piach bo cyrkulacja go przesypywała ,  po  około 10 sekundach po odessaniu  piachu stwierdziłem że zbiornik wygląda okropnie i przyda się lepszy piach  ( większego kalibru ) , Wsypawszy nowy żwir do akwarium po kilku dniach wyszło Dino   , oczywiście jest to normalne ale mi się nie zbyt podobało więc wsypałem piach do sumpa aby doszedł do siebie w kultury bakterii ,  tam w piwnicy dino już nie szaleje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino po kilku dniach? Może to były zwykle okrzemki?

Ja szczerze mówiąc nie znam dino. Różne nieszczescia chodzą po moim akwarium, ale dino mnie jeszcze nie odwiedziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o okrzemkach , ale jak odpaliłem większe światło to bombelki wszedzie na dnie się porobiły , w przeciągu paru godzin  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko bąbelki, czy długie gluty z bąbelkami? 

U mnie ciut grubsza warstwa okrzemek czy cyjano w 54l to tez były uwięzione pęcherzyki powietrza. Ale dino, jakie widzialam kiedyś w sklepie miało brunatne, dość długie, glutowate "włosiska"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okrzemkach tez moga byc bombelki,jezeli jest ich duzo...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj kupiłem szczepkę w Crazy Coral, chyba tę ze zdjęcia a w sporo gorszej kondycji.

Mam dwa pytania o warunki dla niej:

-- woli ciemniejsze miejsca czy jej wszystko jedno?

- jaką cyrkulację woli?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam za te sytuację z tymi szczepakami i wysyłkami. Nie ma na takie coś usprawiedliwienia ale mam nowych pracowników, a ja nie dopilnowałem, bo kończyłem budowę nowego obiektu. Odezwijcie się do mnie na priv to wyślę nowe. Zaraz wyjaśnię to sobie z moimi kolegami.

Budowę nowego miejsca już skończyliśmy więc już niedługo wszyscy będziemy w jednym miejscu i powinno być lepiej. Jeśli były jeszcze z czymś u kogoś innego problemy to proszę o kontakt na priv to również naprawie szkody. Ale jestem wkurzony za to....Sorki.

 

Dopiero przeczytałem wątek, nawet nie miałem czasu wchodzi na forum.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko autor tematu może mieć obiekcje, ja kupowałem osobiście i nie mam uwag, widziałem co biorę i cena też została dopasowana do jakości szczepki.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też zawsze zadowolony wychodzę ze sklepu i z niecierpliwością czekam na otwarcie nowego większego punktu ;) Pozdrawiam z Torunia.

Aha swego czasu kupiłem produkt który okazał się otwarty i pierwsze co zrobiłem to chwyciłem za telefon w celu wyjaśnienia a nie smarowałem na forum. Dosłał mi Marek nową buteleczkę wtedy :D

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.