Skocz do zawartości
J.SMITH

Nowe duże akwarium na wypasie

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, twistman napisał:

Szymon, nie koniecznie jest tak jak mówisz. Wszystko zależy od podejścia, jeden jest pasjonatem i hobbystą a drugi nie ma czasu się zajmować zbiornikiem ale chce posiadać takowy ze względu na jego walory estetyczne.Oba podejścia wg. mnie są OK. (Przykładem są amerykańskie gwiazdy: kina sportu itp. -czy myślicie że są w pełni świadomymi akwarystami?) 
Najgorzej jest wtedy gdy właściciel oszukuje sam siebie i swoich serwisantów że część rzeczy jest w stanie zrobić przy akwarium sam, po czym to zaniedbuje - jest to proszenie się o kłopoty...
Wiem o wielu dużych zbiornikach prowadzonych od A do Z przez zewnętrzny Serwis i wszystko hula jak należy. Zbiorników takich nie ma na tym forum, powód jest prosty ich właścicielom nie zależy na ich prezentacji.
myślę że podstawą jest zdecydować się na firmę z renomą i zdać się na ich dobór zarówno sprzętu jaki życia. Oczywiście należy to wszystko podeprzeć odpowiednią umową, tak aby każda ze stron wiedziała na "czym stoi"   

No tak, ale moim zdaniem nie kupuje się jakiegokolwiek życia dla wyglądu. Nie ważne czy to kotek, piesek czy rybki w akwarium... Serwis przez firmę moim zdaniem wchodzi w grę przy stawianiu i początku życia akeatium- wszak nie wszyscy muszą być złotymi rączkami i znać się na elektryce, hydraulice itp. Serwis wchodzi w grę gdy są jakieś problemy i nie dajemy z nimi sobie rady. Mogą ponoć przy aranżacji. Ale nie przy codziennym dbaniu o akwarium. Oczywiście mowa tutaj o zbiornikach prywatnych a nie pokazowych czy komercyjnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po przeczytaniu kilku wypowiedzi p. J.SMITH stwierdzam że to typ charakteru którego absolutnie nie toleruje i nie akceptuje. Znam kilka osob które uczciwie postawią i poprowadzą zbiornik aby naprawde cieszyl i powodował zazdrosc ale takiej osobie ich nie polecę i wątpię czy chcieliby podjąć się wykonywania usług dla kogoś takiego. Przykre ze wciąż są ludzie którzy odnoszą się ... chciałbym napisać brakiem szacunku ale w sumie widzę bardziej pogardę również wobec osób które prosi o radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakbyś miał tyle kasy co on to tak samo byś podchodził do sprawy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefan85 - sam lepiej bym tego nie ujął :) 

@fresz33 - kasa to nie wszystko. Pogarda w wypowiedziach i szpanowanie zakrawa dla mnie o takie "polaczkowanie". Rzucanie tekstami "na zachodzie, w USA..." przyprawia mnie o śmiech ;). Sam sporo podróżuję służbowo, i wierz mi, że nie wszystko "co nie w Polsce" jest lepsze :) Np taka fabryka Bentley'a w UK - lakiernia ma dużo starszą technologię transportu karoserii, od fabryki przyziemnego FIAT'a we Włoszech w Cassino.

Apropo tego "zachodu, USA" to oni tam najlepsze akwaria mają przy wybrzeżu. Bo dostęp do idealnej wody, bo jak już było ostatnio pisane na forum - robią hop do wody i wybierają co chcą wsadzić do akwa. Jesteśmy w trochę innej strefie klimatycznej, i my raczej egzotycznych ryb nie mamy. Ale mógłbyś śmiało podpiąć się do pobliskiej rzeki i zrobić duże akwarium z polskim biotopem. Ba i zanurzyć się w rzecze i wyłowić "dorodne okazy" czego tam byś chciał ;)

Obejrzyj sobie ten filmik, może takie "wow" ci wystarczy:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

Jakbyś miał tyle kasy co on to tak samo byś podchodził do sprawy :blink:

Skad wiesz ile mam kasy? Nie wszystko zależy od portfela. Nie chodzi mi nawet o szpan bo to ludzka rzecz i takich ludzi nie lubię ale toleruje. Z wypowiedzi ww Pana wieje po prostu pychą i gburstwem typowym dla człowieka ktory dopiero co wskoczył w gumowcach na fotel prezesa międzynarodowej firmy i oczywiście uważa że wszyscy inni ludzie to bezużyteczni, leniwi idioci z którymi niestety musi żyć ale swoją opinię na nasz temat demonstruje kiedy sie da a da się przy każdym wypowiedzianym czy napisanym zdaniu. Szczęście że gestów oglądać nie muszę i tonu wypowiedzi słuchać. Jezeli się mylę chętnie przeproszę ale nie wydaje mi się...

 

Nie zdziwiłbym się gdyby caly ten wypas był na kredyt. "Bo trzeba się pokazać nawet jeżeli to kredyt na dobrych kilka lat."

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahha. piękne podsumowanie. będę miał "amerykanckie" akwarium. a znał się będę na tym jak na życiu w kosmosie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wchodzić w słowo ani zdanie nikogo bo każdy jest panem swojego losu ale. Sprzęt nawet ten najlepszy może spierniczyć się i to zazwyczaj jak nie ma nikogo w domu. Wtedy przychodzisz z pracy i widzisz jedną wielką tragedię a nie akwarium. Ja miałem np. pompy najlepszej niby jakości albo inaczej, te z wyższej półki czyli Royal exclusive. Faktycznie cicha dość oszczędna i wydajna. Spierniczyła się po miesiącu a kupiona jako nowa. Nie było mnie w domu, nie było reakcji więc były plagi i walka z nimi. Większość tutaj powie Ci, że nienawidzi dino, cyjano, okrzemków i innych plag ale każdy z tym walczy i prześciga się w pomysłowości żeby z tym wygrać. Tak samo w większości jest tak, że pierwszy kupiony koral włożony do akwarium nie cieszy tak bardzo jak np. rurówka która pokazuje się przy dojrzewaniu. W prawdziwym podejściu do akwarystyki walory estetyczne to nie wszystko. Dla mnie np. liczy się to, że mam świadomość iż jest to potężny i skomplikowany a za razem piękny ekosystem a ja chce być jego małą częścią dla tego coś do niego dokładam a coś z niego eliminuje. Uwierz mi, że jak będziesz miał akwarium to znajomi powiedzą do Ciebie coś w stylu "łał ale wielkie akwarium" ale jak im pokażesz ukwiała który wcina stynkę to im kopara opadnie. Mam znajomych którzy mieli "KOI PONDT" i tylko dla tego, że chcieli mieć coś lepszego od swoich znajomych u których takie oczko widzieli. Filtry najlepsze na rynku, pompy najlepsze, lampy UV, itd. itp. uwierz lub nie, że to ich "KOI PONDT" to jedne wielkie szambo było a koi które za sztukę nie jednokrotnie kosztowało kilka tys zł. pływało tam ale do góry kołami... Serwis był, obsługa była i co z tego? Garaż tam stoi w tej chwili a nie oczko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam spory litraż na markowym sprzęcie to jest 1/5 sukcesu,moim zdaniem żaden serwis nie da sobie rady z wymagającymi sps"ami to trochę trzeba czuć i rozumieć co w danym momencie zrobić przy zbiorniku aby było ok,nikt z serwisantów nie będzie przy akwa 24h ,efekt tak jak piszesz "wow"uzyskują ludzie którzy w 100% wiedzą co robić głównie z wodą aby była wyszlifowana pod trudne korale,na miękkich koralowcach sam dasz rade jak również i serwis z twardymi już tak prosto nie będzie.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, J.SMITH napisał:

Panowie chyba się nie zrozumieliśmy, ja nie będę się zajmował tym zbiornikiem, od tego są ludzie, którym za to zapłacę, ale stawiam wysoko poprzeczkę za dobrą kasę. Kiwiego zbiornik mi się podoba z wyglądu i guzik mnie interesuje co i na czym on robił, chodzi o wygląd, mam salon 150 metrów z antresolą i jedno miejsce w którym akurat pasowało by akwarium. filtr na zdjęciach fajny jeśli uważacie że taki by dał rady to ok. Co do lampy to chyba lipa słyszałem że dobra lampa zaczyna się od kwoty 10000+. Widziałem niestety akwaria u znajomych w jednym z pałaców i duża Poznańska firma się wyłożyła nie dała rady z chłodzeniem.więc argument każdy większy sklep do mnie nie trafia. Jak czytam to forum i piszę ludzie, że nie może przekroczyć 600zł miesięcznie to przed oczami mam porsche z butlą gazową na dachu. Pracuję dużo mam żonę i dziecko i to dla nich ma być akwarium no i dla mnie oczywiście wieczorami po pracy. Sklepy internetowe walą popelinę a ja tego chcę uniknąć. A klima oczywiście jest.

Nasza firma chętnie założy taki zbiornik i będzie serwisowała,  na start myślę, że potrzebujesz  ok 300k zł, a koralowce i ryby to ok 250k jak to ma być wysoka półka, ale można wpuścić ryby i za 1mln. Niedawno zakladalismy podobnej wielkości zbiornik pod Rzeszowem, w siedzibie naszej firmy mamy dwa większe jeden podobniej wielkości 300x90x65wys, który jest teraz na etapie składania i będzie tylko z koralowcami z Australii. Co do porsche to nie mam instalacji gazowej.  

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, J.SMITH napisał:

Skoro ta biała wanna jest lipa to która jest ok, napiszcie proszę, bo kręcimy się w kółko bez sensu żadnego i tylko spamujemy bezproduktywnie Moljzesz napisz co polecasz?

Już Ci napisali co jest dobre, ale ty i tak to negujesz. Chwalisz się tylko w każdym poście ile masz kasy, gó*no to kogo interesuje.

Jak chcesz mieć ładne akwarium to zacznij słuchać ludzi co się na tym znają a nie powoływać się na zagraniczne fora, bo ty nie masz pojęcia o czym czytasz ani o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę bije po oczach groteskowość tego wątku, ludzie z grubym portfelem spotykają się z właściwymi osobami, we właściwych miejscach, a nie robią kino na forach, wydając opinie o rzeczach, o których, jak sami przyznają, nie mają pojęcia, gdzie tu logika?

pierwszy raz widzę takie jaja, na grupach FB, czasami dzieciaki sobie robią takie jaja ...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie taka opinie Polacy maja za granica,smieszni,zakompleksieni i infantylni a trzeba wiedziec ze forum te jest odwiedzane przez akwarystow z innych krajow,no a opinia idzie w Swiat...Powiem krotko,dzentelmeni nie rozmawiaja o pieniadzach,dzentelmeni po prostu je maja...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko od d*py strony zaczynasz. To jest życie a nie marne grosze które chcesz wydać. Więc trochę wysil się. 

A przy salonie  150m. taki kibel nie zrobi efektu WoooooW .  10 000 - 15 000 L to dopiero coś... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, CNA napisał:

trochę bije po oczach groteskowość tego wątku, ludzie z grubym portfelem spotykają się z właściwymi osobami, we właściwych miejscach, a nie robią kino na forach, wydając opinie o rzeczach, o których, jak sami przyznają, nie mają pojęcia, gdzie tu logika?

pierwszy raz widzę takie jaja, na grupach FB, czasami dzieciaki sobie robią takie jaja ...

amen :)

chcialem napisac to juz wczoraj ale czekalem na rozwoj sytuacji. Szanujacy sie powazni ludzie wiedza jak sie takie sprawy zalatwia i po prostu to robia nie wdajac sie w dziwne dyskusje na forum. Zatem albo to fake albo potwierdzenie slow, ze pieniadze to nie wszystko :)

 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasza firma chętnie założy taki zbiornik i będzie serwisowała,  na start myślę, że potrzebujesz  ok 300k zł, a koralowce i ryby to ok 250k jak to ma być wysoka półka, ale można wpuścić ryby i za 1mln. Niedawno zakladalismy podobnej wielkości zbiornik pod Rzeszowem, w siedzibie naszej firmy mamy dwa większe jeden podobniej wielkości 300x90x65wys, który jest teraz na etapie składania i będzie tylko z koralowcami z Australii. Co do porsche to nie mam instalacji gazowej.  


Pierwszy konkretny!

Ja sie jednak nie wypowiadam bo mam pandę w gazie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie o zaprzestanie offtopowania, choc rozumiem, że trudno się opanować ;) Ale już za duzo tych dygresji

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy masz kilka firm... 

Wrocław Trzmiel Icola

Wałbrzych w Auchan Gekon teraz na Chrobrego Centrum ogrodnicze na Noworodzkiej i Aqua Polis na Głównej 

Ja zamówiłem w Aqua ale malutkie jak dla mnie zrobili ok teraz zbiornik dojrzewa a w sobotę jadę po życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rh1no napisał:

Widać, że nie miałeś styczności z tym sprzętem, swoją opinię wyrażasz co najwyżej na podstawie zdjęcia i tego co usłyszałeś od różnych "klakierów"... Szkoda bo myślę że bardzo miło byś się zaskoczył.

To jest moje zdanie, nie znam żadnych ' klakierów' oprócz ciebie. Tak jak już pisałem na chiński tel dostałem 24 m-ce gwarancji choć on mi raczej chałupy nie zaleje.pozdro


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu kilku wypowiedzi p. J.SMITH stwierdzam że to typ charakteru którego absolutnie nie toleruje i nie akceptuje. Znam kilka osob które uczciwie postawią i poprowadzą zbiornik aby naprawde cieszyl i powodował zazdrosc ale takiej osobie ich nie polecę i wątpię czy chcieliby podjąć się wykonywania usług dla kogoś takiego. Przykre ze wciąż są ludzie którzy odnoszą się ... chciałbym napisać brakiem szacunku ale w sumie widzę bardziej pogardę również wobec osób które prosi o radę. 


Ja rozumiem Smitha i nie widzę problemu. Dorobił się i chce mieć zbiornik nie poświęcając czasu na niego.. nic w tym strasznego. Ważne żeby był odpowiedzialny i nie zabił życia które kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2017 o 22:51, Moljzesz napisał:

To jest moje zdanie, nie znam żadnych ' klakierów' oprócz ciebie. Tak jak już pisałem na chiński tel dostałem 24 m-ce gwarancji choć on mi raczej chałupy nie zaleje.pozdro

Ciekawe... powstałe na podstawie... z resztą nieważne. W sumie ja też mogę napisać, że części robione przez Ericssona do budowy rakiet dalekiego zasięgu są ch..we, chociaż nie mam o tym pojęcia. Od 15 lat zakładam i serwisuję zbiorniki morskie i pamiętam czasy, kiedy marzeniem każdego akwarysty był Aqua Medic... Używam masę różnego sprzętu a na sprzęt Twistmana (póki co ;-))  nie miałem jeszcze żadnej reklamacji, choć teraz będę zamawiał czwarty HybridSump a ile użyłem odpieniaczy, filtrów przepływowych, bio pellet reaktorów, to nie liczę. Może nie wszystko było idealne (firma jest nowa), ale jakość w porównaniu z tą wszechobecną chińszczyzną i pseudo polską, niemiecką chińszczyzną to po prostu przepaść. Dlatego jak czytam jak ktoś kto obejrzał kilka zdjęć i wyraża swoje "opinie" (nie ważne złe czy dobre) najzwyczajniej w świecie mnie śmieszy. Forum ma pomagać w podjęciu decyzji a takie "mieszanie" tylko naraża potencjalnych akwarystów na niepowodzenie.

Pozdrawiam i bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale niektorzy potrafią na podobne produkty dać 3 lata a nie rok gwarancji

sump.JPG.c0aebb7af21d3782ca6c8a895686a1ec.JPG

(sory za offtopa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia wcale tego nie neguję, wyrażam swoje zdanie ;-). A tak na poważnie, wiem że długość gwarancji to ważna sprawa. Proponuję jednak jeśli macie możliwość porównać sobie klejenie sumpa Twistmana i każdego innego, nawet Royala. Nikt nie używa trzech rodzajów spawów!!! Widziałem, dotykałem, macałem ;-) hybrydy kilku producentów i dlatego się wypowiadam. Jednak przyznaję, że klienci lepiej by się czuli gdyby mieli psychiczne bezpieczeństwo poparte dłuższym okresem gwarancyjnym...

Pozdrawiam i miłego dnia wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rh1no napisał:

silvia wcale tego nie neguję, wyrażam swoje zdanie ;-). A tak na poważnie, wiem że długość gwarancji to ważna sprawa. Proponuję jednak jeśli macie możliwość porównać sobie klejenie sumpa Twistmana i każdego innego, nawet Royala. Nikt nie używa trzech rodzajów spawów!!! Widziałem, dotykałem, macałem ;-) hybrydy kilku producentów i dlatego się wypowiadam. Jednak przyznaję, że klienci lepiej by się czuli gdyby mieli psychiczne bezpieczeństwo poparte dłuższym okresem gwarancyjnym...

Pozdrawiam i miłego dnia wszystkim

Skoro jest 12 m-cy to musi być coś nie tak i żadne twoje macanko mnie nie przekona.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.