Skocz do zawartości
marcinsoroka

220l wyczekane i w końcu ruszam...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz briareum to daj na oddzielnej skałce, z dala od głównej konstrukcji i korali. Potrafi szybko się rozrastać i możesz mieć problem, jest trudne do usunięcia, a jak wejdzie na inne korale to je zadusi. Trzeba mieć je pod kontrolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem Maciej :) może nie mam doświadczenia ale już co nieco wiem :)

hehehehe co do innych rzeczy to stwierdziłem że na prawdę mi się bardzo zaczęło to akwarium podobać i sądzę 

że jestem na ostatniej prostej jeśli chodzi o dojrzewanie :) po ruszeniu skały i pisaku musiało się coś zmienić bo to normalne :) 

ale sadzę że w środę będą zwykłe niższe już wyniki wody :) przestała zachodzić okrzemką zrobiła się jaśniejsza i ładniejsza

w ogóle jakoś tak bardziej z nadzieją na to wszystko patrzę :)

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno

 

mam automatyczna dolewkę... zbawienie ;) czuła jak jasny gwint

 

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że powoli ale do przodu.
Co do briareum - mam nadzieję iż się zdecydujesz na wersję fluo - ta nieco wolniej zarasta zbiornik. I tak jak kolega wyżej wspomniał osobne poletko otoczone piaskiem wskazane. Nie będziesz musiał z nim walczyć o miejsce dla innych korali.

Co do dolewki - 12V lub grawitacja, mam nadzieję iż tę moją sugestię uwzględniłeś. Akwarium ma być dla nas a nie my dla akwarium - więc nieco automatyki nie zaszkodzi.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym lał z ręki gdyby nie fakt że mam bardzo duży kłopot z podłączaniem zaworu do RODI i 

razej wolę je zrobić 1-2 na 2 tygdonie niżczesto podłączać od nowa cały zestaw


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem ChemiPure i wrzucam Purigen

Euphilie odebrane od kolegi u niego napompowane u mnie w zasadzie same kikutki

ze schowanymi kompletnie główkami kupiłem rybki bardzo ładne 5 sztuk różne gatunki krewetke

zoantrhusy i grzybki

zoanthusy zielone o dziwo się rozwinęły reszta skulona

ryb nie widać w zasadzie ani sztuki krewetki też

a i mam rurówkę która czuje się po prostu zarąbiście :) 

łapie pokarm chowa się zjada i otwiera z powrotem :)

jest niesamowita jak bym wiedział kupiłbym wcześniej :)

 

Krewetka boksująca

Pictichromis paccagnellae

Ptereleotris zebra

Valenciennea sexguttata

Mała Babka Kopiąca Kolorowa nie wiem jak się nazywa ma taką sterczącą płetwę i ma max 3 cm

i jeszczee jedna babka tylko muszę popatrzeć dokładnie ją przylookać i ocenić co to :)

ale wszystkie tak pochowane że ni kurczaka nie widać poza pictochromisem 

IMG_2081.JPG

IMG_2082.JPG

IMG_2083.JPG

Edytowane przez marcinsoroka (wyświetl historię edycji)

tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jutro, czy korale zaczynają lepiej się pompować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po purigenie i chemipurze?

jak teraz to nie wyjdzie to wysyłam wodę na testy bo inaczej jest coś ostro nie tak... :)

 

mierzyłem wodę w 3 akwariach wiem o ile różnią sie wyniki ode mnie

i serio z moją wodą tak nie jest źle pewne paramatry mam trochę gorsze inne trochę lepsze

korale muszą dawać radę przy takiej wodzie chyba że jest w niej coś o czym nie wiem :)

Cu nie ma w każdym razie bo specjalnie test kupiłem


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylii daję 80 % na przeżycie, ale położyłeś ją na piasku. Sexgutata będzie po niej sypać i będzie ją to drażnić. Zoa jeśli się nie otwierają to płucz w wodzie RODI albo w dipie, bo szybko kolonia może paść z głodu. Euphylię obserwuj czy nie obrasta glonem. Dojrzewanie u Ciebie trwa a glony mogą ją drażnić. Na szczęście jest na dużej nodze więc raczej sobie poradzi.

Krewetka boksująca - ma niewątpliwy urok, ale będzie zaczepiać ryby. Obserwuj ją uważnie tak samo jak pictochromisa. Ryba jest bardzo ładna ale to akwariowy huligan. Polecam Ci krewetki czyszczące zwłaszcza lysmata amboinensis. Jest tańsza i bardziej śmiała niż debelius. Ryby na pewno skorzystają z jej usług.

Z uwagi że masz babki to zabezpiecz czymś akwarium przed możliwością wyskoczenia, bo prawdopodobieństwo samobójczych skoków jest duże.

Nie mam pojęcia co jest na ostatnim zdjęciu ale nie wygląda najlepiej.

Co do wody - Start na świeżej solance z syntetycznej soli. Nie oczekuj cudów. Musisz być cierpliwy i niestety gotowy na straty bo to najgorsza kombinacja na start. Ja pierwsze akwarium postawiłem na świeżej solance (sól aquaforest). Strat było dużo i już traciłem wiarę, ale powoli po zmianie soli zobaczyłem światełko w tunelu. Akwarium masz dopiero ponad miesiąc. Za pół roku czy rok jak już dojrzeje będzie dużo prościej. Nie trać wiary i do przodu. Dodatkowe testy wody nic nowego nie wprowadzą. W wodzie musi się wykształcić odowiednia flora bakteryjna a do tego trzeba czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące euphilie się pompują obie powolutku ale do przodu 

briareum powoli ale muszę je dziś podnieść z piasku bo na prawdę widać że mu przeszkadza...


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u euphyli obserwuj szkielet i tą białą miękką tnkankę. Jeśli biała tkanka zacznie robić się brązowa to może świadczyć o infekcji bakteryjnej. Podnieś tą euphylię wyżej bo babka ją zasypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK troszkę czasu minęło sytuacja się trochę pozmieniała :) 

parametry

KH 7,9

PH 7,6

N02  0,01

PO4   0,25

NH4    <0,25

NO3 15

 

IMG_2979.JPG

IMG_2980.JPG

IMG_2981.JPG

IMG_2982.JPG

IMG_2983.JPG

IMG_2984.JPG

IMG_2985.JPG

a no i rurówka zgubiła pióropusz


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wszystkie twoje lpsy jakby nie w formie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marnie wyglądają, tak jakby po mału odchodziły na wieczną rafę. Póki jeszcze czas daj je komuś na przechowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Będzie liczyć straty, oj będzie... Coś tam grubo namieszałeś i parametry nie wyglądają najlepiej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to (chyba) gonioporę chociaż spod piasku wykop. Daj jej szansę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

Coś tam grubo namieszałeś i parametry nie wyglądają najlepiej.

hmm co Twoim zdaniem namieszałem?

parametry wydają się normalne 

mierzyłem wodę z 3 akwariów i NO3 między 5 a 25

reszta jak u mnie


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

to (chyba) gonioporę chociaż spod piasku wykop. Daj jej szansę.

A to nie briareum fluo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to b. fluo 

a biorąc pod uwagę wir w baniaku z 2x JVP 102 to odnalazło swoje miejsce i nie zamierzam ruszać 

bo teraz ma 10 x większe polipy niż kiedy moim zdaniem umieściłem je na głazie w mniejszym przepływie 

ale ja sądzę że może chodziło koledze o tę w narożniku o ciemnej barwie 

ale tam mam najmniejszy przepływ w innych miejscach leżała na piasku lub dnie tutaj chociaż trochę stoi...


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, marcinsoroka napisał:

hmm co Twoim zdaniem namieszałem?

parametry wydają się normalne 

mierzyłem wodę z 3 akwariów i NO3 między 5 a 25

reszta jak u mnie

Szczególnie NO2 i NH4. Albo masz coś nie tak z testami, albo źle odczytujesz. Poproś Marcin kogoś z kolegów z Łodzi, żeby przyszedł do Ciebie ze swoimi testami i pomierzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przepraszam Cię bardzo ale chyba ktoś musi Ci to powiedzieć bo już nie wytrzymam bo nie zniosę jak ktoś męczy zwierzęta ale Twoja wiedza i podejście do zwierząt jest odwrotnie proporcjonalne do aktywności na forum. przy wykrywalnych NH4 ! oraz NO2 wkładanie zwierzą to ich torturowanie!

Polecam poczytać o biologii tych zwierząt, posłuchać tego co mówią Ci koledzy i koleżanki z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.