Skocz do zawartości
emler233

Zakupy w whitecorals

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie z południa Polski - ale jakby się zebrał komplecik do auta na wachę to bym się pisał.  Na jakiegoś wspólnego boxa również [emoji6]

Też bym coś zamówił jeśli Wam większe zamówienie pomoże z rabacikiem. Z tym, że ja bym nie jechał, a odebrał towar z okolic Bielska-Białej + 50km. Jeśli by Wam oczywiście pasowało to ja brałbym coś z spsów za kwotę ok 400-500pln lub w przeliczeniu na euro. 
Bo żona mówi, że mało krzaków mam... 

VDR, jesteś zapisany :) jeszcze 2 miejsca
Wyjeżdżam z Katowic

W sprawie tych, co by nie jechali a chcieli coś zamówić, to mam propozycje. Są dwie opcje: kupujecie przez neta i my odbieramy albo my kupimy na miejscu (wówczas pewnie uda sie jakiś rabat zdobyć)- przy drugiej opcji z wcześniejszym przelewem na konto euro, nie chce jeździć z gotówką +10 € na bene :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy chcecie jechać?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy chcecie jechać?

Ja najwcześniej dam radę w maju, ale czerwiec tez może być


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, zostało jedno miejsce: VDR i Katani jadą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknełam na stronę, drogawo mają. Jaki byłby koszt paliwa przy pełnej obsadzie lub koszt odebrania/zakupienia na miejscu lub koszt wysyłki gdyby się podzielić wspolnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zerknełam na stronę, drogawo mają. Jaki byłby koszt paliwa przy pełnej obsadzie lub koszt odebrania/zakupienia na miejscu lub koszt wysyłki gdyby się podzielić wspolnie? 

Oni specjalizują sie chyba w acanach, te maja tanie.

Koszt paliwa, to 150zl - na miejscu jakiś rabat + na pewno nie maja wszystkiego wystawionego na stronce.

 

Koszt przywiezienia, to 10€

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy lecicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym się podpiął pod zakup tyle że ja mieszkam Warszawie więc chyba ni jak po drodze...

A teraz mała zmiana tematu, czy znacie może sklep z wysyłką do Polski, z dużym nie typowym wyborem ryb z europy zachodniej.

Niestety ryby które chce kupić w Naszym kraju są uważane za rarytas i rzadko są w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na acany, faktycznie są ładne za naprawdę niewielką cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, afgi napisał:

na miejscu jakiś rabat + na pewno nie maja wszystkiego wystawionego na stronce.

@AquaManiacpewnie wie, czy w sklepie jest więcej niż na stronce. Tylko go dawno na forum nie było.

Jak się popatrzy na inne korale typu wszystkie brain corals, jak favia, favites, patygora, goniastrea, to za stówkę/półtora można wyhaczyć szczepki jakich u nas nigdzie nie ma.

Parę przykładów:

https://www.whitecorals.com/en/favites-forest-lake-lps_180310_09

https://www.whitecorals.com/en/platygyra-green-neon-lps_180321_33

https://www.whitecorals.com/en/favites-snow-valley-lps_180319_11

https://www.whitecorals.com/en/favia-green-lps_180312_10

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Daniell napisał:

Z chęcią bym się podpiął pod zakup tyle że ja mieszkam Warszawie więc chyba ni jak po drodze...

A teraz mała zmiana tematu, czy znacie może sklep z wysyłką do Polski, z dużym nie typowym wyborem ryb z europy zachodniej.

Niestety ryby które chce kupić w Naszym kraju są uważane za rarytas i rzadko są w sprzedaży.

Z Warszawy do Radomia niedaleko ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, VDR napisał:

Z Warszawy do Radomia niedaleko ;)

Też prawda... Generalnie jestem na tak tylko jaki i kiedy z tym tematem działamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z upustem to może być ciężko. Sam zrobiłem u nich zakupy na grubo ponad 800,00 Euro i nie dostałem żadnego rabatu. Z tego co słyszałem można wyrwać malutki (10%) ale ja to chyba miałem za słaby dar przekonywania :). 

Nie to żebym był przeciwny kupowaniu w Whitecorals ale czemu nie popatrzycie u lokalnych sprzedawców? Można wyrwać na prawdę fajne korale i to grubo taniej. Oczywiście wszystko zależy też jakiej wielkości szczepki chce wyrwać. Podam wam parę przykładów z mojej okolicy:

https://www.lippernano.de/Euphyllia

https://www.lippernano.de/Krustenanemonen-WYSIWYG

 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy lecicie? 

Koniec maja, początek czerwca

 

 

 

Z chęcią bym się podpiął pod zakup tyle że ja mieszkam Warszawie więc chyba ni jak po drodze... A teraz mała zmiana tematu, czy znacie może sklep z wysyłką do Polski, z dużym nie typowym wyborem ryb z europy zachodniej.

Niestety ryby które chce kupić w Naszym kraju są uważane za rarytas i rzadko są w sprzedaży.

 

Jest blabla [emoji4] ja bywam w Warszawie, ale nie chciałbym jednak ryzykować

 

 

 

Jeśli ktoś będzie się wybierał osobiście, to niech da znać na priva. Pracowałem w tym sklepie kilka lat i jeśli będę miał w tym dniu czas, to możemy się tam spotkać, może jakiś mały rabacik załatwię itd.. [emoji6]

Może sie odezwie [emoji4]

 

 

 

Mnie interesują głównie micromussa (acanthastrea).

Dokładnie [emoji4]

 

Tak nawiasem mówiąc, whitecorals ma akwaria ze szczepkami podzielone na dwie grupy: T5 i LED (Ecotech Radion). Wiec aklimatyzacja jest łatwiejsza , a wybarwienie WYSIWYG [emoji4]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do korespondencji wyżej, mam pytanie czy ktoś z  Warszawy i okolic chciałby zamówić korale przez internet z podziałem kosztów za transport.

Wczoraj oreintacyjnie sprawdziłem ile kosztuje transport i wyszło 70 euro więc tak trochę dużo jak się kupuje kilka  szczepek  raptem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.