Skocz do zawartości
Bombi

Problem ze wzrostem korali

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobnie z tym że akwarium mam nieco krócej (od lutego), od kilku miesięcy kiepskie, bądź żadne przyrosty korali (xenia i briareum się nie przyjęły i zniknęły, caulastrea padła). W sumie wspólnym mianownikiem jest chyba wysokie KH 10 i wyżej, NO3 mam dosc wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tyg zaczęła się mała plaga glonów. Są to glony nitkowane ,ale nie zielone tylko brązowe dość krótkie porastają cały kapelusz turbinari.

A czy mój odpieniacz może ,,nie wyrabiać" pieni jak szalony oraz jest max do 130l.czy zmiana na inny może coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy restart w tej sytuacji jest ok? Zacząłbym wszystko od początku.

Nie popełnił bym tego samego bledu z wyjalowieniem zbiornika. Więcej bym się dowiedział w słynnym na całe forum dziale dla początkujących:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie tematy :ice:

Najpierw daj foto  do tego opis akwa (sprzęt) i parametry 

Tak to sobie możemy pisać o wszystkim 

 

Kurcze zerwałem naciąg w rakiecie nie wiem czemu mam go parę godzin ? :lol:

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bombi napisał:

A więc tak akwarium ma 130l. Jest oswietlane pokrywą l diodami led o mocy 35-36 watt (nie pamiętam dokładnie).

Trochę słabą masz tą lampę. IMHO przy tym litrażu i ledach to minimum 70-80W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mathom napisał:

Trochę słabą masz tą lampę. IMHO przy tym litrażu i ledach to minimum 70-80W.

Jest to seryjna pokrywa z ledami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem zmianę na lampę ,ale na jaką?. T5 czy dalej led oraz ciężko znaleźć używaną lampę o tym wymiarze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przerób to co masz. Na forum masz kilka sterowników do lamp led: magu, mój i inne. Ja bym zrobił 3 kanały niebieskie np. po 3x10W + 1 biały 3x10W. Koszty minimalne, może nawet uda Ci się to  upchnąć w fabrycznej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bombi daj fotę, nawet paskudą z tel.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka źle nie wygląda, po za małą ilością korali i tymi dużymi aiptasiami. Jakiej soli używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na preparat ,aby się ich pozbyć. Używam red sea coral pro. opłaca sie dawać korale przy tym problemie ?

 

Edytowane przez Bombi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup krewetki na aiptasie, bo tym preparatem to najprawdopodobniej rozsiejesz jej więcej. Używasz bogatej soli, masz mało korali i podmianki nie wystarczają, że podajesz ballinga? Spróbuj dołożyć kilka korali miękkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej uzywałem uboższej soli i również nie rosły.

CZy nie lepiej wsadzić jakiegoś prostego Sps a ,który w końcu zacząłby absorwować w większej ilości Ca i Mg ?

Edytowane przez Bombi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś pewien, że masz odpowiednie warunki to może być SPS. Jedna mała szczepka nie biedzie w stanie pochłaniać nadmiaru Ca i Mg. Przestań przynajmniej na jakiś czas dozować ballinga i obserwuj parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.