Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się wieczorkiem bo narazie śmigam po wrocku. Parę spraw mam do załatwienia. I samo Akwa jeszcze nie szczególnie wygląda ;D kamyczki podczas wysypywania powpadały w falownik i filtr przez co je zablokowały... Musiałem naprawiać. Dlatego nie ruszam tego piachu (nie za ładnie leży) liczę że jak wpuszczę jakieś ślimaki / krewetki one nadadzą fajny kształt. (A do tego jeszcze trochu..) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem "piochu" masz dużo za dużo.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej Panowie. Jutro po pracy usuwamy ! :)

#edit. Fzn3 wydaje jakieś dźwięki? Bo mój chińczyk już mi nie daje spać :D czy coś jeszcze lepszego w cenie 120zl max ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hałasu fzn3 jedni sobie chwalą inni narzekają, trochę zależy jak się trafi, oraz czy dokładnie się zmontuje, jak nie spisz w pokoju z akwa to spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michu94 napisał:

Okej Panowie. Jutro po pracy usuwamy ! :)

#edit. Fzn3 wydaje jakieś dźwięki? Bo mój chińczyk już mi nie daje spać :D czy coś jeszcze lepszego w cenie 120zl max ? 

ja z zona 2m od fzn spimy i jest mega cichy porównywalnie jak w słodko miałem kubełkowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się dotrze i za jakiś czas będzie cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i kibicuję, ale moim zdaniem jeśli jeszcze masz czas to usuń ten ręcznik/materiał/szmatkę spod akwarium. Jak wyleje się woda to to nie będzie schło tylko trzymało tą wodę i szafka chwila moment spuchnie. Zamiast tego można kupić albo gąbkę pod akwaria, albo użyć np. podkładu piankowego pod panele podłogowe itp. Jeszcze nie masz zwierzaków, więc możesz spuścić 3/4 wody do wiadra i podstawić jakąś piankę zamiast tego.

Jaki piasek dałeś? Świetlówki już wymieniałeś? Bo wygląda mało niebiesko jeszcze.

Co do kaskady to aquaela nie ma metalowych części które rdzewieją - te chińskie często mają metalowy pręt w wirniku który rdzewieje.

Jak będziesz w sklepie to dokup sobie bakterie (jednorazowa fiolka bakterii na start 5zł + pożywka 5zł), lub kawałek żywej skałki (czy nawet garstkę piachu z ich zbiornika) żeby bakteriami zasiedlić akwarium - szybciej dojrzeje i może dostaniesz przy okazji jakieś ślimaki czy asteriny :)

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up no już miałem taką przygodę. Suszarka poszła w ruch :). 

Świetlówki leżą w pudełku. Lampę mam taką że trzeba cała rozkręcać a że nigdy tego nie robilem, to w najbliższą sobotę dopiero powymieniam. 

 

Piasek z erybki 'white sand 1-1.5mm' (suchy)

@up maciej on był cichy ale wsypując piasek trochę mi go tam 'wpadlo'. Więc rozebrałem i zebrałem od nowa filterek. Po tym zabiegu zaczął buczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, michu94 napisał:

Ps. Nie ma działu targowisko ? :(

Musisz mieć 50 postów żeby tam pisać - jest na dole głównego forum


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fzn3 i na początku była głośna, ale kwestia ustawienia odpowiedniego pompki i wkładów i jest cicha. Śpimy jakieś 1,5 od akwarium i słychać przyjemny dla ucha szum wody, ja osobiście polecam, ruch wody też jest wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit :)

# - podebralem troszkę piasku jak radziliście.

# - jednak poczekam że świetlówkami jeszcze 2-3tyg narazie świece zwyklymi 6.5k (i tak tylko glony rosna)

# - akwarium zaczyna porastać na zielono :)

# - dziś wpadka pierwsza dolewka ok 5L wody RO.

# przerobiłem trochę filterek. Oryginalnie posiadał gąbkę i węgiel. Zrobiłem dodatkowa komorę w której wsadziłem jeszcze więcej węgla, oraz taki 'drucisny filter' z starego filtra wewnętrznego.

Czuję lekki żal że nie zakupiłem choć trochę żywej skały, fajnie byłoby obserwować jak gdzieś z szczelin wyłazi życie :)

$ będę się przeprowadzał za oko rok i już wiem że wpadnie co najmniej 200L + Akwa hehe $

IMG_20171018_135002_HDR.jpg

Edytowane przez michu94 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś świetlówki dedykowane do morskiego, bo przy tych 6500K to właśnie lepiej glony rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up mam takie :P dzienne 15k i 'ksiezycowe' 20k. Czyli mówisz żeby odrazu zakładać :). Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to dokładnie świetlówki, dokładna nazwa? Dla mnie nazwa księżycowe brzmi co najmniej dziwnie, powinno być actyniczne, blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś chinole. Promocyjne ceny (30zl) 

Świetlówka T5 24W AQUA NOVA 15000K 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówka T5 24W AQUA NOVA 25000K 549mm BlueCoral morska aktyniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zakładaj te co masz, na pewno będą lepsze niż 6500K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6,5kK to na glony właśnie, te dwie powinny być lepsze, daj jakąś fotkę jak świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa baniaki po płynie do naczyń , 5litorwe. Jak myślicie po wymyciu i wyparzenii nadadzą się do trzymania w nich wody RO? Czy lepiej iść kupić wodę demineralizowana a aouchan za 3zl wylać ja i do nich wlać ro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kup w markecie - kanisterki z wodą demineralizowaną kosztują po 3-5zł

woda-demineralizowana-idealna-dla-stomat

woda a auchana ma TDS jakieś 3-6 nie musisz wylewać - nada się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.