Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
3 minuty temu, Velociraptor Papaja napisał:

Jeżeli chodzi o informowanie o pewnych sprawach to moje pytanie jest takie: czy pan przyjmujący zamówienie nie powinien przypadkiem uprzedzić, że szyby boczne nie będą z jednego kawałka szkła tylko każdy z boków będzie sklejony z kolejnym? :clowning

 

jak widać to co dla producenta stało się normą nie musi być normą dla zamawiającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Velociraptor Papaja napisał:

Jeżeli chodzi o informowanie o pewnych sprawach to moje pytanie jest takie: czy pan przyjmujący zamówienie nie powinien przypadkiem uprzedzić, że szyby boczne nie będą z jednego kawałka szkła tylko każdy z boków będzie sklejony z kolejnym? :clowning

 

Przecież boki nie muszą być klejone do szyby frontowej:

9993168_PICT6242.JPG


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dewoitine.roman napisał:

To jakaś fucha. Proszę daj zdjęcie, opisz z jakiego szkła, grubość i wymiary. Oraz cena jaką kazali zapłacić

Ehh... znowu błysnąłeś chyba Kolego :) ?

 

9 godzin temu, silvia napisał:

bo ktoś chce i już ? :)

A gwarancję to już by się chciało? A z rękojmi nie zrezygnujesz pewnie też?

 

Ludzie, kiedy nie było internetu, o wiedzę było ciężej, ale były gazety, biblioteki, ba nawet w szkole odpytywali. Studia coś znaczyły - a teraz, jak widać, pisać każdy może.

 

Bezpieczny zbiornik każdy by chciał, ale jak taki robią - to już krzyk. Owszem nie każdy pęknie. Np. ja i Kolega Miklas (o ile dobrze pamiętam), mieliśmy z jednego źródła dwa prawie identyczne, jesli nie identyczne, akwaria. Moje stoi do tej pory, Kolegi strzeliło właśnie na kominie zewnętrznym z jednego kawałka szkła.

Teraz poprawnie zrobione akwa ma dzieloną szybę - jeśli się nie podoba, można zakleić od środka lacobelem - jak ja.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mi się wydaje, że zamawiający powinien wiedzieć czego chce, powinien posiadać właściwa wiedzę na ten temat, ewentualnie przedstawić projekt, na podstawie którego ma być wykonane akwarium  i było by po bólu.  Mogły by dojść  jakieś zmiany czy uzgodnienia między stronami w projekcie, ale zamawiający by wiedział co i jak, a tak lipa - sklep zrobił jak zrobił i po sprawie.

Tylko teraz to zamawiający musi udowodnić, że akwarium jest wykonane źle, lub nie zgodnie ze sztuką wykonywania tego typu przedmiotów ?, no chyba że był wcześniej projekt. Jak jest wykonane nie zgodnie z projektem to akwa do zwrotu, lub żądanie obniżenia ceny przedmiotu. 

A czy są jakieś akty prawne regulujące budowę akwariów ???   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ileż można się przekomarzać? Na pytanie z pierwszego postu kolega dostał już prawidłową odpowiedź! Gdyby zlecił szkło przy kominie z jednego kawałka to by takie dostał! I na pewno na swoją odpowiedzialność czyli bez gwarancji! To jest tak samo jak byś oddał samochód do mechanika na założenie haka holowniczego i po robocie nie podobało by ci się że wywiercił otwory w podłodze pod wzmocnienia. Przecież taki hak mógłby być tylko zamocowany na śrubach od zderzaka! Pewnie że tak ale mechanik odpowiada ze bezpieczeństwo wykonanej pracy! I tak samo jest z erybką oni odpowiadają i dają gwarancję na akwarium. A to czy taka praktyka to standard czy nie wystarczy obejrzeć u konkurencji lub na fotkach zamieszczonych w tym temacie.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, waldek123blau napisał:

To czemu nie zamówił Przecież uzgadniał zlecenie?

Gdybym wiedział że tylna szyba nie będzie w jednym kawałku to bym poinformował. W ofercie nie było zaznaczone że szkło z tylu będzie miało doklejone paski a po drugie dla mnie laika standardem jest szklo z jednej tafli. Już nie ma co się przekonywać, zostaje tak jak jest. Być może wkleję czarną szybę i nie będzie mnie to razić. Pozdrawiam wszystkich 

Edytowane przez darek1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dorzucając swoje pięć groszy...

Też zamawiałem szłko w e-rybce, przesyłałem szczegółowy projekt:

5a0c0593214f9_akwarium-rzutzboku.thumb.jpg.3bb7c5cde02f8d48ba9da51ba9deb9b4.jpg

w momencie zamawiania nie dostałem informacji że górne 7 cm będzie doklejane.

Będąc laikiem spodziewałbym się ściany z jednego kawałka szła, w szczególności że jest to do wykonania i nie rzutuje na bezpieczeństwo konstrukcji. Musi być to wykonane na maszynie która tnie strumieniem wody a sam róg szkła powinien być zaokrąglony w celu uniknięcia mikro pęknięć.

Ponadto, sama e-rybka w swojej ofercie pisze:

Cytuj

Rozkrój odbywa sie za pomoca włoskiego Stołu Automatycznego do rozkroju i optymalizacji: Bottero 352
BCS, który nalezy do najlepszych na swiecie

Więc może to sprawiać wrażenie wycięcie takiego 'wrębu' nie będzie problemem.

W moim przypadku klejenie jest mało widoczne ze względu że to boczna ściana i nie miałem czasu wgłębiać się w temat, ale na tylnej ściance może być to mankament. Od siebie dodam jeszcze że cięcie takie będzie mniej widoczne w momencie zalania akwarium wodą.

 

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a może po prostu poinformować producenta że są zastrzeżenia co do braku informacji o produkcie na etapie zamawiania i niech dają bardziej szczegółowe oferty.  Pewnie to zwiększy czas oczekiwania na zbiornik i będzie kolejny temat (już były) że się czeka nie wiadomo ile. Zamiast robić dobry lub zły PR firmie. 

Chłopaki ci potwierdzili że się tak robi i jest to bezpieczne. Zawsze możesz zadzwonić i wynegocjować rabat na sól 10% bo nie do końca jesteś zadowolony z estetyki.  

Pozatym wcale się nie dziwię że dają takie wstawki. Materiał trzeba wykorzystać. 

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, Kajtek77 napisał:

  Pozatym wcale się nie dziwię że dają takie wstawki. Materiał trzeba wykorzystać. 

Tylko że u mnie widać że to jest ta sama tafla tylko przecięta... czyli nie jakieś resztki z odpadów. Za dużo już kombinujecie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darek1973 napisał:

Gdybym wiedział że tylna szyba nie będzie w jednym kawałku to bym poinformował. W ofercie nie było zaznaczone że szkło z tylu będzie miało doklejone paski a po drugie dla mnie laika standardem jest szklo z jednej tafli. Już nie ma co się przekonywać, zostaje tak jak jest. Być może wkleję czarną szybę i nie będzie mnie to razić. Pozdrawiam wszystkich 

Wklej fotkę tego twojego akwarium Niech wszyscy zobaczą co cię tak bulwersuje!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fresz33 Jesteś pewny że to z tego samego arkusza?  Ja za czorta nie kapne się z której partii szkła mam front a z której boki.

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem pewny w 100% ze względu na to jak wygląda cięcie i ewidentnie też widać jakby nie było na łączeniu żadnego kleju...co jest dla mnie bardzo ciekawe i miałem na początku pewne obawy czy nie będzie cieknąć itd. Akwarium kupiłem używane i już ma parę lat, nic nie przecieka i tak jak pisałem wcześniej już po zalaniu i zarośnięciu algami wapiennymi i rurówkami nic nie widać.

10 minut temu, Kajtek77 napisał:

@fresz33 Ja za czorta nie kapne się z której partii szkła mam front a z której boki.

To teraz mówisz front bok a mi chodzi o tą samą taflę z odcięciem do komina. To dwie różne rzeczy hehe Tak jak byś twierdził że producent miał gdzieś na podłodze ścinkę i sobie dokleił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, fresz33 napisał:

To teraz mówisz front bok a mi chodzi o tą samą taflę z odcięciem do komina. To dwie różne rzeczy hehe Tak jak byś twierdził że producent miał gdzieś na podłodze ścinkę i sobie dokleił :P

Wiesz wcale by mnie to nie zdziwiło że wykorzystuje się material z poprzedniego zlecenia. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, darek1973 napisał:

Gdybym wiedział że tylna szyba nie będzie w jednym kawałku to bym poinformował. W ofercie nie było zaznaczone że szkło z tylu będzie miało doklejone paski a po drugie dla mnie laika standardem jest szklo z jednej tafli. Już nie ma co się przekonywać, zostaje tak jak jest. Być może wkleję czarną szybę i nie będzie mnie to razić. Pozdrawiam wszystkich 

Bardzo Ciebie Przepraszam i rozumiem twoje zaniepokojenie tym co dostałeś, ale teraz udowodnij tej całej e-rybce, że masz racje ?  Co uzgodniłeś z nimi ? a cze nie ? 

Oczywiście nie bronię tutaj e-rybki to mam z nimi również na pieńku :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @dale @dewoitine.roman proszę o zaprzestanie śmiecenia tematu wzajemnymi docinkami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że moje pytanie odbije się takim szerokim echem. Kilka postów wcześniej napisałem, że akwarium zostaje a moje zaniepokojenie wynikało z niewiedzy. Nigdy wcześniej nie zamawiałem zbiornika z kominem a większość zacnego grona uzmysłowiła mi, że tak wykonane akwarium jest bezpieczniejsze w eksploatacji. Zadając pytanie nie miałem zamiaru robić nikomu złego PR-u tylko zasięgnąć wiedzy. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darek1973 napisał:

Nie wiedziałem że moje pytanie odbije się takim szerokim echem. Kilka postów wcześniej napisałem, że akwarium zostaje a moje zaniepokojenie wynikało z niewiedzy. Nigdy wcześniej nie zamawiałem zbiornika z kominem a większość zacnego grona uzmysłowiła mi, że tak wykonane akwarium jest bezpieczniejsze w eksploatacji. Zadając pytanie nie miałem zamiaru robić nikomu złego PR-u tylko zasięgnąć wiedzy. Pozdrawiam wszystkich

Bardzo dobrze że poruszyłeś ten temat, wielu przyszłych zamawiających akwarium będą wiedzieć co i jak.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, waldek123blau napisał:

Bardzo dobrze że poruszyłeś ten temat, wielu przyszłych zamawiających akwarium będą wiedzieć co i jak.

a mi jak takie coś odjebia to będą kleić jeszcze raz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, azgar napisał:

a mi jak takie coś odjebia to będą kleić jeszcze raz 

No widzisz jednak dobrze że ten temat został poruszony nie dasz się zaskoczyć!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaskoczyć to zawsze mogą każdego ale skoro ja daje projekt akwarium jakie chce czy ktos inny i nie zaznaczam ze chce z kilku szyb komina to powinni poinformować od razu a jak nie to od tego sa jeszcze telefony a jak im ciezko to trudno niech sobie kleją 2x 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, azgar napisał:

zaskoczyć to zawsze mogą każdego ale skoro ja daje projekt akwarium jakie chce czy ktos inny i nie zaznaczam ze chce z kilku szyb komina to powinni poinformować od razu a jak nie to od tego sa jeszcze telefony a jak im ciezko to trudno niech sobie kleją 2x 

A jak kupujesz samochód i nie zaznaczasz że chcesz bez drzwi to powinni cię poinformować że dostaniesz jednak samochód z drzwiami?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldek własnie mi akwarium przyszło proszę forteczka komina, jak widać można jak sie chce.

A na twoje pytanie nawet nie myślę odpowiadać myślę, ze piszesz byle licznik postów nabić.

10073362_20171122_164258.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgar napisał:

waldek własnie mi akwarium przyszło proszę forteczka komina, jak widać można jak sie chce.

A na twoje pytanie nawet nie myślę odpowiadać myślę, ze piszesz byle licznik postów nabić.

10073362_20171122_164258.jpg

Dla mnie piękna robota, ale kompletnie nie przemyślana, komin (balkonik) powinien być na całej szerokości. To rozwiązanie nic nie daje, grzebień im dłuższy tym lepiej. Kolejna sprawa w akwarium morskim brak wzmocnień to wielki błąd z uwagi na to,  że używanie czyścika będzie strasznie upierdliwe. Wychlapana woda słona to ciągle zacieki itd. Czyścimy w środku, brudzimy na zewnątrz itd. No i najważniejsze miałem dwa razy takie rozwiązanie i dwa razy szyba pękła w miejscu wiercenia. Dzisiaj nawet nie wpadł bym na pomysł, aby zrobić akwarium bez opaski/wzmocnienia a wiercenie w bocznej szybie to dla mnie nie do przyjęcia,tylko i wyłącznie łączona szyba. Jednak co ja tam wiem miałem kilka(dziesiąt)  akwariów w swoim życiu. 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.