Skocz do zawartości
Gość

Aiptasia w zoa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć,
Prośba o pomoc, mam w kilku miejscach aiptasie pomiędzy zoanthusami, czy macie jakieś bezpieczne sposoby jak się ich pozbyć bez szkody dla zoa. W akwarium mam kilka krewetek na aiptasie ale nie bardzo się interesują intruzami.
 
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
 


f91a27d4149c8d437b4cada59fa1aa72.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

red sea aiptasia x  chyba najbezpieczniej, możesz spróbować w sposób naturalny (np. brzydal) ale szkoda zoa, bo jest prawdopodobieństwo, że mu bardziej posmakują :) u mnie tak było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brzydal był u mnie kilka dni, niestety wpadł pod hydora pico i go wciągnął:/
Z naturalnych wrogów mam krewetki i też nic:/

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj strzykawki z igła i kwasem cytrynowym

 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z różą w jeden dzień rozprawił się chelmon . Nie oszczędził nawet trzech konkretnych byków . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze preparat Colombo Apitasidol czy jakoś tak - gęsty płyn i aplikator w formie strzykawki i specjalnej igły - ja tak walczę co tydzień przy podmiance z Aipitasia i jak narazie nie jest źle - wygrywam. Mam jeszcze krewetki one myślę że też pomagają na te małe ukwiały i nawet nie wiemy kiedy bo tych najmniejszych często nie widzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi laserami to niebezpieczne jest - spora moc może bardzo szybko spalić oko nawet promień odbity od szyby będzie miał dużą moc - okulary ochronne wskazane - a same takie porządne okulary ochronne do laserów to koszt około 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki wszystkim za odzew,
Chełmon w 90 litrach odpada
Laser odpada (jakoś to do mnie nie przemawia plus koszt zakupu)
Kwasek cytrynowy wart wypróbowania
Preparat od colombo jak wyżej, z tej firmy używałem preparat na cyjano i w tydzień wszystko znikło

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chelmon to zakup krewety od konrada ponoć szkolone:popo: aiptasia to dziadostwo ktore musi miec naturalnego wroga inaczej wroci predzej czy pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię tak -gorąca woda + strzykawka z igłą (insulinowa )+ wężyk  (zasysasz czyli " wciągasz w rurkę" wbijasz igle przez wężyk i aplikujesz  =zlatuje glut  :) Ps.Trzeba trochę poćwiczyć ale nie roznosi się po zbiorniku tym sposobem . Pz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napiszę po raz 3:) mam krewetki ale nie interesują się różami niestety lub wyjadają najmniejsze okazy i tego nie widzę.
Wypróbuję chyba preparat od colombo, dam znać jak efekty

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, aiptazje w zoasach.

Próbowałem wszystkiego, mam 2x kuekanthali, 1x wurdemani , 2x seticaudata, 2x boggesi (te 2 ostatnie od Konrada) - jedzą wszystko tylko nie aiptazję. Zastrzyki z wrzącej wody (czasami z octem) były już kilka razy. Fakt jeśli uda mi się trafić w dziadostwo i poleci glut to krewetki się rzucają - niestety po tygodniu odrasta :( nieestety siedzą w szczelinach między podstawkami zoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie miejsca przy koralach to  tylko Berghia. Nie zje i nie uszkodzi zoasów.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TMK napisał:

Na takie miejsca przy koralach to  tylko Berghia. Nie zje i nie uszkodzi zoasów.

jeśli nie można "zastosować " Chelmona to zgadzam się w 100 procentach :) nie używaj tego preparatu od Colombo !! ja przez ten preparat mało co nie zrezygnowałem z akwarium a później  nim rozmnażałem  Aiptasie ,ten preparat niby "działa" na początku lecz później j Aiptasia rozmnaża się w szybkim tempie i z podwójna silą .Jeśli chodzi o preparaty to u mnie sprawdził się JoesJuice zabijał na śmierć ,w tej samej cenie co Colombo tylko jest go mniej lecz nie patrz na ilość ( ja tak zrobiłem i miałem przerąbane) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świetną robotę wykonał Hemitaurichthys polylepis, załatwił około 30 Różyczek w przeciągu 2 tyg.

 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszelkie ryby do akwariów od 400l odpadają bo mam kostkę o boku 45cm.
Może faktycznie ten joe's juice tylko wyczytałem że trzeba uważać przy zoa bo może uszkodzić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zipke napisał:

Napiszę po raz 3:) mam krewetki ale nie interesują się różami niestety lub wyjadają najmniejsze okazy i tego nie widzę.
Wypróbuję chyba preparat od colombo, dam znać jak efekty

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Bo krewetki są skuteczne w grupie! Ja miałem ten sam problem z aiptasią kupiłem 4 szt. krewetek i przez 2 miesiące tylko aiptasi przybyło. Dopiero jak dokupiłem jeszcze 10 szt na moje 2500l w obiegu problem z aiptasią przestał istnieć1 Wcześniej kupowałem ślimaki berghia 3 brzydale i chełmona. Nic nie pomagało.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek123blau ile w takim razie powinno być krewetek w takim akwarium jakie ma autor tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zipke napisał:

Wszelkie ryby do akwariów od 400l odpadają bo mam kostkę o boku 45cm.
Może faktycznie ten joe's juice tylko wyczytałem że trzeba uważać przy zoa bo może uszkodzić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

dokładnie trzeba to robić uważnie ale to nie jest tak ze jak "kapnie " zoa to on zdechnie ,on się najwyżej zamknie na kilka dni i później dalej będzie się otwierał,ja próbowałem nawet Briareum tym zabijać i owszem trochę jakby niszczy ale po jakimś czasie znowu w tym miejscu odrasta.


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Hurin napisał:

@waldek123blau ile w takim razie powinno być krewetek w takim akwarium jakie ma autor tematu?

Nie wiem powinien stopniowo zwiększać ilość krewetek aż znikną aiptasie. U mnie te krewetki załatwiły sprawę: Lysmata seticaudata                                                                                   


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wpuściłem 4 regularnie widuję 2 ale mam sporo zakamarków. Tak jak pisałem być może widzę tylko duże aiptasie a krewetki jedzą małe okazy

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo krewetki mają w nadmiarze inny pokarm i aiptasie olewają, może za dużo karmisz i one z tego korzystają? U mnie jedna lysmata kuekenthali wytępiła aiptasie do zera.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.