Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Babka kopiąca Sexguttata

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W środę zakupiłem w erybce babkę kopiącą. Wpuściłem ją po wcześniejszej aklimatyzacji, przy zgaszonym świetle. 

Po wpuszczeniu rybka po chwili zdezoriętowania rozpoczeła przesiewać piasek. Była to już 23 więc poszedłem spać.

Nast poranka patrzę i nie ma jej. Szukam szukam, w pabelu nie ma, poza akwarium nie ma ( mimo ze nie ma takiej możliwości bo mam pokrywę). Pod główną skałą jest spora grotka, bingo babka ta siedziała.

 

Jednak do teraz niewidziałem żeby ryba opuściła swój domek. Babka wykopała sobie 3 wejścia do siebie ale niewidziałej jej ani razu żeby pływała poza jamą. Można było dostrzec kawałek ryby jak się poświeciło latarką.

Teraz już nawet tego kawałkanie wida, a przy obu większych wejściach siedzą duże ślimaki. Siedzą bo nie umią tam wleźć. 

Nie wiem czy rybka nie padła. Jak to mogę sprawdzić?

10316936_IMG_20171216_183521.jpg

10316935_IMG_20171216_183536.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację. I głównymi podejrzanymi są wieloszczety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Arturro napisał:

Poszukaj wokół akwarium.

Swoją drogą za mała powierzchnia piasku do wyżywienia takiego zwierza.

 

Niemożliwe żeby wydostała się spod pokrywy reefmaxa. Jest szczelnie zamknięta.

Hmm mała powierzchnia piasku. Mam spokojnie 2-3 cm piasku. Myślałem że wystarczy. Pozatym dokarmiałbym ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x kupiłem tą babkę, wszystki teoretyczni był ok, ale miała pleśń na podniebieniu, skutek- do środka ryby na żywca wchodziły wieloszczey i zjadały od środka. gdzieś na forum było jak komuś białobrody zniknął, w nocy większość wielkiej ryby została zjedzona przez system.

ryby nie kupowane w erybce tylko gdzie indziej z wawy.. 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze 2-3 dni. Będe sprawdzał PO4 czy nie rośnie. Jak babeczka sie nie pokarze, to dzwigam skałe i zobaczymy co sie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa 50l. Babcia kopiąca od 1,5 roku. Kupiona od kolego z forum, teraz ma jakieś ok 10 cm. Wiem, że potwornie za mały litraż (są plany poważne na dużo większy). Wieloszczetów masa. Piasek biały jak śnieg. Rybcia "żre" wszystko co wrzucam do szkiełka.:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babka znalazła się w sumpie pod pompą obiegową. już dwa razy ją wyciągałem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Leonkrwawy napisał:

Poczekam jeszcze 2-3 dni. Będe sprawdzał PO4 czy nie rośnie. Jak babeczka sie nie pokarze, to dzwigam skałe i zobaczymy co sie dzieje :)

Moim zdaniem: brak czynności jest tu czynnością ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Cierpliwość w akwarystyce to podstawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej chwile na oswojenie.

3 tyg temu wpuścilem u siebie babke kopiacą. Pierwszy raz od wpuszczenia zobaczyłem ją po 3 dniach... a po tyg dopiero zaczęła przesiewać piasek.

Bardzo wstydliwa ryba :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też wykonała dwie norki z obu stron akwarium i przez pierwsze dni jej widać nie było. Ja bym nie zlowróżyl tylko poczekal. U mnie potrafiła się zakopać w norce bo wejścia nie było widać i w panice myślałem że jej się coś stało. Następnego dnia pływała filtrujący piasek. Prawdopodobnie nawet nie siedzi w miejscu w którym jej szukasz.

Wiem że masz pokrywę ale uważaj bo strasznie lubią skakać na podłogę. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wylazła ze skały po 5 dniach , a już zbierałem się do sklepu po drugą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem parę dni temu parkę. Pierwsza noc siedziały razem następnego dnia osobno. od 4 dni jest tylko jedna. też zaczyna mnie to martwić. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie pokazała się do tej pory.

Niewiem co się z nią stał ale podejrzewam że wieloszczety ją wsuneły, bo parametry wody się nie zmieniły. Jedynie lekko no3 podrosło z 10 na 15.

Sucharka wokół akwarium nie znalazłem, kota nie mam, w panelu jej nie widać. No chyba że pod glonami w refugium. Ale podnosiłem je i nic tak nawet nie drgneło.

 Skoro babki już nie ma, to wieloszczety ją zaatakowały bo była chora? Czy zdrowego osobnika też zaatakują? Ma sens kupować kolejną babkę?

 

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.