Skocz do zawartości
AquaManiac

Wielki test soli

Rekomendowane odpowiedzi

no coz dalismy sobie wmowic ze jestesmy gorsi od innych. lata pracy naszych wrogów daly taki efekt.trzeba nad sobą pracować zeby sie od tego uwolnić. Rozbity, skłócony i o niskiej samoocenie naród jest łatwo podbić. I to mamy obecnie, zostawili nam fasadę ale w srodku wyżarte do kości.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja tam lubię Polskie podejście do życia. Nie znosze za to cwaniactwa i uświęcania tego co święte nie jest - to cecha typowo niemiecka. Gadanie o "niemieckiej jakości" to typowa niemiecka ściema.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem tych wszystkich emocji związanych z testami akurat w tym przypadku soli.

Ja osobiście cieszę się że znalazł się ktoś (Tester) kto zamierza zrobić coś w rodzaju testów adama_s.

Takie pseudo badania dają nam do myślenia i pozwalają na łatwiejsze podejmowanie decyzji przy wyborze danych produktów.

Założenia że wyniki testów będą tendencyjne są żenujące i obraźliwe w stosunku do pomysłodawcy.

Ze swojej strony ciekaw jestem tylko jakie parametry będą podlegały badaniom. Powtarzalność parametrów raczej chyba nie wchodzi w grę.

Trzymam kciuki i niecierpliwie oczekuję na wyniki porównawcze.

Trzymam również kciuki za rodzimy produkt AF. Dla wyjaśnienia, nie używam żadnego ich produktu. Ale może kiedyś?

Kibicuję soli której używam bo jak każdy uważam że ta jest dla mnie najlepsza.

Bartek. Powodzenia i wytrwałości życzę..


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do wypowiedzi Konrada - Sexy Krewetka chyba źle zrozumiałeś co miałem na myśli bądź zrozumiałeś to tylko wybiórczo. Oczywiście, że w magazynie promowane były produkty firm najczęściej zachodnich bądź azjatyckich niestety w tej dziedzinie akwarystyki brak jest produktów rodzimych firm mogących choć w części z nimi konkurować. Nie wiem czy kiedykolwiek zagłębiałeś się w tą dziedzinę akwarystyki gdzie coraz częściej sukcesy na arenie międzynarodowej odnoszą także polscy aquascaperzy a przedstawiciele firm oferujących artykuły i produkty z tej dziedziny akwarystyki są wyróżniani jako jedni z najlepszych w Europie jak nie na świecie. Na całym świecie nie ma niestety odpowiednika stylu nature aquarium , który oparty jest na filozofii i kulturze japońskiej tak często odnoszącej się do piękna natury. Większość z akwarystów promujących ten styl jest zgodna, że niestety znana firma jest wiodąca a ich produkty najwyższej klasy choć sam zgadzam się ze zdaniem wielu, że niestety są one zbyt drogie dla potencjalnego Kowalskiego. Ich cena sklepowa na rynkach azjatyckich stanowi nawet 1/3 ceny w Polsce. Oczywiście zaraz znajdują się głosy, że transport, opłaty i dystrybucja kosztuje ale tak naprawdę kto więc zarabia na tym najwięcej. Zwracasz uwagę , że mam do kogoś pretensje otóż nie i nie chcę dyskutować na ten temat. Miałem tu na myśli jak wiele pomysłów bądź inicjatyw pali na panewce tylko z powodu , że powstały właśnie w Polsce wymyślone przez Polaka a zawsze znajdzie się grupa dobrodusznych krajanów poświęcających się jedynie podłożeniu kłód pod nogi. Jeszcze raz popieram takie inicjatywy jak ta i nawet jeśli miałby to być artykuł sponsorowany to chwała za to, że ktoś wykaże z jakiego powodu dany produkt jest lepszy poświęci na to swoją wiedzę i czas. Co do sloganu o naszej mentalności niestety jesteśmy tak postrzegani a zmienić to tylko mogą kolejne pokolenia młodych ludzi, którzy myślą w większości globalnie i niestety często emigrują z naszego kraju bądź wpadają w szpony zachodnich korporacji. Osobiście będę obarczał za to winą kolejne rządy w Naszym kraju, które nie liczą się z swoimi obywatelami i ich potrzebami a jedynie ze swoimi osobistym korzyściami. JESTEM DUMNY Z TEGO , ŻE JESTEM POLAKIEM I SAM NIE JESTEM POZBAWIONY WAD JEDNAK ŚLEDZĄC DYSPUTY I WIECZNE KŁÓTNIE NASZYCH SFER RZĄDZĄCYCH JEST MI WSTYD. Sami utwierdzają w ten sposób naród i opinię międzynarodową o rzekomych rozłamach, bezsilności i powątpiewaniu w swoje możliwości narodu. Kończąc wypowiedź jeszcze raz popieram inicjatywę i kibicuje takim pomysłom jak i każdej polskiej firmie bądź osobie przyczyniającej się do rozwoju rynku akwarystycznego a tym samym tego pięknego hobby.

Pozdrawiam Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie podoba mi się klimat w jakim kolejna dyskusja się kręci.

Tester postanowił zrobić coś ciekawego to skończcie narzekać i czekajcie na wyniki.

Ew. poproście o dane adresowe i wyślijcie sól do badań i tyle.

Niech się dzieje coś ciekawego!

Ostatnio każda dyskusja kończy się na tym co jest polskie, co jest bee a co jest ok a niestety nie wszystko jest tak czarno-białe.

Odrobina rozsądku nie zaszkodzi i każdy wyciągnie wnioski.

Każdy kolejny spamerski post będzie usuwany.

Przyjemnego weekendu.

Tester - powodzenia! i Dziękujemy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wiedżmin :coffee: masz sporo racji ale przecież nie trzeba być jasnowidzem i nie przewidzieć że temat może być

,,kontrowersyjny,, i naprawde nie trzeba skończyć socjologi aby wiedziec że będzie zadyma,masz ludzie za ciu...i czy jak?

bo ględzisz i moim zdaniem się popisujesz jedziesz po gostku jak po małym kaziu

Czytając sam początek dokładnie miałem podobne odczucie i pewnie wielu tak samo ,moim zdaniem świadczy to tylko o amatorszczyżnie i podejściu do tematu od du..y..ma..y

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek kibicuję temu pomysłowi. Jak dla mnie temat ciekawy i chętnie zajrzę do lektury :thumbup:


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł :) Czekam z niecierpliwością na wyniki.

A administratorom proponuję więcej banów. Odpoczynek na kilka dni albo na kilka tygodni od pisania z pewnością wielu wyjdzie na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie mozna szukać wyników i gdzie?na RH czy tutaj w tym temacie...?Jak dlamnie super sprawa,niech wygra lepszy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie mozna szukać wyników i gdzie?na RH czy tutaj w tym temacie...?Jak dlamnie super sprawa,niech wygra lepszy.

Konrad. Mam nadzieję że to nie będzie typowanie i stwierdzanie co jest lepsze.

Potwierdzenie danych producentów ułatwi nam wybór soli jaki nam jest potrzebna.

Coś na zasadzie.

http://solniczkawbaniaku.pl/category/woda-w-do-akwarium/


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test nie polega na tym kto ma wygrac, lub kto jest najlepszy.

Powtorze sie z pelna swiadomoscia tego co pisze.

My polacy to naprawde dziwny narod.

ps. temat onsoki a tu jedni o gownie drudzy o sikaniu , czy jest na dorum jakis moderator?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jasne,nie miałem na mysli ze po wynikach soli ta która będzie miała dobre badane rzeczy będzie najlepsza,przeciez odrazy po wynikach nikt nie wywali soli na której prowadzi zbiornik na poczet tej z najlepszym wynikiem,napisałem niech wygra lepsza tak dla rozluźnienia całej zadymy...

A taki pomysl mam dla pomocy testerowi,może osoby które maja sol która on akutrat potrzebuje do badań mogą mu podeslac odpowiednia ilość do badan...ja sie oferuje jak by co.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamykam do czyszczenia,

Kolega "blik" - urlop 14 dni + 1 ostrzeżenie


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.