Skocz do zawartości
elespero

Nieustanna walka, gluty.

Rekomendowane odpowiedzi

To trochę zmienia postać rzeczy. DSB dojrzewa około pół roku. Trzeba przemyśleć temat jeszcze raz. Parametry azotany i fosforany zerowe. Dokarmiasz mrożonkami a system nie chce zaskoczyć ?. 

Dalej stawiam na metodę ,, w czym mierzymy szczęście" czyli w promilach  VSV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dewoitine.roman napisał:

To trochę zmienia postać rzeczy. DSB dojrzewa około pół roku. Trzeba przemyśleć temat jeszcze raz. Parametry azotany i fosforany zerowe. Dokarmiasz mrożonkami a system nie chce zaskoczyć ?. 

Dalej stawiam na metodę ,, w czym mierzymy szczęście" czyli w promilach  VSV

DSB ma 7 miesięcy i kosi parametry dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, elespero napisał:

Special Blend

Jarek sprawdź czy Special blend to nie bakterie probiotyczne. Ponoć VSV jest niewskazany do metody probiotycznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem

Walczyłem trzy miechy - współczuję 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AnT napisał:

Też miałem

Walczyłem trzy miechy - współczuję 

 

Co pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, elespero napisał:

Special Blend.

I jak sprawdziłeś te bakterie czy to są probiotyczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dewoitine.roman napisał:

I jak sprawdziłeś te bakterie czy to są probiotyczne.

 

Nic nie pisze że są probiotyczne. Więc raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wcale na dino nie wygląda a na cjano, przy dino sa pęcherzyki powietrza a to sa fioletowe gluty troche rozciągnięte ale jednak, i według mnie vsv to moze nic nie dac a nawet pogorszyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pęcherzyki się robią, lecz jest tak mocna cyrkulacja że je

5 minut temu, azgar napisał:

mi to wcale na dino nie wygląda a na cjano, przy dino sa pęcherzyki powietrza a to sa fioletowe gluty troche rozciągnięte ale jednak, i według mnie vsv to moze nic nie dac a nawet pogorszyć 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie to samo,tam gdzie dobra cyrkulacja,jest tego wiecej,leje special blenda i biodigest od miesiaca,zmian nie widac,sytem tez oparty na DSB REFUGIUM,po4 0,no3 0,tak jak u ciebie,walcze juz z tym 2 miesiace,za ciemnienie na 72 tez nic nie pomoglo,powrucilo po 2 tygodniach,tylko u mnie dodatkowo woda delikatnie metna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, elespero napisał:

Pęcherzyki się robią, lecz jest tak mocna cyrkulacja że je

 

wiec moze byc i dino i cjano razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo ale nie mogę ci pomóc bo nie wiem dokładnie z jakiej przyczyny odeszło akwarium mam trzy miesiące pojawiło się gdy delikatnie zrobiłem podmianę na soli af w nocy ginęło w dzień się nasilało zniknęło kiedy zmieniłem Odpieniacz zrobiłem spora podmianę na soli seachem i zastosowałem bakterie atm colony marine teraz mam czysty piasek [emoji3]robię podmiany normalnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dino nie dino , też miałem wypisz/wymaluj  przez miesiąc po przenosinach do większego . 1. Cierpliwość 2. Bakterie. 3. Przez trzy tygodnie tylko niebieskie światło - ale każdy baniak jest inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-wsze zdjęcie to cyjano, u mnie dwukrotnie skutecznie pomógł Mycosidol, możesz spróbować. Raczej krzywdy nie wyrządzi w akwa.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche zastanawiam sie, w jaki sposob "promile" moglyby pomoc, gdy NO3 i PO4 nie widac ? Raczej podnioslbym NO3 do poziomu wykrywalnego, dodawal bakterie, nalot odsysal, piach mieszal i do tego zaciemnienie na 48 godzin. Po dwoch tygodniach ewentualnie znowu zaciemnienie 48 godz. 

Oczywiscie, kazdy zwalczal to na swoj sposob, ale stosowanie wodki lub VSV w tym przypadku wydaje mi sie malo logiczne.

Adsorber Si juz masz i jak juz kolega podpowiedzial - wstrzymaj sie z podmianami.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stani napisał:

Troche zastanawiam sie, w jaki sposob "promile" moglyby pomoc, gdy NO3 i PO4 nie widac ? Raczej podnioslbym NO3 do poziomu wykrywalnego, dodawal bakterie, nalot ossysal, piach mieszal i do tego zaciemnienie na 48 godzin. Po dwoch tygodniach ewentualnie znowu zaciemnienie 48 godz. 

Oczywiscie, kazdy zwalczal to na swoj sposob, ale stosowanie wodki lub VSV w tym przypadku wydaje mi sie malo logiczne.

Adsorber Si juz masz i jak juz kolega podpowiedzial - wstrzymaj sie z podmianami.

Zaciemnianie nie pomogło, wróciło.

Z podmianami się wstrzymam, zaaplikuje mocną dawkę biogro. Ponoć pomaga, robi dobrą konkurencje dla tych glonów/bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem z rok i nic, dopiero Colombo Mycosidol wszystko wykosił w parę dni, już na drugi dzień widać że dziadostwo odchodzi. Wszystkie korale, ślimaki i ryby bez najmniejszych objaw stresu. Tym kombinowaniem więcej szkody sobie narobisz.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, owler napisał:

Ja walczyłem z rok i nic, dopiero Colombo Mycosidol wszystko wykosił w parę dni, już na drugi dzień widać że dziadostwo odchodzi. Wszystkie korale, ślimaki i ryby bez najmniejszych objaw stresu.

Ale nadal nie mam pewności co to jest, czy to dino czy to cyjano.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było i to i to czasami zmieniało kolor, fiolet, brąz, aż po ciemną zieleń, podobno colombo jest delikatniejsze od chemicleanu który użyłem z raz kilka lat temu. Na pewno Ci pomoże.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że to cyjano. Kiedyś miałem podobnie i ze względu na małe pęcherzyki uznałem, że to dino coś podobne. Po 2 miesiącach przyszedł do mnie znajomy i powiedział, że od razu mam dać coś na cyjano -> gluty a pecherzyki to pewnie wymieszne w nim dino. Chemiclean w 2 dni ubił cyjano i faktycznie zostało dino w małych ilościach. Odessałem, zaciemniłem i poszło. Cała akcja trwała tydzień i po krzyku. 

Chemiclean sam w sobie nawet jak nie ma cyjano wg ulotki nie powinien zrobić nic złego. Znam przypadek akwarysty, który sypie chemiclean raz w miesiącu profilaktycznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, owler napisał:

Ja walczyłem z rok i nic, dopiero Colombo Mycosidol wszystko wykosił w parę dni, już na drugi dzień widać że dziadostwo odchodzi. Wszystkie korale, ślimaki i ryby bez najmniejszych objaw stresu. Tym kombinowaniem więcej szkody sobie narobisz.

Czesc @owler :-) od 4-5 dni mam podobną sytuację jak @elespero jeśli zastosuje colombo a nie będzie to ani dino ani cjano czy to nie zaszkodzi zbiornikowi??? no nie chciała bym się  pozbyć  obsady ryb i korali za parę  tys zl,już nawet nie chodzi o pieniądze ale synowi byb zrobiła przykrość chyba dużą. Czy jest to środek sprawdzony jakie macie opinie o nim? Z góry dziękuję za odp:-)poczatkiem akwarium mialam cjano samo zeszlo ale to byly początki ale czy teraz to zejdzie samo!

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły 24h od zastosowania Colombo Mycosidol, wszystko żyję. Nie widać aby coś złego się działo przez preparat.

Natomiast glony zaczęły się cofać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, elespero napisał:

Minęły 24h od zastosowania Colombo Mycosidol, wszystko żyję. Nie widać aby coś złego się działo przez preparat.

Natomiast glony zaczęły się cofać :)

dziękuje za info,ale poważnie taki efekt po 24h


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

dziękuje za info,ale poważnie taki efekt po 24h

Glony nie znikły całkowicie, jest ich mniej. Jutro też zdam relację. 

Dziś jeszcze pomogłem odmuchując korale i trochę skały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.