Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuć kostkę planktonu. Rozpadnie się na tysiące paproszków, Ale takich co je widać w toni wodnej. Od razu zauważysz, jaki masz przepływ wody wokół skały.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
16 minut temu, katani napisał:

Wrzuć kostkę planktonu. Rozpadnie się na tysiące paproszków, Ale takich co je widać w toni wodnej. Od razu zauważysz, jaki masz przepływ wody wokół skały.

taki jest plan wrzucam codziennie wieczorem, na razie to zauważyłem że sarco się zaczął ruszać na końcu akwarium, i dno się zruszyło po paprochach widziałem że latają wszędzie błazenki od razu zaczęły się przytulać do sarco :)

ps: idzie już twoja obudowa, płytki są już obie :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.. życzyli ju jest pierwsze życie w akwarium? Dobrze rozumiem? Poka zdjęcie samego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

O.. życzyli ju jest pierwsze życie w akwarium? Dobrze rozumiem? Poka zdjęcie samego zbiornika :)

nom zostałem zmuszony do tej decyzji, akwarium ma niecałe 3 tygodnie, pierwszy tydzień sypnęły brązowe okrzemki albo dino potem wszystko się cofnęło, parametry ok ale to może być złudzenie zdaję sobie sprawę, ale zwierzaki z mojego starego akwarium były w tymczasowym małym akwarium i padła krewetka potem wężowidło zaczęło świrować i wylazic pod szybę popekało też na środku między ramionami, wiec zdecydowaliśmy się na przyśpieszone zaludnianie, już od kilku dni i bardzo dobrze przeżyły przeprowadzkę, idzie paczka z JM głównie ślimaki

co do zdjęć nie ma czym sie chwalić duża szyba i w środku dwa korale, dwie rybki, wężowidło i dwa slimaki :ph34r:

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Paragon napisał:

nom zostałem zmuszony do tej decyzji, akwarium ma niecałe 3 tygodnie, pierwszy tydzień sypnęły brązowe okrzemki albo dino potem wszystko się cofnęło, parametry ok ale to może być złudzenie zdaję sobie sprawę, ale zwierzaki z mojego starego akwarium były w tymczasowym małym akwarium i padła krewetka potem wężowidło zaczęło świrować i wylazic pod szybę popekało też na środku między ramionami, wiec zdecydowaliśmy się na przyśpieszone zaludnianie, już od kilku dni i bardzo dobrze przeżyły przeprowadzkę, idzie paczka z JM głównie ślimaki

co do zdjęć nie ma czym sie chwalić duża szyba i w środku dwa korale, dwie rybki, wężowidło i dwa slimaki :ph34r:

No to niech rośną zdrowo, teraz mają gdzie błazny pływać :)

A paczka ze ślimakami może trochę iść, znasz ich temperament ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, lukaszkrzyszczuk napisał:

No to niech rośną zdrowo, teraz mają gdzie błazny pływać :)

A paczka ze ślimakami może trochę iść, znasz ich temperament ;)

nom powiem Ci, że wcześniej jak były w małym akwarium to raczej w jednym miejscu pływały w tym większym jak mają do dyspozycji 65cm wysokości i 60cm głębi to wszędzie ich pełno można powiedzieć, że błaznują :D, a paczka ze ślimakami niestety musi iść wolno bo brak było pojemników podgrzewanych wysyłka w poniedziałek i ja cały czas czekam aż ruszysz z tematem, pokleiłeś już skałę?

W międzyczasie muszę zrobić porządki ze starym akwarium i sprzętem powystawiać trochę na allegro :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Paragon napisał:

nom powiem Ci, że wcześniej jak były w małym akwarium to raczej w jednym miejscu pływały w tym większym jak mają do dyspozycji 65cm wysokości i 60cm głębi to wszędzie ich pełno można powiedzieć, że błaznują :D, a paczka ze ślimakami niestety musi iść wolno bo brak było pojemników podgrzewanych wysyłka w poniedziałek i ja cały czas czekam aż ruszysz z tematem, pokleiłeś już skałę?

W międzyczasie muszę zrobić porządki ze starym akwarium i sprzętem powystawiać trochę na allegro :)

 

Dzisiaj doszła kolejna paczka ze skałą, wczoraj łupałem większe kawałki aby można było coś z tego ulepić. chciałbym od jutra zacząć zalewać akwarium. żeby przez weekend może się zapełniło, ale może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 23.03.2018 o 13:51, katani napisał:

Wrzuć kostkę planktonu. Rozpadnie się na tysiące paproszków, Ale takich co je widać w toni wodnej. Od razu zauważysz, jaki masz przepływ wody wokół skały.

Coś testowałem, jeżeli chodzi o przepływ jest super wszędzie dochodzi w kazdy zakamarek a to jest 1 bieg z 10 :) , u Ciebie tez by zrobiła robotę 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cisza?

Jutro wieczorem nagram u siebie. Teraz już wrzuciłem kostkę. Anthiasy wniebowzięte.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Cichutka nic nie słychać, największy bieg dawałem 4, ale robi mi masakrę w akwarium, na razie jak widzisz mam pustki i 1 bieg w zupełności wystarcza, rw-8 było słychać przez ścianę a teraz cisza, jedyna rzecz to się telepie jakby miała wyskoczyć z akwarium, to chyba przez te amortyzatory ale za to jak pisałem jest cichutka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj dotarła paczucha z JM, w sumie praktycznie same ślimaki, jeden ze ślimaków wylazł blisko falownika i daje czadu białą substancją :ph34r:, czy to jest to co myślę i czy jest to szkodliwe dla akwarium?, bohater to Trochus histrio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

Dzisiaj dotarła paczucha z JM, w sumie praktycznie same ślimaki, jeden ze ślimaków wylazł blisko falownika i daje czadu białą substancją :ph34r:, czy to jest to co myślę i czy jest to szkodliwe dla akwarium?, bohater to Trochus histrio

Spuścił Ci się do głównego zbiornika. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, elespero napisał:

Spuścił Ci się do głównego zbiornika. :D

 

sump nabiera kolorów jakieś wieloszczety grasują, widziałem też małe wężowidła, a ślimaki w głównym zbiorniku się na to wszystko spuszczają :ph34r: coś się dzieje

dodatkowo dzisiaj był test zasilania awaryjnego, brak prądu przez 6 godzin, na szczęście wszystko działa jak należy i to w dzień dostawy od JM :wacko:

sl5vts.jpg

2r4mp7k.jpg

20f7uo2.jpg

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Szalało mi ostatnio ph, było cały czas poniżej 7.6 wyciągnąłem zasilanie powietrza na zewnątrz była poprawa wzrosło na 7.8 może to wina sezonu grzewczego dużo się pali i w powietrzu dużo gazów po spalaniu oczywiście pewnie tylko drzewa i węgla :ph34r:, zrobiłem filtr zaciąga powietrze z zewnątrz potem przechodzi przez węgiel aktywny sar-3, potem przez węglan wapnia i do odpieniacza, jest 100gram węgla i ponad kilogram węglanu wapnia, pracuje tak od kilku dni ph nie spada poniżej 8 zobaczymy jak będzie na dłuższa metę:

2hqqqtl.jpg 20f41zp.jpg

judels.jpg 27yojyw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dotarł miernik przepływu, kulka skacze między 6-7 l/min czy to jest dobra wydajność dla odpieniacza czy za mało?

15nma9s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało, TWISTMAN INTEGRA-150 podają że zasysa 600-1000 l/h. U ciebie wychodzi że masz 420 L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Gr4b3Q napisał:

Trochę mało, TWISTMAN INTEGRA-150 podają że zasysa 600-1000 l/h. U ciebie wychodzi że masz 420 L/h

Nom właśnie :/ zwężka już więcej nie osiągnę ta wersja zasysa najlepiej, akwarium młode więc nie wiem czy poradzi sobie z syfem jak się już rozbuja, na tą chwile produkuję 200-250ml czarnego syfu tak raz na tydzień, chyba muszę pomyśleć nad mocniejszą pompą 4000 lub 5000 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Czekając na dojrzewanie baniaczka skończyłem część techniczną, wstawiłem prowadnice i przeszkliłem "szafkę" teraz nic się nie kurzy wentylator robi nadciśnienie więc nie leci kurz do sumpa, a trochę się kurzy jak to w kotłowni, poprawiłem zwężkę w odpieniaczu wydajność wzrosła z 7 LPM na 8 LPM będę jeszcze testował zobaczymy

167nh54.jpg

21321l.jpg 2qmhok9.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hej:-) powiem Ci że magik z Ciebie:-) jak przypomnę sobie pierwsze fotki uff,fajnie to porobileś


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
17 minut temu, @Beti napisał:

No hej:-) powiem Ci że magik z Ciebie:-) jak przypomnę sobie pierwsze fotki uff,fajnie to porobileś

hej dziękuję szczególnie że Ty pierwsza zainteresowałaś się moi moim projektem :) , trwało to troszkę ale jestem zadowolony wygląda to mniej więcej tak jak chciałem, zastanawiam sie jeszcze nad ozonowaniem zamiast węgla aktywnego, ale nie wiem czy to dobry pomysł jak ma się dsb i refugium :/, sump w pełni mocy zaczyna żyć :)

2ptaudv.jpg 20r3bjo.jpg

Akwarium główne powoli dochodzi do siebie, glony się cofają z dnia na dzień coraz mniej, ale pewnie jeszcze troszkę to potrwa :/

kapmjd.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lypy nie ma" Fajne zaplecze. Co bym dał, żeby takie mieć.

Za dużo skały do DSB dałeś. Daj jedną dobrze dziurawą wielkości pięści, żeby nie zaburzała cyrkulacji. Robalom wystarczy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, katani napisał:

"Lypy nie ma" Fajne zaplecze. Co bym dał, żeby takie mieć.

W dniu 12.01.2018 o 18:59, katani napisał:

Na pierwszy rzut oka wygląda na pełną prowizorkę ;] ale wierzę, że jest dobrze zaplanowane.

hehe nom na początku nie było, kolorowo fajnie ze Żona wspierała mnie od początku, nigdy mnie nie zniechęcała

 

2 godziny temu, katani napisał:

Za dużo skały do DSB dałeś. Daj jedną dobrze dziurawą wielkości pięści, żeby nie zaburzała cyrkulacji. Robalom wystarczy.

Nie no jest ok jezeli chodzi o cyrkulacje nie ma problemu, przeplyw jest całą szerokością skały tak ustawione zeby nie robily cienia jedna za drugą, glony z dsb cofnęły się prawie całkiem, życia sporo masę jest tych wieloszczetów z czerwoną pręgą,  na piasku jest jakiś grzybowieniec ( nawet ładny ciekawe jak duży urośnie) masę rurówek i różnej masci robactwa widziałem też kilka wężowideł

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny projekt,tylko czsekac na efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, kapa napisał:

ladny projekt,tylko czsekac na efekty

Dziękuję :) , nom zobaczymy myślę że za rok będzie już miało "charakter", sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie, ale muszę od razu się przyznać, ze nie zależy mi na gęsto upakowanych koralach, chciałem mieć dużą powierzchnię dna i różnorodność zwierzątek tak aby miały przestrzeń, korale bardziej dla wypełnienia tła :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaje do obserwacji,a co do korali to mysle ze zmienisz zdanie jak zobaczysz to piekno,powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.