Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobisz jak będziesz uważał:-) u mnie na 660l w obiegu jest ok mam trochę zapasu w razie "w" a dwa tak się pompa nie męczy:-)na pełnych obrotach (w sensie wydłuża się żywotność:')


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

widzisz masz 660l w obiegu u mnie po wymiarach akwarium i sumpa jest jakieś 600l (brutto), ale myślę ze finalnie w obiegu będzie jakieś 450 (wiadomo piasek, dsb, skały itd.), ale przemyślę bo w sumie masz rację, na tygodniu będę zamawiał pompę obiegową, cyrkulacyjną będzie to chyba jebao CP-40 i grzałkę (znalazłem taka na wifi muszę potestować :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wczoraj wstępnie rozłożona hydraulika dobrze, że jest drukarka można swobodnie dodrukować sobie mocowania :), brakuje jeszcze kilka rzeczy ma dojść na tygodniu wtedy będę kleił już na sztywno

wasim0.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Paragon napisał:

widzisz masz 660l w obiegu u mnie po wymiarach akwarium i sumpa jest jakieś 600l (brutto), ale myślę ze finalnie w obiegu będzie jakieś 450 (wiadomo piasek, dsb, skały itd.), ale przemyślę bo w sumie masz rację, na tygodniu będę zamawiał pompę obiegową, cyrkulacyjną będzie to chyba jebao CP-40 i grzałkę (znalazłem taka na wifi muszę potestować :) )

Nie boisz się jebałki? Jak czytam opinie to strasznie padają.

Sam się zastanawiałem na nią albo maxspectem ale raczej odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

hmm nie wiem miałem dwie z czego jedna z kontrolerem dcp-3000, przez rok bez problemu, (poza tym mam jeszcze falownik RW-8 też bez problemu) cicha oszczędna nigdy się nie zagłębiałem w temacie bo nie miałem z nią problemu, wiesz wydaje mi się ze wszystko ma się prawo zepsuć a patrząc na to, ze dużo ludzi wybiera tą markę ( bo jest tania i raczej dobra), to też pewnie większe prawdopodobieństwo że trafi się kilka wadliwych, pewnie dużo mniej ludzi ma maxspecta więc mniej jest opinii o awarii, tak mi się przynajmniej wydaje

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i maxspect i jebao nie ma dobrych opinii, szkoda że ludzie wypowiadają się wtedy jak się zepsuje a nie że np chodzi rok bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jebalka chodzi bezgłośnie,i bez awaryjnie już 1,5roku.Ale na początku zaraz po kupnie musiałem ją odesłać na gwarancję bo silnik buczał.Wymienili na nowy i jest ok.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, elespero napisał:

Jak i maxspect i jebao nie ma dobrych opinii, szkoda że ludzie wypowiadają się wtedy jak się zepsuje a nie że np chodzi rok bez problemu...

wiesz ja tam się nie przejmuje za bardzo kupuje sprzęt tylko wstępnie na podstawie opinii innych, opinię sobie wyrabiam sam, poza tym gwarancja na dwa lata daje pewien marines bezpieczeństwa, obecna dcp-3000 będzie pracowała w nowym odpieniaczu jako jej użytkownik mogę śmiało polecić markę zarówno obiegową jak i cyrkulacyjna :)

3 godziny temu, bober6662 napisał:

Moja jebalka chodzi bezgłośnie,i bez awaryjnie już 1,5roku.Ale na początku zaraz po kupnie musiałem ją odesłać na gwarancję bo silnik buczał.Wymienili na nowy i jest ok.

to o czym pisałem gwarancja daje margines bezpieczeństwa :)

 

Albo sunsun :)

https://m.aliexpress.com/item/32855363358.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32855363358&productSubject=32855363358

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj złożyłem nowy zestaw RO/DI przebudowałem wszystko ma współpracować z auto dolewką sterowana elektrozaworem, brakuje jeszcze zaworu do automatycznego płukania membran ale zamówiony dopiero idzie pocztą, wykorzystałem system łączenia membran RO szeregowo i wygląda to tak:

1. Pierwszy zestaw filtrów 10 cale 3x

  - 1" Węgiel

  - 2" Węgiel

  - 3" Sendymentacyjny 1 mikron

2. Membrana RO 75GPD Vontron

3. Membrana RO 75GPD Vontron

4. Ostatni zestaw filtracyjny filtry 10 cali 2x

  -1" Żywica MB400

  -2" Żywica MB400

5. Ogranicznik 550

Na tą chwile mogę powiedzieć że działa to super, co do parametrów to tak ciśnienie jakie mam w kranie to 55psi (około 4bary), temperatura wody 15 stopni, membrany obie vontron 75GPD teoretycznie razem 150gpd ale dokładność czyszczenia jak 75gpd, woda z wodociągu 300ppm, po wstępnej filtracji 220ppm, po obu membranach 006-007ppm, po żywicach 0, przepływ mierzony na flow meter 13L/h czyli jakieś 312 litrów na dobę teoretycznie powinno być 570L na dobę ale to musiał bym podnosić ciśnienie.

Taka wydajność mnie zadowala wcześniej na jednej membranie bańkę 5l napełniałem prawie godzinę, aktualnie trwa to jakieś 25minut, poza tym zmniejszyła się ilość wody odpadowej, z minusów pewnie będę musiał naszykować się na częstsze wymiany membran pewnie co dwa lata albo rok, ale to już czas pokarze system działa jak ktoś chce poprwaić wydajność to polecam taki układ :)

2u4phxs.jpg mw9qgl.jpg

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie, toż to domowa oczyszczalnia ścieków!

Badałeś wpływ wody surowej na zapychanie się wkładów węglowych? W standardowych zestawach przed węglem jest jeszcze 1 lub 5 mikronów (nie pamiętam) po to aby syf nie leciał bezpośrednio na węgiel.

Nie to, że neguje, tylko na tym etapie możesz jeszcze robić jakieś ew. poprawki, chociaż szkoda ruszać cokolwiek przy takim pięknym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Badałeś wpływ wody surowej na zapychanie się wkładów węglowych? W standardowych zestawach przed węglem jest jeszcze 1 lub 5 mikronów (nie pamiętam) po to aby syf nie leciał bezpośrednio na węgiel.

U mnie w domu na głównym wejściu przed całą zabawą z RO/DI są jeszcze filtry, tak więc syf nie idzie na wkłady węglowe,  leci tak sznurek 5 mikronów, potem węgiel i pianka 1 mikron, dopiero po tym idzie na filtry od RO :)

 

5 minut temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Nie to, że neguje, tylko na tym etapie możesz jeszcze robić jakieś ew. poprawki, chociaż szkoda ruszać cokolwiek przy takim pięknym zestawie.

spoko każda dyskusja mile widziana, dzięki wymianie zdać można popatrzeć z dystansu i poprawić niedociągniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzieś tu już kiedyś wyczytałem że lepiej jak żywica nie jest ciasno zbita w pojemniku a ma spory luz. Testował ktoś i może potwierdzić? ja wstyd się przyznać ale nie kontroluję za bardzo tego parametru i jak mi miernik us pokazuje 20 to macham na to ręką (mając oczywiście RODI). Z okrzemkami w zbiorniku nie mam problemów żeby było weselej :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, fresz33 napisał:

Gdzieś tu już kiedyś wyczytałem że lepiej jak żywica nie jest ciasno zbita w pojemniku a ma spory luz. Testował ktoś i może potwierdzić? ja wstyd się przyznać ale nie kontroluję za bardzo tego parametru i jak mi miernik us pokazuje 20 to macham na to ręką (mając oczywiście RODI). Z okrzemkami w zbiorniku nie mam problemów żeby było weselej :P 

wydaje mi się że tak właśnie jest u mnie są wklady zasypowe mocno ubite i dociśnięte żywicą nie narzekam, co do parametrów kiedyś kupiłem trzy punktowy miernik przepływowy, żeby mieć jakiś pogląd na to co się dzieje po filtrach, po membranie i po żywicy, przyznam że miałem obawy ze takie połączenie membran pogorszy jakość wody po RO ale 007 wydaje mi się być spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli 14us a ja mam 20us i taką daję na dolewki do zbiornika. Jak już gdzieś napisał nanokaczor okrzemki zawsze będą na starcie do póki tej niszy nie zajmie inne życie. To odnośnie tego wyścigu za totalnymi zerami na miernikach, nie dajmy się zwariować ale instalacja spoko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, fresz33 napisał:

Czyli 14us a ja mam 20us

??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Paragon napisał:

??

 

tds na ppm - przelicznik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, fresz33 napisał:

tds na ppm - przelicznik ;)

Aaaa hehe sorki nie zaczaiłem, to u mnie po obu już jest 007 :-), poza tym ja raczej patrzę na to co jest po żywicy, chociaż dobrze że jest niski wynik przed żywicą, dłużej wytrzyma bez wymiany :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj dojechał sum jupi jupi :), poskładane wszystko i poszła decyzja żeby uspokoić wątpliwości, sprawdzam szczelność systemu to zawsze najgorszy moment (dla mnie) czy wszystko gra itd., na szczęście jest ok uff, sump mega ładny, super wykonanie szkło 8mm krawędzie polerowane i fazowane, przegrody klejone transparentnym silikonem wymiary 140x40x40, trochę wyszło nieporozumienie co do wysokości przegród ale w sumie jest ok :)...

rk0jzl.jpg1z5qjox.jpg

k36on8.jpgfatxs5.jpg

2h7l1lj.jpg2qs3peq.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sump odbierze nadmiar wody po wyłączeniu pompy? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, fresz33 napisał:

Sump odbierze nadmiar wody po wyłączeniu pompy? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

tak to jeden z testów, który miał potwierdzić czy wszystko wyszło jak zaplanowałem spokojnie odbiera z bardzo dużym zapasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i aż mnie momentami przytyka.

Skałę kupowałeś żywą po to by ją chlorować? Ktoś kiedyś czyścił domestosem - też ciekawie.  ;) 

Membrana która oczysci do 005 -007 więc po co ta druga? Przecież ona nie ma co czyścić.

Nie wiem sam co myśleć o tych Twoich "pomysłach" - ale masz przecież drukarkę to sobie dodrukujesz.  ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Nalesnick napisał:

Skałę kupowałeś żywą po to by ją chlorować? Ktoś kiedyś czyścił domestosem - też ciekawie.  ;)

skalę kupowałem żywą ale z umierąjacych zbiorników, pisałem o tym szukałem ciekawej skały, a ta była tylko niestety jakość biologiczna była jej średnia stąd taka a nie inna decyzja

3 minuty temu, Nalesnick napisał:

Membrana która oczysci do 005 -007 więc po co ta druga? Przecież ona nie ma co czyścić.

eeeee wiesz po co się łączy membrany szeregowo i co to daje, radzę poczytać zanim zaczniesz krytykować

3 minuty temu, Nalesnick napisał:

Nie wiem sam co myśleć o tych Twoich "pomysłach" - ale masz przecież drukarkę to sobie dodrukujesz.  ;)

hehe sarkazm jest spoko ale trzeba umieć go używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zrozumiałeś sarkazm to chyba przyniósł swój skutek

o membranach aż poczytam

co do skały, to jednak bałbym się ją wkładać do akwa - wiesz ile tam żyjątek zamordowałeś - tak szybko ich nie usuniesz - a ile ona chloru wchłonęła

jak dla mnie to Twój wątek to jakby popisy młodzika - akwarium w ścianie, czemu nie w suficie?

ale już się nie czepiam

życzę powodzenia i wytrwałości bo jeśli całe akwa będziesz robił z takim "rozmachem" to albo to będzie totalny odlot albo niestety totalny kicz

życze odlotu i super przyjemnosci z tego hobby

aż będę śledził Twoje pomysły  ;) 

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.