Skocz do zawartości
MaaXzgr

Moja kropla Beskresnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na mojej rafce , jest to moje pierwsze akwarium morskie. Za błędy w jego prowadzeniu z góry przepraszam uczę się i chce być coraz lepszy. Liczę na wasze wsparcie i ewentualna pomoc. pozdrawiam miłego oglądania.

Akwarium nano reef duo 49l

Klik na zdjęcie:

d3cf4ba89116e29bmed.jpg

 

7c6e9e67caf921demed.jpg

 

 

 

1bc58a0adb83e494med.jpg

Skałka przyjechała :) Domek jeżyka pigmejskiego w tle.

207a589944bb93cfmed.jpg

 

42be7686ff6622bemed.jpg

Pierwsze oznaki dojrzewania mleczna woda.

2cfca58dbc574d96med.jpg

A tak wygląda po odpuszczeniu mlecznej wody jakieś 2 tygodnie od startu

cf12e366415deba1med.jpg

Edytowane przez MaaXzgr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pierwszego zalążka wlasnego skrawka rafy. Ulozenie skały wyglada ładnie, życzę spokojnego startu i milej podróży po słonych wodach :)

Wsparcie i pomoc na pewno tu znajdziesz. Polecam przejrzeć tutejszy dział dla początkujących morszczaków, znajdziesz tam wiele cennych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam podobny baniaczek :Dmogę z własnego doświadczenia powiedzieć, żebyś pomyślał nad oświetleniem. Oryginalna lampka szt.  jeden na pewno będzie za mało.  Zastanawiam się dlaczego producent użył słabą lampkę do tego zestawu??? Co masz w kaskadzie??Jeżeli absorbenty to wyciagni,  na razie nie będą potrzebne . Możesz zastanowić się również nad jakimś cyrkulatorem,  by dobrze odmuchac skalę. Lej tylko bakterie i cierpliwie czekaj.  Życzę samych sukcesów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginalne oświetlenie za słabe nawet dla miękkich i lepiej dołożyć jeszcze jedną taką lampę lub wymienić na inną mocniejszą. Cyrkulator na pewno się przyda, bo kaskada nie da rady zrobić dobrej cyrkulacji. Masz trochę mało skały, przydało by się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym oświetleniem - na takim oryginalnym jechałem jakieś 3,5 w mojej kostce - a korale rosły:)

Wadą ich jest to, że słabo wybarwiają korale - dopiero to zrozumiałem jak zakupiłem lampkę SIRIUS NANO.

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman tylko że Ty miałeś tą lampkę w 30 l a tu jest w 49, jest troszkę różnicy w wielkości akwarium.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest 4 kg skałki nie tak mało wydaje mi się że to raczej rzecz gustu. Co do oświetlenia to będzie zmieniane za jakiś czas nie chce naradzie generować kosztów. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do 200l akwarium wstawię 4kg skały to potrzebuję 200W by ją oświetlić ?  Romek ma akwarium 29x29x35, ta kostka ma 35x35x45. Powierzchnia dna zbliżona.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, r_33 napisał:

Nie zgodzę się z tym oświetleniem - na takim oryginalnym jechałem jakieś 3,5 w mojej kostce - a korale rosły:)

Wadą ich jest to, że słabo wybarwiają korale - dopiero to zrozumiałem jak zakupiłem lampkę SIRIUS NANO.

 

Zgadzam się z Tobą, że na oryginalnym oświetleniu Aquael. Tylko napisz dla przypomnienia ile i jakie w jakim czasie miałeś bo nie chce mi się przeszukiwać całego Twojego tematu. Z tego co pamiętam na początku miałeś dwie świetlówki 11W=22W, potem dołożyłeś moduł LED actyniczny, potem dwa moduły LED i jedna świetlówka. Więc przez dłuższy czas oświetlałeś więcej niż fabrycznie. Może coś pokręciłem, ale jakoś tak było. Popraw mnie jeśli się mylę. Nowa lampa LED Aquael dedykowana do większego zestawu ma tylko 10W, a poprzednia dwa moduły LED 6W co daje łącznie 12W do mniejszego zestawu.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, maciej01 napisał:

Zgadzam się z Tobą, że na oryginalnym oświetleniu Aquael. Tylko napisz dla przypomnienia ile i jakie w jakim czasie miałeś bo nie chce mi się przeszukiwać całego Twojego tematu. Z tego co pamiętam na początku miałeś dwie świetlówki 11W=22W, potem dołożyłeś moduł LED actyniczny, potem dwa moduły LED i jedna świetlówka. Więc przez dłuższy czas oświetlałeś więcej niż fabrycznie. Może coś pokręciłem, ale jakoś tak było. Popraw mnie jeśli się mylę. Nowa lampa LED Aquael dedykowana do większego zestawu ma tylko 10W, a poprzednia dwa moduły LED 6W co daje łącznie 12W do mniejszego zestawu.

Od początku wszystko działało na oswietleniu aquaela.

Oczywiście ja dokłądałem oświetlenia ale ciągle na aquaelu.

Potem miałęm leddy tube - 3x6W ale ciągle na aquaelu:) i tak przez jakieś 3,5 roku

I jak miałęm już same ledy aquaela to ta aktyniczna swiecila u mnie jakies 2 lata przed leddy tube - wiec jej wlasciwości były zadne:)

No i jak sam wiesz 10W ledow a 10W ledów to mogą być kolosalne różnice - nie mam pojecia jakie są te nowe lamki aquaela.

 

I sory bo molja mysl tyczyla sie tylko Twojego pierwszego zdania, ze niby te moduly sie nie nadaja do akwarium itd... - nawet nie doczytalem dalej;) - moj blad

 

jak dorzuci drugi taki bedzie zadowolony:)

 

9 godzin temu, andzior70 napisał:

Roman tylko że Ty miałeś tą lampkę w 30 l a tu jest w 49, jest troszkę różnicy w wielkości akwarium.

tak wiem - sory za zamieszanie nie doczytalem tematu:)

niech dorzuci taka druga i bedzie dobrze;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, r_33 napisał:

 

 

I sory bo molja mysl tyczyla sie tylko Twojego pierwszego zdania, ze niby te moduly sie nie nadaja do akwarium itd... - nawet nie doczytalem dalej;) - moj blad

 

jak dorzuci drugi taki bedzie zadowolony:)

 

tak wiem - sory za zamieszanie nie doczytalem tematu:)

niech dorzuci taka druga i bedzie dobrze;)

No i teraz wszystko jest ok, bo chodziło mi o to, żeby dołożyć jeszcze jedną taką lampę. Trzeba czytać cały post bo potem wychodzą jakieś niedomówienia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna kaskada z tego zestawu zaczęła jakoś dziwnie brzeczyć mowa o kaskadzie fzn 3 czytałem ze wiele osób twierdzi ze nie jest tez wcale taka cicha. Zastanawiam się nad zmiana, czytałem tez gdzieś na tym forum ze kaskady wgl nie zdają egzaminu w takich solankach. Polecacie jakiś inny filterek tak za około 200 zł. dodam ze akwarium stoi 1 metr od łózka zależało by mi aby było bezszelestne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może potrzebuje się dotrzeć. Poruszaj pokrywką,  zdejmij,  zobacz jak będzie lepiej. Kaskada to chyba jedyny rodzaj filtra jaki się nadaje do morskiego.  Owszem są akwarysci prowadzący z sukcesem akwarium np.  na kubelku.  Ponad rok śmiga u mnie kaskada i żadnych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrywki nie zakładam z nią jest jeszcze gorzej jakieś dziwne drgania się wytwarzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MaaXzgr napisał:

pokrywki nie zakładam z nią jest jeszcze gorzej jakieś dziwne drgania się wytwarzają

Dziwne u mnie kaskada nigdy wibracji tak mocnych nie dostała,  czasami pokrywa na kilka sekund potrzeszczy. Spróbuj może jakaś gąbką przełożyć od szkła np.  taką cieka od paneli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gąbeczką jest lepiej ten plastik dostawał jakiś drgań.

Kolejna sprawa przydał by się do tego jakiś mały cyrkulator, wydaje mi się ze kaskada sama nie zmiesza wystarczająco wody a tym bardziej nie podmyje skałki, co dolewam wodę schodzi jakiś brud ze skały, cyrkulator rozwiązał by ten problem polecacie jakiś malutki pod to moje skromne 50l akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jebao sw-2

 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz, chcesz wydać trochę więcej gotówki to Jebao SW-2 powinno być dobre, tylko może się zdarzyć, że będzie awaryjny. Jest jeszcze bezawaryjny, niesłyszalny Hydor koralia nano 900 w połączeniu z kaskadą powinna być odpowiednio dobra cyrkulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 12.01.2018 o 10:08, r_33 napisał:

Nie zgodzę się z tym oświetleniem - na takim oryginalnym jechałem jakieś 3,5 w mojej kostce - a korale rosły:)

Wadą ich jest to, że słabo wybarwiają korale - dopiero to zrozumiałem jak zakupiłem lampkę SIRIUS NANO.

 

że tak zacytuję sam siebie ...

LEDDY SLIM DUO ? lampka ma przecież " Intensywność światła [lm] : 500"  http://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/oswietlenie/310-leddy-slim-duo#dane-techniczne

... czyli tyle co jedna dioda PowerLed 5W 6500K EPISTAR 500lm :)

a przeliczając na świetlówki ...

AQUARELLE T5 8W barwa 10000K ma około - 340 Lm (10W było by około 425lm) - czyli jest to "ciut ponad pół Wata świetlówki na litr" - w sam raz do słodkiego zbiornika :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ma malo tych lumenow;)

Ale jak pisalem nie znam tej lamoki ja na starych leddyvtube jechelem dlugo i bylo ok.

Maialem 3 sztuki tzn 3x6W.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nawet na początek ta lampka się nie nadaje? Wiadomo że z czasem bd ulepszać sprzęt ale nie odrazujak już kupiłem ten zestaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MaaXzgr napisał:

Więc nawet na początek ta lampka się nie nadaje? Wiadomo że z czasem bd ulepszać sprzęt ale nie odrazujak już kupiłem ten zestaw. 

dokup drugą:) i będziesz zadowolony;)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam start może być, ale jak zaczniesz zasiedlać akwarium koralami to lepiej kup drugą taką. Lub kup inną mocniejszą, lepszą która będzie jedyną lampą w Twoim akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita ponownie chciał bym dodać co nieco z mojego akwarium. Założone jakoś w połowie grudnia.

 Standardową lampę aquela zmieniłem na  sirius nano, bardo ładnie świeci serdecznie polecam. Dzięki niej akwarium zmieniło się nie do poznania :)

Zdjęcia nie do końca ukazują piękno jakie jest w rzeczywistości

W koszyczkach filtracyjnych wyrzuciłem standardowa gąbkę , która dostajemy w zestawie na rzecz siporaxu.

Z rybek dodałem 2 błazenki 1 magnifica i 1 chrysiptera parasema więcej dodawać nie mam zamiaru wydaje mi się ze to i tak sporo jak na tak mały zbiornik.

Koralowce natomiast posiadam Euphyllie  (o której zawsze marzyłem :)) , Duncanopsammie, briareum fluo ślicznie świeci w niebieskim świetle lamy sirius, Zoanthusy jakieś grzybki

i xenie pulsującą coś pewnie i tak pominąłem.

Z tego miejsca serdecznie dziękuje przesympatycznej Pani Asi (ladyjj) ,która wspomogła mnie paroma  ślicznymi zdrowymi szczepkami korali serdecznie pozdrawiam.

Doszła krewetka czyszcząca i jakieś pojedyncze ślimaki.

Rybki karmie mrożonkami, codziennie dolewam okolo 30ml phytoplanktonu.

 

Jestem początkującym akwarysta z góry dziękuje za wszystkie porady chętnie poczytam waszych opinii.

 

6b77df4895c0cd3e.jpg

 

a4d2e03de26c073a.jpg

 

6cb622b99979e7e7.jpg

 

d3196cf03d32962b.jpg

 

e31ee83f3d2e5607.jpg

91d456792cd1cc6b.jpg

91de93ed89598df7.jpg

 

b0bd939433538803.jpg

 

Edytowane przez MaaXzgr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.