Skocz do zawartości
Darek85

Dokarmianie koralowców

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem ostatnio przy podmianie wody do bakterii Special Blend i Nite Out II i ku mojemu zaskoczeniu po ich podaniu wszystkie LPS pompują się aż miło. Do tej pory nie miałem większych problemów i dokarmiałem Cyklopem plus roztartym  SoftLine AMERICA podawanym bezpośrednio na korale, ale nigdy wcześniej nie reagowały tak jak teraz po dolaniu bakterii.

Wiem że korale żywią się bakteriami więc wniosek taki że słabo je dokarmiam, albo nie tym co trzeba. Od tygodnia podaję Prodibio Reef Booster rozrobiony z RODI. Fiolkę rozłożyłem na dwa tygodnie przy moich 160l. Jednak nawet przy podawaniu Reef Booster nie widzę takiej reakcji jak przy podaniu bakterii.

Może ktoś coś doradzić??


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zauważyłam podobny efekt po podaniu microbe lift artemiss. Jakby wszystkie koralowce na raz  zwariowaly, napompowane na max, nigdy wczesniej takie nie byly. Nie wiem, o co chodzilo, ale kiedy za jakiś czas znow podałam ten sam preparat, to juz takiego szalu nie było. Dziwne. 

Czy mozesz powtórzyć dozowanie tego samego za kilka dni i opisac efekty?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Podłącze się z pytaniem. Moje zoa po ostatniej pladze aiptazji wyglądają marnie, bardzo marnie. Plagi się pozbyłem ale zoa trzeba teraz odbudować bo łebki malutkie i blade. Możecie polecić jakiś sprawdzony srodek/ pokarm żeby nabrały wcześniejszego wyglądu.

Dostałem od znajomego af energy i pokarm dla lps, dozuje co drugi dzien  czy to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fitoplankton. Jak miałem korbę na ich punkcie to tylko tym karmiłem i rosły bardzo dobrze.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępu do plynnego/świeżego niestety nie mam, taki w proszku ze sklepu może być. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc:-) ja używam mrożonego fito czerwony i zielony co 3dzień po pół kostki po zgaszeniu światła,do tego tradycyjne suchy z AF W innych dniach, nie wszystko na raz:-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, volf napisał:

 Podłącze się z pytaniem. Moje zoa po ostatniej pladze aiptazji wyglądają marnie, bardzo marnie. Plagi się pozbyłem ale zoa trzeba teraz odbudować bo łebki malutkie i blade. Możecie polecić jakiś sprawdzony srodek/ pokarm żeby nabrały wcześniejszego wyglądu.

Dostałem od znajomego af energy i pokarm dla lps, dozuje co drugi dzien  czy to wystarczy.

Daj aminokwasy od Saliferta. Zoa reagują na to lepiej niż na sypkie pokarmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Nik@ napisał:

Ja kiedyś zauważyłam podobny efekt po podaniu microbe lift artemiss. Jakby wszystkie koralowce na raz  zwariowaly, napompowane na max, nigdy wczesniej takie nie byly. Nie wiem, o co chodzilo, ale kiedy za jakiś czas znow podałam ten sam preparat, to juz takiego szalu nie było. Dziwne. 

Czy mozesz powtórzyć dozowanie tego samego za kilka dni i opisac efekty?

 

Robiłem 3 ostatnie podmiany na tych bakteriach i efekt jest zawsze ten sam. Najbardziej widać po euphyliach, ale i goniopory ładnie reagują. Mam jedną żółtą która odchorowuje fragowanie i nawet ona się pompuje po podaniu bakterii. Dawkowałem je już wcześniej ale nie było takiej reakcji korali. Tym razem jednak trafiłem na smierdzacą butelkę Specjal Blend. 

Dawkuje czasem fito w rzelu easybuster i też nie reagują tak jak po podaniu bakterii.

Gdzie tkwi haczyk? Co im się tak w tych bakteriach podoba i gdzie to kupić? Przeciesz nie będę karmić bakteriami bo do zakwitu doprowadze. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalam o artemiss (lek dla ryb na problemy skórne), nie o specjal blend :) być może obydwa maja w swoim skladzie cos, co skłania koralowce do wzmozonego polipowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trapi mnie to czy aby napewno jest to wzmożone polipowanie. Czy czasem nie jest tak że brak im pokarmu w wodzie i rosną bo rosną a jak dolewam bakterii to pompują się bo są wyglodniałe i chcą wyłapać jak najwięcej. 

Może spróbuję kupić trochę żywego fito i zobaczę co będzie. @Nik@Czym dokarmiasz swoje korale? Jakieś Suplementy? Mikro elementy? W sklepie nie pytam bo wszystko co u nich na półkach stoi jest naj....

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy korale reagują tak samo na podanie bakterii bez zrobienia podmiany wody. U mnie w pierwszych dniach po podmianie wody bez lania bakterii korale lepiej polipują.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, waldek123blau napisał:

Zobacz czy korale reagują tak samo na podanie bakterii bez zrobienia podmiany wody. U mnie w pierwszych dniach po podmianie wody bez lania bakterii korale lepiej polipują.

Dzięki. Spróbuję podać dawkę w środę żeby woda nie zakwitła i zobaczę co będzie. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Darek85 napisał:

 

Może spróbuję kupić trochę żywego fito i zobaczę co będzie. @Nik@Czym dokarmiasz swoje korale? Jakieś Suplementy? Mikro elementy? W sklepie nie pytam bo wszystko co u nich na półkach stoi jest naj....

Fitoplankton, reef roids, hikari coralific delite, vitalis soft coral food, af power food, ultra min d z fauna marin dla niefotek, ikra homara, czasem zywego wrotka lub naupliusy artemii, plus kropelki af. Oczywiście nie wszystko na raz, jednego dnia to, drugiego tamto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nik@ napisał:

Fitoplankton, reef roids, hikari coralific delite, vitalis soft coral food, af power food, ultra min d z fauna marin dla niefotek, ikra homara, czasem zywego wrotka lub naupliusy artemii, plus kropelki af. Oczywiście nie wszystko na raz, jednego dnia to, drugiego tamto.

Jak to czytam to mi aż wstyd że tak korale głodze ;). Muszę się nad tym głębiej zastanowić i poszerzyć jadłospis.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja mam koralowce niefotosyntezujace i muszę je bogato karmić ;) Ale to nie znaczy, ze inne korale nie lubią jeść. Po to właśnie mają ramiona i mordki, żeby jeść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam aminokwasy od Saliferta, faktycznie lubią korale :thumbup:  i Coral Food też z Saliferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2018 o 00:44, brawos napisał:

Daj aminokwasy od Saliferta. Zoa reagują na to lepiej niż na sypkie pokarmy.

Od Saliferta niestety nie było, kupiłem z AF. Zamówiłem też właśnie kulki waciane które polecałeś. Dzięki za rady, za miesiąc zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja moje koralowce też głodzę bo używam tylko trzech pokarmów w płynie Salifert coral food, Prodibio reef booster i Easy Booster. Te dwa pierwsze właśnie mi się kończą i przesiadam się na pokarm AF Build, AF Energy i AF Power food.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Af energy podaje od tygodnia 1 kropla dziennie, podaje też pokarm dla lps ale chyba jest za grube bo tylko jeden gatunek zoa się zamyka jak złapie. zobaczymy jak będzie przy amino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nigdy nie karmiłem zoanthusów "dopaszczowo". To koralowiec który będzie rósł w przysłowiowym "bagnie" zatem wystarczy mu tylko fitoplankton i wyższe No3. Zauważyłem też że przy niebieskim świetle lepiej rósł. Co jakiś czas trzeba przedmuchać pipetą detrytus i pilnować żeby nie pojawiły się ślimaki osiadłe bo ich pajęczyna drażni polipy, zamykają się i przestają rosnąć.

b92c6c2bbbf5b5233b79ff46f5e1b62e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja karmię korale przyżądzonym przez siebie miksem mrożonek . Miksuję kilka rodzai mrożonek , wkładam je do zamrażarki i na pół roku mam spokój . Nigdy nie karmiłem korali gotowymi produktami przeznaczonymi dla korali . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niema tragedii ;) możesz poprzecinać na podstawkach między łebkami tkankę co spowoduje że zaczną się szybciej rozrastać. 

Teraz, szybki59 napisał:

A ja karmię korale przyżądzonym przez siebie miksem mrożonek . Miksuję kilka rodzai mrożonek , wkładam je do zamrażarki i na pół roku mam spokój . Nigdy nie karmiłem korali gotowymi produktami przeznaczonymi dla korali . Pozdrawiam

Nie masz problemu z parametrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to do mnie pytanie to nie nigdy nie miałem żadnych problemów . Podejrzewam że wielu morszczaków karmi swoje korale właśnie w ten sposób . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Samo nie płukanie mrożonek, nie qyłączanie cyrkulatorów niesie za sobą karmienie koralowców. Czy to chcemy czy nie. Drobinki, które widzimy gołym okiem jak wpadają w polipy, a ile drobnicy niewidzialnej normalnie łapią koralowce. Dlatego też często w akwariach gdzie ryby są mocno karmione właściciele mówią że nie karmią koralowców. Często robimy to nieświadomie. Co innego dodawać suplementy amino i vitaminy.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.