Skocz do zawartości
sky

akwarium bez wzmocnien

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest szansa aby wykonać akwarium 110x45x50h z szyby powiedzmy 10 lub 12 mm bez wzmocnien podłużnych  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez najmniejszego problemu

takie akwarium nie potrzebuje wzmocnień

jeśli zrobisz je z szyby 10

ja mam 100x50x50 i na szybie 8 

nie mam wzmocnień 

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea robi swoje akwaria bez wzmocnień nawet większe. Szyba 10mm powinna starczyć. Według tabelek 8mm powinno starczyć, ale ja bym nie ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 133x40x40 8mm od 20lat  bez problemu , 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150x40x52 szyba 10mm, bez wzmocnień. Działa od kilku lat, ale teraz zrobiłbym wzmocnienia. Kiedy falownik za bardzo rozbuja wodę, to zdarza się, że się zrobi zaciek na przedniej szybie. Kiedy miałem akwarium ze wzmocnieniami, nie było tego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia po obwodzie powoduja, ze woda sie nie wylewa podczas czyszczenia szyb magnesem....


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia po obwodzie można wykorzystać jako praktyczną półkę podczas prac w akwarium lub jako podpory do pokrywy nad akwarium (pokrywa żeby ryby nie wyskakiwaly, albo tak jak u mnie żeby kot nie wskakiwal do akwarium).


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem za namową forumowiczów wzmocnienia dookoła. głównie z powodów wymienionych przez @maguI @Stani. I po miesiącu użytkowania wielce to sobie chwalę. 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia dookoła też podobno zapobiegają wyskakiwaniu ryb z akwarium, bo ryby wyskakują przy szybie, wzdłuż szyby. I wtedy można zrobić akwarium bez korony, obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, maciej01 napisał:

Wzmocnienia dookoła też podobno zapobiegają wyskakiwaniu ryb z akwarium, bo ryby wyskakują przy szybie, wzdłuż szyby. I wtedy można zrobić akwarium bez korony, obudowy.

To u mnie się nie sprawdza bo jedyne trzy skoki były środkiem ( 1/4 powierzchni odkryta centralnie po środku )  , w dodatku mijając lampę i 12 cm koronę . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz bez wzmocnień? Bardzo Ci one przeszkadzają?...do poprzednich wypowiedzi nic dodać, nic ująć...ze wzmocnień są same +...i nie tylko chodzi o wzmocnienia żeby się akwa nie rozeszło. Rób że wzmocnieniami...;-)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można bez problemu dodać wzmocnienia po calosci wzdluz gornej krawedzi do istniejącego już akwarium? Mam 250l bez wzmocnień a będę dorabial koronę i stawiał na akwarium, teraz szyba jest lekko ugieta a nie chce ryzykować dalej. Poza tym wolę wzmocnienia. Nie zmieni się rozkład sił itp aby coś mogło strzelić? Akwa ma szybe 10mm, jakiej grubości dac wzmocnienia? 


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można bo sam kiedyś doklejałem wzmocnienia. Tylko trzeba spuścić z akwarium odpowiednią ilość wody, żeby szyba wyprostowała się, wróciła do pierwotnego kształtu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas klejenia akwarium będzie puste bo wracam do morskiego z roślinnego:)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiane bylo moje akwarium 250l [ standardowy wymiar 100x50x50 ] to zostałem zapytany czy chce wzmocnienia czy nie . Jesli tak to szyba 8 mm ,jesli chce bez wzmocnień to szyba 10 mm . U Ciebie jest 10 mm tak wiec z tego co wiem to wzmocnień nie musisz mieć np chyba ,ze chcesz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.