Skocz do zawartości
kubaluka

Reef Master Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dziękuję bardzo za odpowiedź. A kiedy mniej więcej mogę wpuścić jakiegoś jednego kraba i kupić jakiegoś ślimaka. Kiedy jakieś pierwsze ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://reefhub.pl/ekipa-czyszczaca/

Przeczytaj, można wyciągnąć wiele wniosków.

Najlepszym odniesieniem dla zasady "kiedy wkładać życie" są po prostu testy.

Ważne by NH4 NO2 było nie wykrywalne a NO3 i PO4 było jak najmniej wykrywalne. Przyczym jak zamierzasz trzymać korale miękkie to zawartość NO3 i PO4 też jest wskazana w odpowiednich wartościach i proporcjach.

Więcej o parametrach poczytaj w dziale "Chemia"


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj włożyłem pierwszego miękasa.  I dodatkowo zielonego grzybka. Narazie powoli się pompuje i z kolorami tak sobie ale pewnie trzeba czasu.

20180123_234251-800x600.jpg

20180123_234256-800x600.jpg

20180123_234819-800x600.jpg

20180123_163844-800x600.jpg

Edytowane przez kubaluka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak usunąć odchody kraba. Mimo mocnej cyrkulacji nie podnosi ich i leżą na piasku. Niezbyt fajnie to wygląa.

20180128_085630-1024x576.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w reefmaxie ledowym oświetlenie nocne jest mocne i jedyną ewentualną rzeczą którą można zrobić to  wyłączać całkowicie na noc oświetlenie jednocześnie montując tak jak ktoś napisał delikatne niebieskie ledy.

Ze swojego doświadczenia powiem że to oryginalne nocne chociaż jest mocne to nie stresuje zwierzęta. Normalnie się zachowują, koralowce to samo. Więc mimo tego, że jest mocniejsze i powinno być słabsze to krzywdy nie robi.

Co do kolorków oświetlenia to ładniejsze kolory bez dodatkowego oświetlenia nie będzie (te ledy tak już mają). Ale wszystko jest do poprawienia, poczytaj: 

 

Edytowane przez Sting (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołożyłem Aquale Leddy Tube Actinic. Jest lepiej ale nie za bardzo.  Korale świecą ale przy samym niebieskim jak włączę resztę to jest tak sobie. Mam dwie białe i jedna niebieska i teraz dołożyłem Actinic.  Może zmienię jeszcze jedna biala na niebieska ale nie wiem czy tak można. Czy nie będzie za dużo niebieskiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ledy Aquaela z tym, że jedna biała i 3 niebieskie. Według mnie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce wymienić jedna marine na niebieska i byłoby tak ja u Ciebie 3 niebieskie i jedna biala. Nie wpłynie to na koralowiec że za dużo niebieskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego sps. Reszta to miękkie i lps. Bałem się, że oświetlenie będzie za słabe, ale wszystko fajnie rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po 3 tyg zaobserwowalem pierwsze glony. Wydaje mi sie ze sa to dino ale moge sie mylic.Zaczyna się dojrzewanie. Wprowadziłem narazie tylko kraba i korala miękkiego. Pozostaje lanie bakterii i cierpliwie czekanie na rozwój sytuacji.

20180129_204240-1280x720.jpg

20180129_204249-1280x720.jpg

20180129_204255-1280x720.jpg

20180129_204258-1280x720.jpg

Edytowane przez kubaluka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za szybko zasiedlasz akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, maciej01 napisał:

Według mnie za szybko zasiedlasz akwarium.

Pewnie masz rację ale wiesz jak to jest.... nic więcej narazie nie wloze. Robiłem wszystkie testy i jak narazie są ok. Dziękuję za Twoją opinię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej okrzemki, zbiornik zaczął dojrzewać :) przy dino będziesz miał ciemniejszy nalot i pęcherzyki powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Raver1982 napisał:

To raczej okrzemki, zbiornik zaczął dojrzewać :) przy dino będziesz miał ciemniejszy nalot i pęcherzyki powietrza.

Ok dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1/29/2018 o 22:38, Raver1982 napisał:

To raczej okrzemki, zbiornik zaczął dojrzewać :) przy dino będziesz miał ciemniejszy nalot i pęcherzyki powietrza.

Ok dziekuje

Witam.  Mam pytanie. Cylkulator który posiadam ma 4000 L/h i jego moc da się regulowac. Robi niezłe zawirowania nawet jak dam go na połowę mocy. Jest konieczność dołożenia drugiego z przeciwnej strony czy pociągnie na jednym?. Są miejsca np. pod skalami gdzie ruch wody jest znacznie mniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwoma cyrkulatorami zawsze jest łatwiej ustawić właściwą cyrkulację/obieg wody. Ja na Twoim miejscu kupił bym drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten co ja mam 4000l/h to trochę za duży i chyba dlatego wydaje mi się że wystarczy. Jakiej mocy Ty masz?

Mam cały czas problem z ustawieniem. Trochę rusza mi piaskiem i nie mogę dojść do ładu czy za mocno czy za słabo. Ty masz regulację? Idzie Twój na maxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup drugi mniejszy np. Hydor koralie nano 1600, a w Jebao zmniejsz moc. Ja mam mniejsze akwarium i jeden cyrkulator plus mała pompa obiegowa z panelu, ale moje akwarium jest prawie o połowę mniejsze od Twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Glony powoli schodzą  że skały i piasku ale na tylnej szybie ich przybywa. Raczej nie zamierzałem czyścić tylnej szyby gdyż chciałem żeby z czasem powstały glony wapienne. Czy te glony zejdą same jak z piasku i skały. Jest jakiś sposób. Akwarium ma miesiąc. Pozdrawiam 

20180203_184233-1600x900.jpg

20180203_184226-1600x900.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś te glony z tylnej szyby znikną same jak parametry się ustabilizują. Ja tylnej szyby nigdy nie czyściłem, a dłuższe glony z tylnej szyby jak się pojawiały nieraz odsysałem wężykiem przy podmiankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Więc pozostaje czekać na stabilizację parametrów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do baniaka trafiła mała euphyllia, szczepka xeni i żółte zoa. Parametry ok mierzylem dziś jedyne co to trochę paprochow pływa w wodzie. Nie wiem czy to jakiś zakwit bakterii czy coś innego. 

20180205_221429-1280x960.jpg

20180205_221403-1280x960.jpg

20180205_221220-1280x960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.