Skocz do zawartości
Heweliusz

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem prosić Was i poradę co do odpieniacza, odpalilem pierwszą solniczke i problem pojawil sie z odpieniaczen, kupilem razem z akwarium odpieniacz haqos ps 300, chinski, głośny i głośny i głośny, moja małpożonka już zaczyna marudzic i chyba bede musial go wymienić w niedalekiej przyszłości i tu prośba do Was co wybrac, akwarium to 120l plua sump ok 40l w planach kilka rybek i troche wiecej niż kilka korali, jak żyć i co wybrać?moze ktoś ma coś do sprzedania w normalnych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Tunzee DOC Skimmer 9004, najlepiej w wersji z pompą DC. U mnie sprawuje się świetnie, nie jest prądożerny, pracuje cicho.

Natomiast sprzedam Ci jeszcze patent na głośny odpieniacz, który sam stosuję. Mimo tego, że mój Tunzee pracuje dość cicho i śpię spokojnie (akwarium około metr od łóżka), części moich domowników jednak przeszkadzała jego praca. Rozwiązaniem okazał się sterownik bezprzewodowy. Jak kładę się spać, wyłączam odpieniacz i ustawiam start za 1,5-2h, kiedy już wszyscy zasną. Odpieniacz rusza, ale nikomu już w zasypianiu i spaniu nie przeszkadza. A w ciągu dnia... Cóż, odpieniacz zawsze będzie trochę słyszalny, ale na forum ludzie sprzedawali już różne patenty na wyciszanie. Pytanie, czy u Ciebie źródłem hałasu jest pompa, wibracje, zanieczyszczony odpieniacz... Opcji jest conajmniej kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tunze 9004 i również mogę go polecić. Jest cichy pomimo że najbardziej słyszalny z całego osprzetu. Ale mimo wszystko najbardziej słychać obieg wody (delikatne chlupotanie). Taki skimer powinieneś kupić za ok 500 zł oczywiście nowy. Uważam, że warto, tym bardziej, że przy nim spokojnie mógłbyś hodować nawet wymagające spsy przy tym litrażu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam odpieniacz Twistmana Integra 100 i jak dla mnie jest praktycznie niesłyszalny - a mam także akwarium obok łóżka. Tak że ten mogę Ci polecić z czystym sumieniem a pod Twój litraż moim zdaniem będzie idealny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie, daj zdjęcie sumpa i wtedy można coś doradzić, bo tak to nie wiadomo ile masz w nim miejsca na odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza solniczka tu jest opis projektu

Co do sumpa to wrzucam zdjęcie, miejsca troche jest żeby wcisnac odpieniacz

Hałas który jest to taki jakby powietrze rozbijalo sie na wirniku i mieszalo z woda

IMG_20180118_161113-1632x918.jpg

Edytowane przez Heweliusz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej doradzali Tobie Tunze 9004 to mogę napisać, że nie nadaje się do Twojego sumpa bo widać, że jest zbyt niski poziom wody w sumpie. Ile centymetrów jest poziom wody w komorze odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Heweliusz napisał:

Hałas który jest to taki jakby powietrze rozbijalo sie na wirniku i mieszalo z woda

jest tam jakiś tłumik na rurce zasysającej powietrze ?

takie coś powinno byc

ps300-4.jpg

 

a odpieniacz stoi za nisko skoro w kominku kubka widać wodę

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodabw sumpie na 24 cm.

Co do odpieniacza i wody w kominku to testuje narazie różne warianty, ten akurat byl tak skrecony ze woda tak wysoko podeszła, tlumik jest ale ten halas to nie z tlumika tylko jakby z wirnika albo z komory reakcyjnej jak wpada woda i sie rozbija na ścianie komory

Edytowane przez Heweliusz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9004 Głębokość zanurzenia: 225 - 245 mm. Nadał by się pod wzgledem wymiarów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podanej głębokości, poziomu wody w komorze odpieniacza jednak Tunze 9004 myślę, że dałby radę. Na zdjęciu poziom wody wydawał się niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.