Skocz do zawartości
endi007

Atak brązowego nalotu na wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbujmy przeanalizować.

Co jest źródłem NO3 I PO4 w istniejącym zbiorniku?

W jaki sposób te dwa elementy są wydalane z systemu?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Raffy14 napisał:

On nawet nie wie o co chodzi w tym. To że jego świeże akwarium hula to myśli, że dziesiątki innych zbiorników będą tak samo funkcjonować :clowning Wszelkie zło to odpieniacz, tylko nie akwarysta i logiczne myślenie - zaczyna mnie to drażnić na tym forum.

 

eot

Ave 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocho będzie kolejna afera "odpieniaczowa"; mam parzyć kawę ? :P

A na temat: @endi007 za duzo czynnosci w krótkim czasie, to destabilizuje bardziej sytuację. Powolutku, spokojnie

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czesto podmiany , za duzo minerałow, 3 x mniej papu 

I pal praktycznue niebieskim 

Jod i bakterie i tyle 

Taki nalot tworzy sie też przy uzyciu pelet ale to objaw jak nie działaja na zbiorniku 

Letko zmniejsz cyrkylacje , fajny efekt - zobaczysz 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fresz33 napisał:

I znowu ten odpieniacz w akcji

 Fresz , ja cię proszę .... 
Nigdy nie mów o czymś czego nie przetestowałeś i nie sprawdziłeś nawet jeśli wydaje ci się to nie potrzebne .Nie raz mimo że jestem na nie ,kupuję i sprawdzam testuję i gdy jestem pewien że zrobiłem wszystko także przeciw swojemu zdaniu , i wszystko co mogłem żeby być obiektywny , piszę /wypowiadam sie w tym temacie .
Dla twojego dobra omijaj już temat odpieniaczy bo nie dość że robisz z siebie  "........"  , nabijasz kopę spamu a swoim zachowaniem prowokujesz niepotrzebne spinki  na forum .
Ogólnie mimo że znam twój styl od wielu lat , teraz coś sie zmieniło , nie wiem  , baba cie olała , zepsuł się opel  , czy inne traumy . Wyluzuj ..... Kurna bo jestes 2 dni po wakacjach i h to dało widzę  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 31.01.2018 o 22:28, Arturro napisał:

Ocho będzie kolejna afera "odpieniaczowa"; mam parzyć kawę ? :P

Możesz zaczynać hehe 

Dnia 31.01.2018 o 22:41, SU1 napisał:

 Fresz , ja cię proszę .... 
Nigdy nie mów o czymś czego nie przetestowałeś i nie sprawdziłeś nawet jeśli wydaje ci się to nie potrzebne .Nie raz mimo że jestem na nie ,kupuję i sprawdzam testuję i gdy jestem pewien że zrobiłem wszystko także przeciw swojemu zdaniu , i wszystko co mogłem żeby być obiektywny , piszę /wypowiadam sie w tym temacie .
Dla twojego dobra omijaj już temat odpieniaczy bo nie dość że robisz z siebie  "........"  , nabijasz kopę spamu a swoim zachowaniem prowokujesz niepotrzebne spinki  na forum .
Ogólnie mimo że znam twój styl od wielu lat , teraz coś sie zmieniło , nie wiem  , baba cie olała , zepsuł się opel  , czy inne traumy . Wyluzuj ..... Kurna bo jestes 2 dni po wakacjach i h to dało widzę  . 

A ja Cię proszę żebyś nie atakował jak nie ma potrzeby, siedź cicho i się nie udzielaj :P akurat w Twoim przypadku uskuteczniasz spam bo przeżywasz osobistą traumę związaną z posiadaniem odpieniacza. Masz to spoko ciesz się nim! , mi to nie przeszkadza heh wakacje były z winy AnT'a bo się mnie uczepił jak rzep psiego ogona - powód brak możliwości zalogowania się na innym forum. 

Może prowadzę zbyt ostry "marketing" związany z odpieniaczem, ale dacie radę heh coraz więcej jest tematów nie tylko moich na ten temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością posiadanie odpieniacza nie jest powodem tego nalotu. A już jego brak przy tych wszystkich próbach poradzenia sobie z problemem mógłby zakończyć się jeszcze gorzej. Co do samego odpieniacza, ten wywala wszystko, no prawie wszystko:
 

http://reefkeeping.com/issues/2002-12/rs/feature/index.php

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlatego też napisałem że jak nie wiesz co robisz to żadna droga nie będzie dobra ;)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

Twoim przypadku uskuteczniasz spam bo przeżywasz osobistą traumę związaną z posiadaniem odpieniacza.

I tak przesłoniłeś sobie tym oczy że już wszędzie go widzisz , mi nie jest potrzebny odpieniacz :clowning . I zupełnie nie chodzi o w/w tylko twoje zachowanie .

PS: Stoi co prawda 150  TWISTMAN na półce  i może kiedyś w dalekiej przyszłości jak postawie 200 -300L to  przetestuję czy jest potrzebny .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, SU1 napisał:

I tak przesłoniłeś sobie tym oczy że już wszędzie go widzisz , mi nie jest potrzebny odpieniacz :clowning . I zupełnie nie chodzi o w/w tylko twoje zachowanie .

PS: Stoi co prawda 150  TWISTMAN na półce  i może kiedyś w dalekiej przyszłości jak postawie 200 -300L to  przetestuję czy jest potrzebny .

Nie widzę a czytam co piszesz heh poniżej "cycat" :P

Cytuj

Odpieniacz hehe mam na kostkę lipową za 35 pln :lol: , i hm .. u mnie nie ma co odpieniać , robi za napowietrzacz .

Nie rozumiem co Tobie przeszkadza moje zachowanie? może za dużo internetów u Ciebie? może powinieneś odpocząć? 

Forum to miejsce gdzie dzielimy się wiedzą itd. Jest mój temat ze zbiornikiem jak ktoś chce sobie doczytać to znajdzie moje podejście do tematu związanego z brakiem odpieniacza. Ja nie będę w każdym moim poście pisał całej "historii". Skomentowałem z 3-4 tematy gdzie przewinął się problem ze zbiornikiem w którym jest odpieniacz i WIELKIE HALO heh 

 

W moim temacie ze zbiornikiem napisałeś że muszę zapodać odpieniacz, ale zabrakło merytoryki po co miałbym go w tamtym momencie dawać. Link do tematu. Jak już coś doradzasz to proszę o odpowiedź ;)  przyda się to też koledze z tego tematu. Link poniżej.

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fresz33 napisał:

Możesz zaczynać hehe 

A ja Cię proszę żebyś nie atakował jak nie ma potrzeby, siedź cicho i się nie udzielaj :P akurat w Twoim przypadku uskuteczniasz spam bo przeżywasz osobistą traumę związaną z posiadaniem odpieniacza. Masz to spoko ciesz się nim! , mi to nie przeszkadza heh wakacje były z winy AnT'a bo się mnie uczepił jak rzep psiego ogona - powód brak możliwości zalogowania się na innym forum. 

Może prowadzę zbyt ostry "marketing" związany z odpieniaczem, ale dacie radę heh coraz więcej jest tematów nie tylko moich na ten temat :D

No normalnie,   :blink::clowning

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja to widzę tak :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy obaj chyba znów chcecie tydzień odpoczynku... Nie zaśmiecajcie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No AnT ewidentnie się prosi bo nic nie wnosi do tematu tylko wrzuca filmiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fresz33 napisał:

W moim temacie ze zbiornikiem napisałeś że muszę zapodać odpieniacz, ale zabrakło merytoryki po co miałbym go w tamtym momencie dawać. Link do tematu. Jak już coś doradzasz to proszę o odpowiedź ;)  przyda się to też koledze z tego tematu. Link poniżej.

Ikonki Ci się nie wyświetlają  ? , tam jest na końcu wypowiedzi taka "wymowna" .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. To nie jest dział off tylko tylko konkretny temat z problemem.

Wszystko wymknęło się  z pod kontroli, więc temat zamykam i proszę autora o założenie nowego. Za co go serdecznie przepraszam.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.