Skocz do zawartości
Gość

Dyskusja na temat DIY a produktow sklepu, podatków i zarobków

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, silvia napisał:

nie chodzi o charytatywność ale logikę - w tym zestawie nie ma niczego czego nie da się kupić osobno (i po prostu osobno wychodzi sporo taniej) a "montaż" zajmuje 3 minuty ... dziecku

jezeli zestaw jest nielogiczny to nikt go nie kupi i tyle, rynek a nie forumowicze to zweryfikują.
Nie kumam tej gównoburzy wobec wszystkich sponsorów forum, czego by się nie tknęli to albo gówno albo drogo.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dla syna napisał:

Mają, przynajmniej tak jest w opisie 

Screenshot_20180131-212130.png

W opisie też jest że filtr jest do użytku poza sumpem.

 

13 godzin temu, dla syna napisał:

Hehe czyli mają nieprawdziwy opis. Odważni są, bo na zachodzie takie firmy bardzo szybko padają z powodu towaru niezgodnego z opisem. Konkurencja ich poprostu zamiata. Aż dziw, że vw się nie wyłożył. 

A co do zachodu to chyba nie robiłeś zakupów za granicą, Niemcy to partacze. Nie ma czegoś takiego jak niemiecka precyzja. Wymyślił to zacofany Polak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak. Każdy ma wybór. Popieram produkty rodzime (firmowe i diy). A wracając do porównania VDR. To czy jak po okazyjnej cenie to zaraz od złodzieja. Troszkę wyluzujmy :). Kolega chce by mu doradzić w sprawie filtra glonowego. Więc chyba dobrze, że będzie wiedział o różnych możliwościach. Ważne by był zadowolony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ps. a przy okazji - pompa Hailea HM4103 max 1200l/h jest sporo za mocna do pojemności 2,6l (o tym mniejszym nie wspominając) i trzeba ją mocno skręcić albo postawić duuuzo niżej niż zbiornik - lepsza była by "NASZA" pompa MK (np. MK-800 czy 650) która może pracować poza sumpem

a skoro to zestaw dedykowany - Do zastosowania w sumpie lub systemach bez sumpa.  - to GDZIE mam włożyć tą Hailea HM4103  ? bo chyba nie do głównego :P

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
5 minut temu, elespero napisał:

W opisie też jest że filtr jest do użytku poza sumpem.

 

A co do zachodu to chyba nie robiłeś zakupów za granicą, Niemcy to partacze. Nie ma czegoś takiego jak niemiecka precyzja. Wymyślił to zacofany Polak.

Zacofany dlatego, że niemcy Polaków okradli, zniszczyli wszystko czego się nie dało wywieźć, wybili inteligencje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, nanokaczor napisał:

Zacofany dlatego, że niemcy Polaków okradli, zniszczyli wszystko czego się nie dało wywieźć, wybili inteligencje. 

odbiegając od tematu ... nie tylko Niemcy nas okradali i mordowali więc proponuję nie poruszać tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, pawellb napisał:

vdr teraz to pojechałeś :) z wyliczeniami. Nie mówię, że złe. Chodzi przecież o kupno sprzętu, który spełnia wymagania klienta pod każdym względem. Jeśli ktoś chce sprzęt za dużą kasę to jego chęć i sprawa. Ale prawdę mówiąc to ceny niektórych są ooo wiele za wysokie. Oczywiście patrząc na standardy życia w naszym kraju a na tzn. zachodzie.

Z czym pojechałem ? Co miesiąc odprowadzam ZUS te ~1200zl - czy sprzedam czy nie sprzedam. Co miesiąc aby wyjść na zero muszę zarobić ~1200zl. I nie chodzi o sprzedaż na fakturze - tylko to co realnie zostaje w mojej kieszeni.

Podatek VAT-7 - 23% od każdej faktury

Podatek PIT-5 - 18% od każdej faktury.

Razem 41% do Państwa oddaje na dzień dobry.

Hipotetycznie - sprzedając coś za 123zl brutto - 100zl zostaje po potrąceniu VATu, z tego potrącić muszę 18% podatku czyli w kieszeni zostanie mi 82zl.

Zakładając - że nie ma innych kosztów i zostaje nam to czyste 82zl - 1200/82 = 14,63 - czyli muszę co miesiąc sprzedać 15 sztuk towaru za 123pln brutto by zarobić 30zl (15x82zl - 1230zl) .

Z punktu widzenia przykładowego Kowalskiego - zarobiłem 15x123zl = 1845zl   

1845 zl widziane oczami Kowalskiego - 30zl realna kasa jaka została u przedsiębiorcy. 

No a na rynku mamy szara strefe i 15 sztuk to zapomnij że sprzedasz - wiec trzeba sie liczyc ze np. uda się sprzedać 5 sztuk - czyli trzeba zwiększyć marżę i by mieć te 1200zl trzeba zarobić 1200/5 = 240zl na każdej sprzedanej sztuce. Czyli zamiast sprzedać 15 sztuk towaru za 123zl trzeba sprzedać 5 sztuk towaru za ~350zl   By nadal być prawie na zero.
I tu już kwestia przedsiębiorcy jak ustali tą cenę by być konkurencyjny z szarą strefą a przy okazji nie być organizacją charytatywną.

@pawellb - niestety jest tak jak jest, szara/czarna strefa istnieje ale trzeba mieś świadomość co to oznacza. Koszty prowadzenia dzialalnosci w PL są spore. Dla porownania masz jak to np. w UK jest:

cover-fb.png

P.s celowo pominąłem kwotę wolną od podatku - żeby nie zaciemniać obrazu - bo wtedy musiałbym zrobić wyliczenia roczne ;) Niewiele jednak by się różniły ;) Wyliczenia z 2016 roku - u nas ZUS juz poszedl w gore od tego czasu ;)  Zmienila sie tez kwota wolna od podatku ale ciezko sie na nia zalapac tak prawde mowiac ;)

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, nanokaczor napisał:

Zacofany dlatego, że niemcy Polaków okradli, zniszczyli wszystko czego się nie dało wywieźć, wybili inteligencje. 

 

5 minut temu, silvia napisał:

odbiegając od tematu ... nie tylko Niemcy nas okradali i mordowali więc proponuję nie poruszać tego tematu

Temat jest szeroki, Konrad ja wszystko wiem. Znam dobrze historię.

Ale Niemcom się już kończą nasze zapasy. Gospodarka już nie idzie jak 15 lat temu.

 

I sprzęty "niemieckie" już też nie takie.

Polacy w produkcji biją ich na głowę, w pomysłowości i w jakości.

Mieszkam w DE, ale to co się da to kupuję w Polsce. I nie dlatego że jest taniej, bo ceny są te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, VDR napisał:

Z czym pojechałem ?

ale policzyłeś koszty uzyskania przychodu ? (czy jak się to tam zwie)

bo "rozbierając" na czynniki pierwsze ten zestaw za 600zł w detalu kupując osobno wszystkie części wychodzi mi poniżej 500zł

czyli

filtr 306,00 zł

pompa 47zł

ledy z zasilaczem 89zł (2 metry taśmy IP65)

kawałek węża i zaworek .. 20zł ?

trytytki do umocowania ledów ...

(cena filtra i pompy wzięta z reefshop.pl , ledy z allegro )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

ale policzyłeś koszty uzyskania przychodu ? (czy jak się to tam zwie)

bo "rozbierając" na czynniki pierwsze ten zestaw za 600zł w detalu kupując osobno wszystkie części wychodzi mi poniżej 500zł

czyli

filtr 306,00 zł

pompa 47zł

ledy z zasilaczem 89zł (2 metry taśmy IP65)

kawałek węża i zaworek .. 20zł ?

trytytki do umocowania ledów ...

rozbij teraz dowolny samochód, aluminum 20zł/kg stal 3zł/kg to dopiero naciągacze. Samochód waży 1300kg a kosztuje minimum 40000zł.
Woda butelkowana butelka może 10gr, 1000l wody 10zł a sprzedają po 2zł/1,5l
O restauracjach nie wspomne...

Nadal nie rozumiem co komu do tego za ile kto co sprzedaje, nie chcesz to nie kupuj.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia no to policzmy koszty uzyskania przychodu - wychodzi Ci ponizej 500zl za zakup materialow - niech bedzie ze 470zl liczac 8zl trytyki dla rownego rachunku, sprzedalem za 600zl - zostaje Ci 130zl - z tych 130zl odprowadzic musze 18% podatku - czyli realnie zostalo mi 106zl na czysto, pomijajac pozostale koszty prowadzenia dzialalnosci jak np ZUS, pomijajac czas - ktory rowniez kosztuje (czas to pieniadz nie wzielo sie z niczego).

Kuzwa na prawde tak ciezko zrozumiec, ze prawie połowe tego co zarobi przedsiebiorca na dzien dobry oddaje do Panstwa ? Kazdy przedsiebiorca prowadzi dzialalnosc charytatywna na rzecz Panstwa, jak znajde obrazek pokazujacy ile dni w tygodniu pracujemy na siebie to wrzuce. O ile pamietam w ciagu tygodnia to byl 1 dzien, pozostale dni to byly obciazenia zus/podatek/vat.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Coltrane napisał:

rozbij teraz dowolny samochód, aluminum 20zł/kg stal 3zł/kg to dopiero naciągacze. Samochód waży 1300kg a kosztuje minimum 40000zł.
Woda butelkowana butelka może 10gr, 1000l wody 10zł a sprzedają po 2zł/1,5l
O restauracjach nie wspomne...

Nadal nie rozumiem co komu do tego za ile kto co sprzedaje, nie chcesz to nie kupuj.

chodzi o to że to zestaw z gotowych produktów - nie trzeba NIC przerabiać dorabiać a tylko owinąć filtr leadami i założyć 2 trytyki - jak pisałem 3 minuty roboty dla dziecka

ja porównam do czegoś innego ... to nie produkcja kiełbasy którą robisz z mięsa i dodatków mielisz przyprawiasz (musisz dbać o markę więc pomyłki wykluczone) naziewasz pakujesz - potrzebne maszyny prąd i czas - a tu mamy przypadek że ktoś  kupił kilka różnych gatunków kiełbas w tym samym sklepie , zmienił opakowanie i wystawił z wyższą ceną - nie zabraniam - ale warto wiedzieć za co mam dopłacić te około 150zł - za pomysł ? ok kto bogatemu zabroni - tyle że za 150zł mogę kupić np sól czy korale

 

6 minut temu, VDR napisał:

@silvia no to policzmy koszty uzyskania przychodu - wychodzi Ci ponizej 500zl za zakup materialow - niech bedzie ze 470zl

 

sądzisz że sprzedawca też kupuje w detalu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ups. szkoda że temat wyczyszczono ...

Teraz, seafrags napisał:

Dziekujemy wszystkim za opinie, jednak rozmowa stoczyła sie na zły temat wlacznie z wycieczkami osobistymi.

 

zły temat bo - dokładnie były wyliczone koszty co i ile kosztuje w detalu ? :P

albo to że pompa z zestawów jest źle dobrana - moje zdanie ale to forum dyskusyjne więc chyba mi wolno trochę krytykować nie do końca przemyślaną ofertę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

3 minuty:
Znalezienie najtańszych komponentów do jakości
Zamówienie wszystkich części plus przelewy
Użeranie się z firmą kurierską bo nie dostarcza po 17
Przeczytanie x informacji jak podłączyć taśmę LED
Zebranie info jakie ledy zamowic
Ile tych LED dać

To chyba więcej niż 3 minuty przynajmniej dla mnie. Do tego coś mi się zepsuje to muszę odsyłać poszczególne rzeczy itp itd. można pisać by długo.

Kibicuję sklepowi a ceny weryfikuje rynek jak już ktoś napisał.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale odpisywalem w trakcie czyszczenia ;) juz przenosze.

 

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim przykładzie średni miesiąc z 2017 zus niecałe 1200 zł, vat 4700, koszty uzyskania przychodu średnio 2500, przewidywana emerytura 1700brutto...........Dobrze, że chociaż korale są kolorowe :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, silvia napisał:

sądzisz że sprzedawca też kupuje w detalu ?

Zeby kupic w hurcie trzeba kupic X sztuk - jednym slowem zablokowac sobie srodki - byc moze na długi czas bo ryzykujesz, ze nie pójdzie na pniu. To nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Po drugie upusty czesto sa uzaleznione od obrotu. Im wiekszy obrot tym wieksze upusty. Na początek  dostaniesz 5 czy 10% co da Ci realnie te 20-30zl do zarobku na czysto co nadal bedzie kropla w morzu potrzeb przedsiębiorcy by wyjść na zero. Nawet jak będzie to 20% to nadal to będzie mało by wyjść na zero oddając haracz Państwu. 

Nie wiem czy uwzgledniles w ogole koszty transportu w tych swoich wyliczeniach. Bo za chwile się okaże, że nie - i trzeba będzie do każdego zakupu doliczyć 15zl. Wszystko pięknie wygląda w teorii, w praktyce już tak kolorowo nie jest.

@silvia - zaloz firme, nawet na tym preferencyjnym zusie 2lata dla nowych przedsiebiorcow sprobuj cos sprzedac i sie utrzymac, wtedy zrozumiesz :D

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh skąd ja to znam, też się z tym zmagam na co dzień - nie jest to bajka, jeszcze nam dowalili JPK od stycznia małym firmom i samozatrudnionym co jest dla mnie absurdalne, teraz jakiś durnowaty algorytm będzie mnie losował jak totlotek do kontroli - bezsens, dodatkowo wzrosły przez to koszty księgowości, moja księgowa już woła o podwyżkę a i tak płacę prawie 500 zł na miesiąc za samą księgowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, zipke napisał:

3 minuty:
Znalezienie najtańszych komponentów do jakości
Zamówienie wszystkich części plus przelewy
Użeranie się z firmą kurierską bo nie dostarcza po 17
Przeczytanie x informacji jak podłączyć taśmę LED
Zebranie info jakie ledy zamowic
Ile tych LED dać

To chyba więcej niż 3 minuty przynajmniej dla mnie. Do tego coś mi się zepsuje to muszę odsyłać poszczególne rzeczy itp itd. można pisać by długo.
 

nic nie trzeba szukać - elementy z których składa się zestaw są dokładnie podane - wystarczy przeczytać - a ja pisałem ile czasu zajmuje "zmontowane" (czyli owinięcie ledami kolumny filtra i założenie 2 trytytek)  a nie zamawianie i przelewy

"użeraniu się z firmą kurierską" - na zestaw też chyba trzeba "zaczekać" ? - chyba że odbierasz osobiście

nie trzeba wiedzieć jak podłączyć taśmę led - są gotowe (zmontowane) taśmy z zasilaczem i wtyczkami - włączysz i działa

i kto bogatemu zabrania kupować takie gotowe zestawy ? na pewno nie ja

ja tylko informuję że dokładnie to samo (lub z lepszą pompą) można mieć zaoszczędzając sporą kwotę, którą można przeznaczyć na sól czy korale - albo inne przyjemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Ura napisał:

...teraz jakiś durnowaty algorytm będzie mnie losował jak totlotek do kontroli - bezsens...

Jak będziesz miał tyle szczęścia co ja w totolotku to kontrola Ci nie grozi... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, RaLe napisał:

Jak będziesz miał tyle szczęścia co ja w totolotku to kontrola Ci nie grozi... :D

:) coś w tym jest, raczej w lotka się nie wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, seafrags napisał:

Mam nadzieje ze te odpowiedzi wyczerpały Marku twoją fale hejtu skierowaną w nasza stronę.

Poproszę o JEDEN PRZYKŁAD - bo to że krytykuję w/g mnie "słaby" zestaw - to nie jest to hejt (zwłaszcza Was jako firmy) - więc bardzo proszę o ważenie słów

a przy okazji ...

7 godzin temu, seafrags napisał:

 rozmowa stoczyła sie na zły temat wlacznie z wycieczkami osobistymi.

więc BRAWO za osobistą wycieczkę

a tak przy okazji...

1 godzinę temu, seafrags napisał:

 przedstawiamy tylko nasz pomysł i wykonanie.

na pewno Wasz pomysł ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko można zrobić samemu, ale są pewne granice. Akwarium skleić też jest prosto. Dlaczego@silvia kupiłeś gotowe??? Lampę też, ale potem albo trzeba założyć koronę, albo się z nią męczyć. Chyba że akwarium i jego zewnętrzny wygląd nam nie przeszkadza. U mnie akwarium stoi w salonie, korony nie mam i nie wyobrażam sobie taniej lampy DIY, akwarium DIY i szafki malowanej sprayem z Obi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, SzymonH napisał:

Prawie wszystko można zrobić samemu, ale są pewne granice. Akwarium skleić też jest prosto. Dlaczego@silvia kupiłeś gotowe??? Lampę też, ale potem albo trzeba założyć koronę, albo się z nią męczyć. Chyba że akwarium i jego zewnętrzny wygląd nam nie przeszkadza. U mnie akwarium stoi w salonie, korony nie mam i nie wyobrażam sobie taniej lampy DIY, akwarium DIY i szafki malowanej sprayem z Obi.

i o jakim DIY mowa ? skoro ten zestaw składa się z gotowych części które można swobodnie kupić i absolutnie NIC nie trzeba przerabiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma 2 lewe ręce i nie ogarnie tematu, może popsuje. Różnie bywa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.