Skocz do zawartości
Tomwar

Pompa przepływowa "odkurzacz"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam pompy przepływowej działającej jak odkurzacz, sumpa mam prawie przy podłodze, a w nim dużo syfu i przy podmianie wody chciałbym go wyczyścić odsysając, czy macie, znacie jakieś takie pompy chodzi mi o coś taniego może  być chińczyk byle by można było  podłączyć dwa węże i odessać syf. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z linku nie zaciągnie wody ( mam taką), a raczej o taką chodziło autorowi co da radę pociągnąć wodę w górę . Sam jestem ciekaw jak wyciągacie Panowie syf z sumpa.

Edytowane przez pablus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodź mi o coś sprawdzonego co to pociągnie, swego czasu kupiłem odmulacz z alledrogo chińczyk i lipa totalna... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką i działa bez problemów,  leje do wiaderka , pierwszy raz trzeba zaciągnąć żeby nabrała wody potem pompą ciągnie sama 

Edytowane przez Darecki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może ma jeszcze tańszą? Czy to najtańszy i sprawdzony wybór? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maciej01 napisał:

I jak niby tym miałby kolega usuwać syf skoro sumpa ma na podłodze a do tego trzeba różnicy poziomów? 

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rafael31 napisał:

I jak niby tym miałby kolega usuwać syf skoro sumpa ma na podłodze a do tego trzeba różnicy poziomów? 

Wymyśl coś lepszego, bo tylko potrafisz krytykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciej01 napisał:

Wymyśl coś lepszego, bo tylko potrafisz krytykować.

Widzę że szukasz zaczepki? No chyba że to kolejny post celem nabicia licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rafael31 napisał:

Widzę że szukasz zaczepki? No chyba że to kolejny post celem nabicia licznika?

Dałem koledze Tomkowi propozycję, a ty od razu wyskakujesz z zaczepkami do mnie. Daj już spokój, a jak masz coś do mnie to napisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, maciej01 napisał:

Dałem koledze Tomkowi propozycję, a ty od razu wyskakujesz z zaczepkami do mnie. Daj już spokój, a jak masz coś do mnie to napisz na priv.

przecież Cię nie zaczepił - zapytał tylko jak to ma działać

24 minuty temu, Rafael31 napisał:

I jak niby tym miałby kolega usuwać syf skoro sumpa ma na podłodze a do tego trzeba różnicy poziomów? 

może ktoś widzi tu jakąś zaczepkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Dałem koledze Tomkowi propozycję, a ty od razu wyskakujesz z zaczepkami do mnie. Daj już spokój, a jak masz coś do mnie to napisz na priv.

Stary napisałem że ten odmulacz co dałeś linka nie nadaje się do tego celu, o którym mowa w tym temacie. Za to Ty wyskoczyłes z zaczepka do mnie ze krytykuje Twoje wypowiedzi w co nie zaprzecze bo mam do tego prawo. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
[mention=24066]laszek[/mention] A wiesz może jaką moc ma ten twój odmulacz? W neciejest pełno podobnych wyglądem a chcialbym wiedzieć jakie jest porównanie
Akwarium mam 50cm odjąć 2,5 cm od krawędzi szyby i ładnie zasysa. Pamiętam świetnie się sprawdzał w reefmaxie jak nie robiłem podmian a czyściłem panel z detrytusu. Wziągał aż miło. 


9a8de420b31edc9d9f3cf850ac73c614.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmulacz się zatyka, albo przepuszcza przez sitkę, mestną wodę, a ta pompa niestety  słabo sie sprawdza w tej roli.    Ja robie tak. Napełniam węza i  biorę jakąś szeroką miednice, żeby poziom wody sie nie wznosił szybko. Niestety zrobiłam błąd i mam sumpa nizej ze 3 cm od poziomu podłogi.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podzielę się swoim pomysłem na odmulane:

Podstawowy problem jest taki, że pompki nie zaciągają same wody, źle znoszą piasek który dostanie się do środka a jeśli dostaną się bąbelki powietrza to przestają pompować.

Moje rozwiązanie jest następujące: w butelce szklanej (nazywam ją odstojnikiem) wywierciłem dwie dziury, w których szczelnie włożyłem węże.

Na wężu wylotowym jest wata (dość dużo i grubo) a za tym wężem zwykła pompka. (Mogła by być taka jak tu - przepływowa).

W pierwszym momencie spuszczam grawitacyjnie wodę która wypełnia węże, butelkę i pompkę.

W tym momencie włączam pompkę. Kiedy dostanie się bąbel powietrza to wypełnia on miejsce wody w butelce a nie idzie na pompkę, piasek osadza się na dnie butelki a syf na wacie.

Pracująca pompka wytwarza podciśnienie w butelce aż do momentu zapowietrzenia.

 


ce6a473c12111557fd12959c9429afcau1349a11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, doktur napisał:

Witam,

Podzielę się swoim pomysłem na odmulane:

Podstawowy problem jest taki, że pompki nie zaciągają same wody, źle znoszą piasek który dostanie się do środka a jeśli dostaną się bąbelki powietrza to przestają pompować.

Moje rozwiązanie jest następujące: w butelce szklanej (nazywam ją odstojnikiem) wywierciłem dwie dziury, w których szczelnie włożyłem węże.

Na wężu wylotowym jest wata (dość dużo i grubo) a za tym wężem zwykła pompka. (Mogła by być taka jak tu - przepływowa).

W pierwszym momencie spuszczam grawitacyjnie wodę która wypełnia węże, butelkę i pompkę.

W tym momencie włączam pompkę. Kiedy dostanie się bąbel powietrza to wypełnia on miejsce wody w butelce a nie idzie na pompkę, piasek osadza się na dnie butelki a syf na wacie.

Pracująca pompka wytwarza podciśnienie w butelce aż do momentu zapowietrzenia.

 

Możesz dać zdjęcie Twojego patentu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, doktur napisał:

Witam,

Podzielę się swoim pomysłem na odmulane:

Podstawowy problem jest taki, że pompki nie zaciągają same wody, źle znoszą piasek który dostanie się do środka a jeśli dostaną się bąbelki powietrza to przestają pompować.

Moje rozwiązanie jest następujące: w butelce szklanej (nazywam ją odstojnikiem) wywierciłem dwie dziury, w których szczelnie włożyłem węże.

Na wężu wylotowym jest wata (dość dużo i grubo) a za tym wężem zwykła pompka. (Mogła by być taka jak tu - przepływowa).

W pierwszym momencie spuszczam grawitacyjnie wodę która wypełnia węże, butelkę i pompkę.

W tym momencie włączam pompkę. Kiedy dostanie się bąbel powietrza to wypełnia on miejsce wody w butelce a nie idzie na pompkę, piasek osadza się na dnie butelki a syf na wacie.

Pracująca pompka wytwarza podciśnienie w butelce aż do momentu zapowietrzenia.

 

Całkiem niezły patent. Przyłączam się do kolegi @Mozart z prośbą o zdjęcie tego cuda.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę

Mam nadzieję, że nie zawiodłem nadziei :).

 

P1060746.JPG


ce6a473c12111557fd12959c9429afcau1349a11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. 

8 minut temu, doktur napisał:

Proszę

Mam nadzieję, że nie zawiodłem nadziei :).

 

P1060746.JPG

Czy mógł byś napisać jakiej pompy użyłeś, i jaką średnicę mają te węże? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo sprytne to urządzenie. A wylot z pompy wkładasz z powrotem do akwarium?


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.