Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Miesiąc temu założyłem swoje pierwsze morskie akwarium. Dzisiaj zrobiłem testy wody. Wyniki poniżej:

ph 8,1

kh 14,4

nh3 0

no2 0,5

no3 100

zasolenie 1.025

temp. 25’

Czy po parametrach wody można określić etap dojrzewania zbiornika? Po jakim mniej więcej czasie i jakich parametrach mogę dodać miękkie korale?

sprzęt:

akwarium juwel lido 120l

odpieniacz tunze 9004

2 cyrkulatory Aquael 2500l/h

filtr kaskadowy Aquael fZn3 z wkładem sera siporax

4 świetlówki t5 24w (3 juwel blue marine i 1 biala)

sól instant ocean

piasek natures ocean

Poniżej wrzucam fotkę przed wczorajszym dodaniem piasku.

pozdrawiam :)4BCF0E48-90D2-4EC8-B44E-B1692731F0F8.jpeg.b951b43d3c6059cd8719d56768fbd939.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż NO2 wyniesie zero. KH zdecydowanie za wysokie, 7-8 będzie ok. 

NO3 wysokie. Również poczekaj, aż opadnie. 

Jakimi testami dysponujesz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysponuję testami 

PH Salifert

KH/Alk Salifert

NO2 Salifert 

NO3 Salifert

NH3 Zoolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się cieszyć pięknym akwarium zrezygnuj z tła chyba ,że za nim nie masz szkła


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoolek sobie daruj do słonej wody. U mnie bzdury zawsze pokazywaly. Tak jak wyżej ekipa pisze, pierwsze życie po osiągnięciu no2 zero. Co do no3 100 to już baaardzo dużo. Poczekaj aż zacznie opadać. I pierwsze życie to ślimaki i jakiś krab. Ja dzisiaj chyba wtope zaliczyłem. Robie pomiar salifertem na ca i wyszło 360. Powtórka i znowu to samo. Poleciałem po nowiutki test do biura i miałem tylko colombo. Oczywiscie zaaplikowalem trochę wapna przez ostatnie tygodnie bo bardzo nisko wychodziło. Robie test na ca colombo a tu wychodzi 695.... I teraz czeski film co mam w wodzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym no3 podejrzewam błędny odczyt jak to sali...już były tu podobne przypadki:-)

A co z Po4? Bez tego chyba się nie obejdzie co? :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem solankę gotową na starcie. Jej parametry były na ca 440 kh 11 i mg 1440. I tych testów nie posiadałem. Tak zalany zbiornik miałem blisko miesiąc i jedyne testy, które miałem to po4 i no3. Pomiary robiłem raz na tydzień. A życie włożyłem kiedy no3 i po4 zaczęło spadać. U mnie wypadło to w okolicach no3 32 a po4 0,5. Dopiero wtedy zrobiłem ponowny test na ca, kh i mg żeby zbliżyć się do wartosci w wodzie morskiej. 

58 minut temu, artosz napisał:

Witajcie,

Miesiąc temu założyłem swoje pierwsze morskie akwarium. Dzisiaj zrobiłem testy wody. Wyniki poniżej:

ph 8,1

kh 14,4

nh3 0

no2 0,5

no3 100

zasolenie 1.025

temp. 25’

Czy po parametrach wody można określić etap dojrzewania zbiornika? Po jakim mniej więcej czasie i jakich parametrach mogę dodać miękkie korale?

sprzęt:

akwarium juwel lido 120l

odpieniacz tunze 9004

2 cyrkulatory Aquael 2500l/h

filtr kaskadowy Aquael fZn3 z wkładem sera siporax

4 świetlówki t5 24w (3 juwel blue marine i 1 biala)

sól instant ocean

piasek natures ocean

Poniżej wrzucam fotkę przed wczorajszym dodaniem piasku.

pozdrawiam :)4BCF0E48-90D2-4EC8-B44E-B1692731F0F8.jpeg.b951b43d3c6059cd8719d56768fbd939.jpeg

Skałę odsuń od bocznej szyby bo czyścikiem nie dojedziesz. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dla syna napisał:

U mnie wypadło to w okolicach no3 32 a po4 0,5.

No to wysoko zacząłeś po4 0.5?nic się nie działo?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

No to wysoko zacząłeś po4 0.5?nic się nie działo?

Był wypas. Szybko zleciało. W dwa kolejne miesiące były ledwo wykrywalne. Slimaki i krab żyją do dzisiaj :-) 

Teraz się martwię co z tym wapnem u mnie. Między sali a colo różnica wynosi 250 jednostek.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dla syna napisał:

Był wypas. Szybko zleciało. W dwa kolejne miesiące były ledwo wykrywalne. Slimaki i krab żyją do dzisiaj :-) 

Teraz się martwię co z tym wapnem u mnie. Między sali a colo różnica wynosi 250 jednostek.... 

jak chcesz to mogę zrobić Ci pomiary Ca testem AF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jessu powaznie? Będę wdzięczny. Kiedy co jak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fal napisał:

Jeśli chcesz się cieszyć pięknym akwarium zrezygnuj z tła chyba ,że za nim nie masz szkła

Właśnie tło jest przyklejone do szyby i nie mogę się go pozbyć... a jakie są minusy tła strukturalnego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dla syna napisał:

Był wypas. Szybko zleciało. W dwa kolejne miesiące były ledwo wykrywalne. Slimaki i krab żyją do dzisiaj :-) 

Teraz się martwię co z tym wapnem u mnie. Między sali a colo różnica wynosi 250 jednostek.... 

Dużo ludzi chwali sobie testy colombo jesli chodzi o Ca,Kh,Mg sa bardzo dokładne,nawet kiedys czytałam art od @testera sam pisal że wyszły najlepiej,osobiscie też posiadam nie moge porównać do innych bo ich nie nam,ale z opini co czytam to warto;-)

A wiesz jak to jest czym wiecej testów z rożnych firm tym wiecej na głowie:Dktóry dokładniejszy...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Używam no3, jod, żelazo z colombo. W jodzie jest problem z odczytaniem czy jest 0.02 czy 0.04. Ale to bez znaczenia bo ładnie widać czy jest 0 czy 0.06

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo 4-dniowe acry zielona i niebieska ładnie polipują. Monti czerwona też niczego jej nie brakuje. A euphyllia wygląda jakby miała wybuchnąć. Z colombo wyszło ca ok 680 a salifert 380. Tym razem różnica ok 300... Jutro jak się uda Jaro poratuje mnie testem. Wezmę swój i zobaczymy co wyjdzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dla syna napisał:

O dziwo 4-dniowe acry zielona i niebieska ładnie polipują. Monti czerwona też niczego jej nie brakuje. A euphyllia wygląda jakby miała wybuchnąć. Z colombo wyszło ca ok 680 a salifert 380. Tym razem różnica ok 300... Jutro jak się uda Jaro poratuje mnie testem. Wezmę swój i zobaczymy co wyjdzie... 

To jest nie możliwe że  jest taka różnica,a są testy ważną datą?lub sorry powtórz jeszcze raz test-szok taka różnica :o


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to źle wykonany test colombo, te testy na Ca i MG są o niebo lepsze od saliferta. Takie jest moje zdanie, ja jutro siadam do testów :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, @Beti napisał:

To jest nie możliwe że  jest taka różnica,a są testy ważną datą?lub sorry powtórz jeszcze raz test-szok taka różnica :o

Salifert otwarty 4 miesiące temu ważność do 9/2018 colombo świeżo otwarty ważność do 01/2021. Aż strach pomyśleć jak łatwo można sobie zbiornik wykoleić

1 minutę temu, elespero napisał:

Jak dla mnie to źle wykonany test colombo, te testy na Ca i MG są o niebo lepsze od saliferta. Takie jest moje zdanie, ja jutro siadam do testów :D 

Testy robione 6-cio krotnie. Salifert w końcu się skończył. Zrobiłem podmianę dodatkowo 10% bez pomiaru na ca tak dla pewności na zasoleniu 1,0255. Jutro się okaże czy zrobię podmianę kolejną 40% jeśli wyjdzie, że ca ma ponad 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odczytujesz wynik z colombo to co zostalo w strzykawce czy to co wlałeś?no w tym wypadku jednak warto zbadać wodę w innych źródłach:-)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dla syna napisał:

Salifert otwarty 4 miesiące temu ważność do 9/2018 colombo świeżo otwarty ważność do 01/2021. Aż strach pomyśleć jak łatwo można sobie zbiornik wykoleić

Testy robione 6-cio krotnie. Salifert w końcu się skończył. Zrobiłem podmianę dodatkowo 10% bez pomiaru na ca tak dla pewności na zasoleniu 1,0255. Jutro się okaże czy zrobię podmianę kolejną 40% jeśli wyjdzie, że ca ma ponad 500

Mogłeś sprawdzić testy na nowej solance. Byś wiedział co źle pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, elespero napisał:

Mogłeś sprawdzić testy na nowej solance. Byś wiedział co źle pokazuje.

Nowa solanka na colombo wskazała 510. Salifert się juz wtedy skończył. Tak czy siak nie pasuje jedno do drugiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Nowa solanka na colombo wskazała 510. Salifert się juz wtedy skończył. Tak czy siak nie pasuje jedno do drugiego. 

A jak Ci wychodzi że masz 510 lub te 680 jak skala w colombo jest do 500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

A jak Ci wychodzi że masz 510 lub te 680 jak skala w colombo jest do 500?

Tak, do 500 potem dobijam drugi ml i doliczam. Wg instrukcji tak można robić bo 0,01ml to 5 jednostek. Chociaż przy takiej domieszce uważam, że test już nie będzie aż tak dokladny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.