-
Liczba zawartości
895 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Mazowieckie
Ostatnie wizyty
4 151 wyświetleń profilu
-
500 litrów słonej wody - czyli moja przygoda z morszczyzną
nanorafa odpowiedział temat → Akwaria 250 - 600 L
Ten konkretny obywatel wykosił wszelkie zoa za młodu -
nanorafa obserwuje zawartość → Ja się martwię prostym malowaniem a tymczasem w USA...
-
Taka ciekawostka: https://www.newscientist.com/article/dn6953-coral-reefs-create-clouds-to-control-the-climate/ https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Siarczek_dimetylu http://m.twojapogoda.pl/wiadomosci/108753,koralowce-potrafia-manipulowac-pogoda
-
Podstawowa "niebieska" jest bardzo dobra do SPSów . Ogólnie dobra sól (żeby nie powiedzieć bardzo dobra)
-
Zrób zdjęcie tego akwa i wrzuć na forum, zobaczymy co tam mają.
-
Poszukaj po forum informacji o wapniu, znajdziesz wypowiedzi m.inn. Seba (taki trop [emoji4]) na temat wpływu stężenia Ca na SPSy. Co do częstości testów można je robić też codziennie, ale jeśli nie dzieje się coś niezwykłego w baniaku, jak np. instalcja reaktora zamiast ballinga, to w zupełności wystarczy zrobić badanie raz na tydzień (ja robię raz na miesiąc LOL). Uzyskuje się przede wszystkim wiarygodniejsze wyniki i można wyciągnąć jakieś sensowne wnioski na temat konsumpcji. Natomiast poziom kH można bezpiecznie podnieść o 0.5 stopnia dziennie.
-
Nie ruszałbym nic z tego dawkowania, Stani chyba miał dokładnie to samo na myśli. Myślę, że lepiej wstrzymać się z gwałtownymi ruchami i zmierzyć przede wszystkim hK za tydzień, oraz dla własnej ciekawości Ca. Sprawdzisz po tygodniu czy kH spadło czy wzrosło i skorygujesz obie dawki dawki ballinga ale pod konsumpcję kH. Jeśli w dłuższym okresie na prawdę zauważysz nierównomierną konsumpcję.. to będzie można pomyśleć co dalej . Pomijając już fakt że przy niższym Ca SPSom jest lepiej
-
Podajesz 350mg wapnia w każdym litrze, który wycieka z reaktora. Dodatkowo do akwarium. Tym samym podajesz 0.3mg wapnia na każdy litr wody w zbiorniku. Co godzinę. Załóżmy że dzienne zapotrzebowanie na ballinga w akwarium 1300l byłoby na poziomie 250ml (sporo, prawda?) oznaczałoby to konsumpcję wapnia... 7mg/l. 7mg/0.3mg=23 - tyle litrów odcieku musisz dziennie wyciągnąć z reaktora, który produkuje "tylko" 350mg/l Ca w odcieku. Teraz łapiesz o co biega [emoji4]?
-
Jak masz faktycznie kh 75 z reaktora to jest już gotowy (swoją drogą bardzo dużo ). Nie potrzebnie zafixowałeś się na tym wapniu.
-
Kąpiel w "bielince", trzeba tylko sprawdzić czy zawiera wyłącznie chlor bowiem są obecnie sprzedawane różne wybielacze wzbogacane związkami fosforu albo krzemu. Później płukanie i suszenie (żeby pozbyć się resztek chloru).
-
Zapomniałem dodać, że ja mam pH ustawione na 6.23.
-
Mierz kH w akwarium i nie zadręczaj się parametrami odcieku. Tyle mogę poradzić z własnej praktyki
-
A kH odcieku w zależności od pH w reaktorze? I czy nie zwiększałeś też ilości odcieku?
-
Te wartości stężenia wapnia to w akwarium czy w odcieku?
-
Nie ma żadnych przepychanek, normalna dyskusja, różne punkty widzenia w tym i czysto emocjonalne (personifikacja zwierząt ). Co do tematu to anthiasy bałbym się zostawić bez pokarmu, słyszałem też o problemach jakie można mieć z pokolcami. Natomiast błazenek nie wygląda na stworzenie o dużym zapotrzebowaniu energetycznym.
-
Dziękuję ponownie:). Nad zbiornikiem wiszą dwie lampy ATI sunpower w sumie 12x39W. Swietlówki to ATI: 7 x BluePlus oraz 5xCoralPlus. Balling leje się z reaktora [emoji6] a odpienia Skimz SM203