Skocz do zawartości

Jakuś

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    167
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Imię
    Kuba
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Gdańsk
  • Akwarium
    ...

Ostatnie wizyty

3 199 wyświetleń profilu
  1. Jakuś

    Skała AF, a wysokie KH

    Sprawdzałem na innej soli, mam jeszcze wiaderko Red Sea Coral Pro i tam się wszystko zgadza. Kleju nie używałem dużo, mam dosłownie dwie skałki ze sobą sklejone. Mam nadzieje że po podmianach wody zacznie to spadać i skała w nieskończoność oddawać do wody nie będzie. Chociaż od startu już parę podmian było.
  2. Jakuś

    Skała AF, a wysokie KH

    surowa solanka jest co prawda daleka od tego co jest napisane na opakowaniu od soli, tzn wychodzi 11, ale to w dalszym ciągu dużo mniej niż to co jest w akwarium
  3. Cześć, Czy ktoś może spotkał się z problemem wysokiego KH przy skale syntetycznej od Aquaforestu. Mam akwarium 125 litrów, zalane w październiku 2021. Skała AF, piasek Acitve Live Samoa Pink Sól: instant ocean, zasolenie 1,024, refraktometr skalibrowany z odczynnikiem Do tej pory nic nie dozowałem Test KH salifert na normalnej skali się nie mieści, po zrobieniu testu z połową odczynnika, KH wyszło 18 Woda osmotyczna sprawdzona, nie ma w niej KH, przy użyciu tego samego testu. Z mojego punktu widzenia jedynym winowajcą może być skała, tylko co teraz z tym robić ?
  4. Witam,

     

    Proszę o informacje jakie wymiary ma lampa i czy jest ze świetlówkami.

    Proszę o kontakt telefoniczny.

     

    Pozrdawiam,

    Leszek 601630730

     

     

     

  5. Jakuś

    Borsuk kładzie się na piachu

    Nie mówię że długa aklimatyzacja zabija zwierzaka, tylko zbyt długie przebywanie w brudnej wodzie z wysokim Ph i zasoleniem może zatruć rybę. Rozmawiałem kiedyś z eksporterem z Afryki. Eksporterzy wysyłając ryby w transport lotniczy, specjalnie obniżają Ph i zasolenie. A aklimatyzację proponują zacząć od przygotowania zupełnie nowej solanki z Ph i zasoleniem odpowiadającym tym w workach, przełożenie ryb bezpośrednio do świeżej wody(ponieważ ta z brudna z worka, po podniesieniu Ph i zasolenia staje się trująca) i dopiero wtedy aklimatyzację kropelkową do warunków w akwariach. Zresztą podobną metodę można zobaczyć na filmach na YT, o eksporcie ryb.
  6. Jakuś

    Borsuk kładzie się na piachu

    Zbyt długa aklimatyzacja, szczególnie po długim transporcie i jeżeli ryba przed zapakowaniem była mocno najedzona też nie jest dobra. Wysokie Ph wody morskiej + amoniak wytwarzany przez ryby w trakcie transportu to zabójcze połączenie.
  7. Jakuś

    Borsuk kładzie się na piachu

    Jeżeli kładzie się na piachu, przy skale tak jak to widać na zdjęciu to na 100% jest to objaw stresu, jego ciemne kolory też o tym świadczą. Spróbuj jak najmniej podchodzić do akwarium, borsuki są bardzo płochliwe w pierwszych dniach w nowym akwarium, szczególnie po tym jak podajesz pokarm, żeby mógł spokojnie pobrać pokarm.
  8. Mógłbyś trochę rozwinąć temat technicznego rozwiązania tego panelu. Szykuje się do czegoś podobnego tylko w mniejszej skali i zastanawiam się jak to ugryźć. Na jednym ze zdjęć widziałem że masz coś w stylu mini komina ?
  9. Ma ktoś może na forum akwarium około 300 litrów z panelem, trafiłem na coś takiego na YT i bardzo mi się spodobało, zastanawiam czy nie sprawić sobie podobnego akwarium.
  10. Jakuś

    Problemy problemy

    Masz za słaby obieg, za słabą cyrkulację, za słaby odpieniacz
  11. w poprzednim akwarium miałem zawór bramowy, nic to nie dawało
  12. Jebao jako obiegu chciałbym uniknąć, miałem w 675 litrach wersje 12000 i była strasznie kapryśna na zmiany napięcia w sieci, ponieważ co chwile musiałem regulować zawór na spływie. Jeżeli chodzi o sump, to jego wielkość ustalę na końcu dostosowując ją do sprzętu który ma się zmieścić.
  13. Cześć, Jako że nie potrafię wytrzymać bez akwarium, a mój poprzedni projekt 675 litrów zatonął z powodu kosztów utrzymania całości, postanowiłem sprawić sobie trochę mniejszy baniak, którego utrzymanie będzie wymagało mniejszych nakładów. Parę lat temu miałem już akwarium o pojemności 294 litrów i teraz myślę o podobnym litrażu. 1. Wymiar akwarium o jakim myślałem to 90/100 x 60 x 60h, czyli wychodzi 324, lub 360 litrów. 2. Lampę zrobiłbym sobie DIY 6x39W. 3. Odpieniacz - wiem, że niektórzy teraz forsują wersję prowadzenia akwarium bez odpieniacza, ale to chyba się sprawdzi tylko w na prawdę dużym akwarium. W starym zbiorniku miałem Delteca Apf600, myślę o nim także teraz, bo używkę można dostać w fajnej cenie. Z drugiej strony jest to już dosyć stara konstrukcja. Inne typy to Vertex Omega 150, Twistman In150, Deltec 1455, ewentualnie używany Schuran 150. Co myślicie, bo szczerze mówiąc odpieniacz to moja największa zagwozdka ? 4. Cyrkulacja - Jebao RW 8 - 2szt. 5. Pompa obiegowa - Newa Jet 4500 6. Ogrzewanie - Jager 150W. Osmozę z żywicą mam po starym akwarium, dojdzie do tego na pewno sucha skała i piasek na dno. Proszę o rady, nie jest to moje pierwsze akwarium, ale nie chciałbym popełnić jakiś błędów. Pozdrawiam Kuba
  14. Sygen czytałeś mojego posta ? Sebastek prowadzi działalność gospodarczą, prowadzi sklep w którym sprzedaje swoje produkty.
  15. Tym bardziej że Sebastek prowadzi sklep, ma stronę internetową (sklepową) gdzie oferuje swoje sprzęty. To nie jest gościu który klepie DIY tylko na forum, ale normalny przedsiębiorca w dodatku nieuczciwy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.