Jump to content

Kris S

Klubowicz
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Ropczyce
 • Akwarium
  660 litrów w obiegu

Recent Profile Visitors

299 profile views
 1. Kris S

  160x60x60 + sump

  Masz trochę mało światła 120W nad zbiornikiem 500 litrów miękasy może dadzą radę ale LPS<SPS będzie lipa ,proponuje przynajmniej 300W.
 2. Kris S

  (W końcu) Kostka 50x50x50

  Spokojnie woda odparuje i bedzie super wszystkie swoje akwa tak oklejam za pare dni nie widać zacieków od wody.
 3. Kris S

  Rollermat CS problem z pływakiem.

  Miałem podobny problem ,pływak przestał reagować na słup wody ruszałem go bo myślałem że się zawiesił z jakiegoś syfu ale dalej nic ,wyłączyłem z prądu po włączeniu działa drugi miesiąc.
 4. Kris S

  Nazwy korali

  Zdjecie 4 Cyplastrea,2 Turbinaria.
 5. Kris S

  Zerowe NO3 i co dalej

  Przy No3 zerowym po co ci purigen proponuje wyjąć.
 6. Kris S

  Pterapogon Kauderni nie przyjmuje pokarmu

  Nie masz co się stresować mój pterapogon kupiony z hodowli przy mnie karmiony artemią ,w moim zbiorniku nie przyjmował pokarmu przez dwa tygodnie pomogła ikra homara.
 7. Kris S

  Jakość skaly RRR

  Tu muszę się z tobą zgodzić za każdym razem bazowałem na sumpie z jego zawartoscią którego nie zmieniałem tylko jest ze mną od początku przygody z morskim.Skała nigdy nie zarosła mi glonem,tylna szyba czasami jakims glonem przez 3-4 tyg. pozniej czysciłem raz i nigdy nie wracało.
 8. Kris S

  Jakość skaly RRR

  Akwa mam 500l plus sump 160l na ten litraż 2kg maxspecta,siporax 8 litrów.life bio fil dwa opakowania nie pamiętam po ile one są pakowane ,zywej skały 6-8kg.No3 i PO4 bliskie zera.Skały w akwarium mam 33kg.
 9. Kris S

  Jakość skaly RRR

  W sumpie nie mam nic specjalnego kulki maxspecta,siporax,żywą skałe.Aquaforest Life Bio Fil ,bazuje na bakteriach stability seachema,jednak przy każdym starcie dodaje ampułke Prodibio.Woda Rodi po żywicy pokazuje mi 005.Mam wrażenie że pod tym względem mam farta i tyle.
 10. Kris S

  Jakość skaly RRR

  Przez okres prawie dwóch lat trzeci raz przeniosłem skałę do większego akwarium .Pierwsze dojrzewanie bez plag i problemów ,później za każdym razem dokładałem skały kupowałem z różnych źródeł (gdzie było najtaniej).Nie wiem co to glon moje ślimaki nie bardzo mają co jeść.Podczas dokładania skały wcześniej moczyłem w beczce z cyrkulatorem i wodą z podmianki 2-3 tygodnie lejąc bakterie ,po tym okresie szczoteczka małe czyszczonko z pozostałości błota i papierów w które są zawinięte skały i to tyle.Skała nie powoduje wzrostu po4 czy KH nie rozpuszcza się jedyna plaga jaka mnie meczy to ślimaki osiadłe:).
 11. Kris S

  wybór odpieniacza

  Mam w podobnym litrażu Nyos Quantum 120 cichutki,pieni pięknie prawie dwa lata bezawaryjnej pracy.polecam.
 12. Posiadam skałe RRR w trzecim moim akwarium za każdym razem podczas przesiadki na większe dokupywałem nową skale nie moczyłem jej nie płukałem tylko siup do akwa do tej pory nie wiem co to glon na skale.Kolega wypłukał w rodi i moczył dwa tygodnie później 7 miesięcy walki z glonami i plagami może tu tkwi problem w twoim przypadku.
 13. Kris S

  Przelewający odpieniacz Nyos 120

  Mam taki odpieniacz ,poziom wody tak jak u ciebie ale mój tak strasznie nie pieni jak u ciebie na zdjęciu obstawiam że przyczyny szukaj w wodzie a nie odpieniaczu.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.