Jump to content

pitpawel

Klubowicz
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wałbrzych

Recent Profile Visitors

466 profile views
 1. Mam 2 x ow25. Pracują w trybie falowania W1 na 50 % mocy. Śpię ok 4 metrów od baniaczka i hałas jest akceptowalny. Mieszkam w bloku więc tolerancję na hałas mogę mieć większą. Naprawdę nie ma tragedii tym bardziej, że serię OW wyciszyli względem RW i chodzi tutaj o łączenie na linii magnez - szyba - pompa.
 2. Specjal blend stosowałem bez nite out. Lałem i leje zgodnie z instrukcją. Akwarium ma ponad 2 miesiące. Start na suchej marco rock. Cykl azotowy przeszedł bezboleśnie. Polecam.
 3. Mijają niedługo 2 miesiące od zalania zbiornika. Życie powoli się rozwija, powoli bez szaleństw:) W baniaczku na chwilę obecną jest taka obsada - dodawana w odstępach około tygodniowych: - para błaznów - halichoeres chrysus - gramma loreto - nemeteleoris decora - 3 trochusy - kilka nassariusów - babilonia - 2 lysmaty amboinensis - rozgwiazda piaskowa (szybko al ma się dobrze:) Obsada koralowa to rodzaje euphylii, dunka, 2 różne sarco, psudogorgonia, fajna czerwona rurówka, caulastrea fluo oraz anthelia i xenia na osobnych skałkach. NO3 i PO4 niewykrywalne testami kropelkowymi saliferta. Poza tym kontroluję narazie tylko KH - ok, 7,5. Wszystko ładnie się pompuje i nie grymasi. Z dalszymi zakupami trzeba poczekać bo pusto w portfelu:) Zdjęcia słabej jakości bo i telefon nieszczególny - ale coś tam widać:)
 4. Napiszesz Tomek co to za różowy cukierek tam przy dnie w centralnej części zbiornika? Podoba mi się Twój zbiorniczek.
 5. pitpawel

  Jebao OW-10

  Nie są kompatybilne. Sprawdzałem kontroler z rw 8 na odpowiedniu czyli ow 25 i nie działają. Podejrzewam że tak samo wiec będzie z rw4 i ow 10.
 6. No to czekam cierpliwie:) Chociaż u mnie ten żywy piasek Nature jest zmieszany z Bali Sand o grubszej ziarnistości. Ale to pewnie i tak nic nie zmieni.
 7. Panowie dziękuję. Żywica ubrana tak do 3/5 wkładu od razu na tds 000:) 15 dni o zalania baniaczka. Czekam cały czas na dojrzewanie zbiornika ale testów nie robię. Poznam, że cykl azotowy ruszył bez testów?
 8. Dzięki za rady. Jutro powalczę. Co do żywicy próbowałem w poprzedniej ubijać i ubierać aby było luźno. W nowej nie probowałem wiec jutro przetestuje. O do wyniku to NAP nie zmienia się on zarówno na początku jak i po zlocie kilku litrow.
 9. Dalsza walka z filtrem RODI. Po bezsilności z wynikiem 002 na tds zakupiłem nowy korpus DI wraz z żywicą i wkładem. Dzisiaj montaż i sprawdzani wyniku. Po membranie wynik dalej przyzwoity 006, a za DI dalej 002, a czasami nawet 003....Pieniądze wyrzucone w błoto. Poradźcie coś bo pieniądze na ulicy nie leżą, a chciałbym rozwiązać ten problem... Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 10. Zakupiony filtr RO DI po jakimś czasie po DI zaczął pokazywać na tds wynik 002 - 004 .... Woda sprawdzona po membranie ma 006-007 czyli powiedziałbym, że dobrze. I teraz tak żywica którą zakupiłem z filtrem (około 3 tyg temu - w użyciu od 2 tygodni - wody przerobiła może z 400 l pokazywała 004 tds. Zakupiłem więc nową - oznaczenie chyba MB400 - najbardziej popularna na naszym portalu aukcyjnym. Zasypałem wymieniając poprzednią żywicę dziś i pokazuje mi TDS 002....:( Nie czyści do 000 i powątpiewam czy winna jest żywica czy sa korpus DI??? Ratujcie bo nie chcę ponownie kupować nowej żywicy aby się przekonać. Sumując - woda z kranu tds ok 150-160 tds, po membranie 006, po DI bez wymiany żywicy i z wymianą 002-004....Narazi spuszczone z niej ok. 10 litrów - czekać dalej wyklaruje się czy od razu powinna wskazywać 000...? Z góry dzięki za rady.
 11. Aby nie zakładać nowego tematu poradzę się w tym. Mam problem z DI. Mianowicie zakupiony filtr RO DI po jakimś czasie po DI zaczął pokazywać na tds wynik 002 - 004 .... Woda sprawdzona po membranie ma 006-007 czyli powiedziałbym, że dobrze. I teraz tak żywica którą zakupiłem z filtrem (około 3 tyg temu - w użyciu od 2 tygodni - wody przerobiła może z 400 l pokazywała 004 tds. Zakupiłem więc nową - oznaczenie chyba MB400 - najbardziej popularna na naszym portalu aukcyjnym. Zasypałem wymieniając poprzednią żywicę dziś i pokazuje mi TDS 002....:( Nie czyści do 000 i powątpiewam czy winna jest żywica czy sa korpus DI??? Ratujcie bo nie chcę ponownie kupować nowej żywicy aby się przekonać. Sumując - woda z kranu tds ok 150-160 tds, po membranie 006, po DI bez wymiany żywicy i z wymianą 002-004....Narazi spuszczone z niej ok. 10 litrów - czekać dalej wyklaruje się czy od razu powinna wskazywać 000...? Z góry dzięki za rady.
 12. Do jakiego poziomu nie przesadzając mogę zalać zbiornik przy fali rzędu myślę 1,5 - 2 cm?? Chodzi mi o to ile korona ze spienionego PCV lepiej aby zachodziła 3 czy 4 cm na szkło?? Ktoś ma z tym jakieś doświadczenia? Wolałby 3 cm ale nie wiem czy spod korony nie będzie wtedy widać falowania i czy to nie przeszkadza w obserwowaniu akwarium.
 13. Piasek wsypany. 10 kg Bali Sand 05 - 1,2 oraz 4,5 kg żywego Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White Sand. Piasek narazie nie chce się ułożyć bo walczę z cyrkulacją. Jednak te Jebao ow 25 są silne. Skręcone już na 3 (w skali 8 stopniowej) robią mi wirówkę. Odpieniacz w czasie dojrzewania ma normalnie pracować czy też czasowo lub całkiem może by wyłączony? Wali białą pianą aż furczy:) Dalej nie świecę, korona z spienionego PCV będzie na dniach i wtedy wejdzie ATI sunpower DIMM 6x39. Świecić tylko niebieskim na razie i przez ile godzin? Liczę na porady wobec powyższych pytań.
 14. No dobra zalane i posolone AF Reef Salt. Cyrkulacja 2 x Jebao OW 25 miesza. Włączyłem także tego DELTECA mce 600. Najgłośniejszy teraz to spływ wody. Jutro coś pokombinuję w castoramie. Narazie nie świecę ponieważ przyjdzie spienione PCV na koronę i w niej planuję montaż lampy na wspornikach. To kwestia ok. tygodnia - chyba nic temu nie przeszkadza aby zbiornik spokojnie dojrzewał?? Zgodnie z zaleceniami producenta odczekam teraz 24 h i jutro leję bakterie Microbe-Lift SPECIAL BLEND w dawkach z opakowania. No i oczywiście z miesiąc spokojnego czekania pewnie??:)
 15. Dziękować. Z tyłu jest właśnie ok. 5 cm. Czyścik wchodzi i jeszcze jest luz.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.