Jump to content

ZielonyAmator

Klubowicz
 • Content Count

  218
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Artur
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gorzów Wlkp.
 • Akwarium
  1660L

Recent Profile Visitors

711 profile views
 1. Trzeba uważać aby płyn do kH był zawsze dokładnie wymieszany. Szczególnie w zimie i czasem warto go lekko podgrzać aby wszystko się rozpuściło.
 2. Słyszałem o problemach z poprawnością pomiarów w Marinlab, z tego względu używam Tritona.
 3. Testów ICP używam Tritona, natomiast pierwiastki uzupełniam Aquaforestem ze względu na niższą cenę. Bez problemu można przeliczyć jednostki i obliczyć samemu ile pierwiastków dolać. Natomiast samo akwarium leci na ATI Pro.
 4. ZielonyAmator

  ICP do oceny

  Przy takim wapniu jak obniżysz zasolenie w okolice normy to koralowce mogą się wysypać. Kup chlorek wapnia i dla spokoju podbij do normy.
 5. ZielonyAmator

  ICP do oceny

  Zasolenie do obniżenia na 34-35ppt. Ale najpierw musisz podbić wapń na około 450 bo jak obniżysz zasolenie to jeszcze bardziej spadnie (a już jest bardzo nisko) i mogą być problemy o ile już ich nie masz. Miedź trzeba koniecznie usunąć ze zbiornika czyli przede wszystkim zlokalizować źródło, a następnie zastosować jakiś preparat na usunięcie miedzi np. Triton Detox. Fosfor też można byłoby nieco obniżyć, ale to na samym końcu.
 6. Widzę, że moja relacja wywołuje w niektórych więcej emocji niż u mnie i pracownika erybki razem wziętych. Emocje, emocjami, głupie pytania, głupimi pytaniami, ale pamiętajcie aby nie wsypywać piasku do silnika Mercedesa (dotyczy nowych modeli). A tym bardziej do pomp Jebao, bo mogą być problemy z reklamacją
 7. Powodzenia w korzystaniu z rękojmi w sytuacji gdy pracownik sklepu sugeruje na wstępie niewłaściwe korzystanie z pomp i tym samym prawdopodobne nie uznanie reklamacji. Odpowiedź uzyskana od pracownika skutecznie zniechęca do zakupu i tyle. Zadałem proste pytanie - czy nie będzie problemów z reklamacją z tytułu rękojmi. I oczekiwałem prostej odpowiedzi, a nie elaboratu a jakimś piasku w silniku Mercedesa czy innych cudach. Jak chcesz ryzykować później zabawę z rzecznikami to kupuj Jebao w erybce - droga wolna. Tak się składa, że w przypadku pomp czas reklamacji robi różnicę. Na szczęście są jeszcze inne sklepy które wychodzą na przeciw klientowi. W przypadku erybki też do tej pory miałem pozytywne doświadczenia i taka reakcja pracownika mnie zdziwiła w porównaniu do wcześniejszej współpracy. Ale była faktem. Jak dorośniesz to zrozumiesz
 8. Nie usprawiedliwia to faktu, że bardzo niechętnie podchodzą do tematu rękojmi w przypadku Jebao. Korzystają z ogólniej niewiedzy klientów, którzy myślą, że jak sklep napisze sobie 12 miesięcy gwarancji to jest to jedyne na co można liczyć. A jak ktoś jest nieco bardziej świadomy to zaczynają się problemy, jest to dla nich niewygodne i od razu sugerują niewłaściwe korzystanie ze sprzętu. A nawet jeszcze nie doszło do zakupu.
 9. Jako, że erybka daje 12 miesięcy gwarancji na Jebao, a akurat była promocja to zadzwoniłem do Józefowa, aby dowiedzieć się czy nie ma problemu z reklamacją na podstawie rękojmi czyli w trakcie pełnych 24 miesięcy - co gwarantuje polskie prawo. Pracownik z którym rozmawiałem sugerował mi, że cena na promocji to prawie jak za darmo i nawet w Chinach nie kupie taniej więc co ja wybrzydzam z jakimiś rękojmiami po roku. Ponadto dowiedziałem się, że jak wsypię pół kilo piasku do silnika nowego Mercedesa (dosłownie) to gwarancja nie obowiązuje zatem różne ślimaki w pompie czy inne cuda które z tą pompą będę robił mogą być przyczyną nie uznania gwarancji. Bo przecież każdy z nas nie wykorzystuje pomp do pompowania wody tylko do różnych innych niecnych rzeczy - nieprawdaż? Gdy chciałem jednak sprecyzować czy erybka działa na terenie Polski i czy obowiązuje ją polskie prawo odnośnie rękojmi to pracownik się rozłączył. Drugi telefon wykonałem do Zabrza. Tym razem odebrała kobieta która powiedziała, że rękojmia jak najbardziej erybkę obowiązuje, ale nie miała czasu rozmawiać z powodu braku pracowników w sklepie i dużej ilości klientów. Wnioski niech każdy wyciągnie sam
 10. Jeśli to nie tajemnica to jaki jest orientacyjny koszt zbiornika i stelażu?
 11. Dziękuję za precyzyjną odpowiedź. Teraz rozumiem. Czy zostało w raporcie sprecyzowane z jakich konkretnie stopów jest wirnik? Czy są w nim pierwiastki które przy ewentualnej korozji zagrażają akwarium?
 12. Zaraz, zaraz, to w końcu ta pompa wysadziła Ci zbiornik czy nie? Albo nie rozumiem Twojej wypowiedzi, albo jest w niej pewna sprzeczność. Piszesz, że brał byś akredytację gdyby pompa okazała się licha. A zaraz dalej piszesz, że oddawała Cu i Sn. Czyli jest delikatnie mówiąc licha. Później po płukaniu już nie oddawała, ale dalej piszesz, że wirnik koroduje. Ja obejrzałem ten wirnik i nawet pod lupą ciężko stwierdzić czy koroduje czy nie, bo plastik nie jest idealnie odlany i nie wiadomo co jest plastikiem a co ewentualnym metalem. Nawet dłubiąc w tym igłą (na wszelki wypadek wymieniłem wirnik i dłubałem w starym) nie idzie tego stwierdzić. Na powierzchni wirnika nie widać spękań, ani nic w tym rodzaju, więc teoretycznie powinien to być wszędzie plastik. Dodam, że również wykryło mi cynę na ICP.
 13. Możesz dać zdjęcie jak wyglądały te które usuwałeś?
 14. Ja mam NO3 20, PO4 około 0,05 i również pompuje się tylko w nocy. Więc nutrienty nie są przyczyną.
 15. @twistman W 20s na filmiku widać Fungię czy to inny koralowiec? Ten fioletowy na dnie. Widzę, że u Ciebie w dzień się nie pompuje. Mam podobnego koralowca i u mnie od kilku lat pompuje się tylko w nocy. Wiesz może co to za koral i dlaczego nie pompuje się w dzień?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.