Jump to content

ZielonyAmator

Klubowicz
 • Content count

  215
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Artur
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gorzów Wlkp.
 • Akwarium
  1660L

Recent Profile Visitors

619 profile views
 1. ZielonyAmator

  ICP do oceny

  Przy takim wapniu jak obniżysz zasolenie w okolice normy to koralowce mogą się wysypać. Kup chlorek wapnia i dla spokoju podbij do normy.
 2. ZielonyAmator

  ICP do oceny

  Zasolenie do obniżenia na 34-35ppt. Ale najpierw musisz podbić wapń na około 450 bo jak obniżysz zasolenie to jeszcze bardziej spadnie (a już jest bardzo nisko) i mogą być problemy o ile już ich nie masz. Miedź trzeba koniecznie usunąć ze zbiornika czyli przede wszystkim zlokalizować źródło, a następnie zastosować jakiś preparat na usunięcie miedzi np. Triton Detox. Fosfor też można byłoby nieco obniżyć, ale to na samym końcu.
 3. ZielonyAmator

  e-rybka komentarze

  Widzę, że moja relacja wywołuje w niektórych więcej emocji niż u mnie i pracownika erybki razem wziętych. Emocje, emocjami, głupie pytania, głupimi pytaniami, ale pamiętajcie aby nie wsypywać piasku do silnika Mercedesa (dotyczy nowych modeli). A tym bardziej do pomp Jebao, bo mogą być problemy z reklamacją
 4. ZielonyAmator

  e-rybka komentarze

  Powodzenia w korzystaniu z rękojmi w sytuacji gdy pracownik sklepu sugeruje na wstępie niewłaściwe korzystanie z pomp i tym samym prawdopodobne nie uznanie reklamacji. Odpowiedź uzyskana od pracownika skutecznie zniechęca do zakupu i tyle. Zadałem proste pytanie - czy nie będzie problemów z reklamacją z tytułu rękojmi. I oczekiwałem prostej odpowiedzi, a nie elaboratu a jakimś piasku w silniku Mercedesa czy innych cudach. Jak chcesz ryzykować później zabawę z rzecznikami to kupuj Jebao w erybce - droga wolna. Tak się składa, że w przypadku pomp czas reklamacji robi różnicę. Na szczęście są jeszcze inne sklepy które wychodzą na przeciw klientowi. W przypadku erybki też do tej pory miałem pozytywne doświadczenia i taka reakcja pracownika mnie zdziwiła w porównaniu do wcześniejszej współpracy. Ale była faktem. Jak dorośniesz to zrozumiesz
 5. ZielonyAmator

  e-rybka komentarze

  Nie usprawiedliwia to faktu, że bardzo niechętnie podchodzą do tematu rękojmi w przypadku Jebao. Korzystają z ogólniej niewiedzy klientów, którzy myślą, że jak sklep napisze sobie 12 miesięcy gwarancji to jest to jedyne na co można liczyć. A jak ktoś jest nieco bardziej świadomy to zaczynają się problemy, jest to dla nich niewygodne i od razu sugerują niewłaściwe korzystanie ze sprzętu. A nawet jeszcze nie doszło do zakupu.
 6. ZielonyAmator

  e-rybka komentarze

  Jako, że erybka daje 12 miesięcy gwarancji na Jebao, a akurat była promocja to zadzwoniłem do Józefowa, aby dowiedzieć się czy nie ma problemu z reklamacją na podstawie rękojmi czyli w trakcie pełnych 24 miesięcy - co gwarantuje polskie prawo. Pracownik z którym rozmawiałem sugerował mi, że cena na promocji to prawie jak za darmo i nawet w Chinach nie kupie taniej więc co ja wybrzydzam z jakimiś rękojmiami po roku. Ponadto dowiedziałem się, że jak wsypię pół kilo piasku do silnika nowego Mercedesa (dosłownie) to gwarancja nie obowiązuje zatem różne ślimaki w pompie czy inne cuda które z tą pompą będę robił mogą być przyczyną nie uznania gwarancji. Bo przecież każdy z nas nie wykorzystuje pomp do pompowania wody tylko do różnych innych niecnych rzeczy - nieprawdaż? Gdy chciałem jednak sprecyzować czy erybka działa na terenie Polski i czy obowiązuje ją polskie prawo odnośnie rękojmi to pracownik się rozłączył. Drugi telefon wykonałem do Zabrza. Tym razem odebrała kobieta która powiedziała, że rękojmia jak najbardziej erybkę obowiązuje, ale nie miała czasu rozmawiać z powodu braku pracowników w sklepie i dużej ilości klientów. Wnioski niech każdy wyciągnie sam
 7. ZielonyAmator

  v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

  Jeśli to nie tajemnica to jaki jest orientacyjny koszt zbiornika i stelażu?
 8. ZielonyAmator

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  Dziękuję za precyzyjną odpowiedź. Teraz rozumiem. Czy zostało w raporcie sprecyzowane z jakich konkretnie stopów jest wirnik? Czy są w nim pierwiastki które przy ewentualnej korozji zagrażają akwarium?
 9. ZielonyAmator

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  Zaraz, zaraz, to w końcu ta pompa wysadziła Ci zbiornik czy nie? Albo nie rozumiem Twojej wypowiedzi, albo jest w niej pewna sprzeczność. Piszesz, że brał byś akredytację gdyby pompa okazała się licha. A zaraz dalej piszesz, że oddawała Cu i Sn. Czyli jest delikatnie mówiąc licha. Później po płukaniu już nie oddawała, ale dalej piszesz, że wirnik koroduje. Ja obejrzałem ten wirnik i nawet pod lupą ciężko stwierdzić czy koroduje czy nie, bo plastik nie jest idealnie odlany i nie wiadomo co jest plastikiem a co ewentualnym metalem. Nawet dłubiąc w tym igłą (na wszelki wypadek wymieniłem wirnik i dłubałem w starym) nie idzie tego stwierdzić. Na powierzchni wirnika nie widać spękań, ani nic w tym rodzaju, więc teoretycznie powinien to być wszędzie plastik. Dodam, że również wykryło mi cynę na ICP.
 10. ZielonyAmator

  Palitoksyna ku przestrodze.

  Możesz dać zdjęcie jak wyglądały te które usuwałeś?
 11. ZielonyAmator

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  Ja mam NO3 20, PO4 około 0,05 i również pompuje się tylko w nocy. Więc nutrienty nie są przyczyną.
 12. ZielonyAmator

  Twistmana Lubelskie 800litrów na ZEO

  @twistman W 20s na filmiku widać Fungię czy to inny koralowiec? Ten fioletowy na dnie. Widzę, że u Ciebie w dzień się nie pompuje. Mam podobnego koralowca i u mnie od kilku lat pompuje się tylko w nocy. Wiesz może co to za koral i dlaczego nie pompuje się w dzień?
 13. ZielonyAmator

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  Mam w akwarium Gyre XF 150, Jebao CP-40, Jebao OW-40, JVP-131 i jakąś pompę Tunze 6000L/H. Z nich wszystkich najgłośniejsza jest Gyre. Ślimaków nigdy w niej nie było.
 14. ZielonyAmator

  sump bez przegród czy to realne ?

  Dolewka Tunze leje wodę przez z tego co pamiętam - kilka minut po czym jeśli pływak nie wykryje wyrównanego poziomu wody to pompa się zatrzymuje. Mam akwa 1600L, komorę pompy o pojemności około 15L i się sprawdza. Czy jest podobnie działające urządzenie dla wody bezpośrednio z sieci to nie wiem. W kiblu masz otwór przelewowy który powoduje, że jak zawór nie zamknie się do końca to nadmiar wody przeleci przez ten otwór do muszli. Stąd się wzięły mityczne kible nie zalewające domów w kontekście dolewek. W sumpie takiego otworu przelewowego z reguły nie ma.
 15. ZielonyAmator

  sump bez przegród czy to realne ?

  @@BetiJak jakimś cudem zatka się spływ w akwarium i spływ awaryjny, lub nawet przytka to pompa obiegowa wypompuje niemal całą wodę z sumpa i zaleje podłogę. Gdy jest osobna komora dla pompy obiegowej to w takim wypadku wypompuje tylko wodę z tej komory i woda się nie przeleje (gdy pojemność komory pompy jest odpowiednio dobrana). Więc dla bezpieczeństwa przynajmniej osobna komora dla pompy.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.