-
Liczba zawartości
877 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez pinki
-
W każdym sprzęcie jebao masz dwa rodzaje konfiguracji, przez sieć lub bezpośrednio. Ty wybrałeś pewnie bezpośrednio.
- 13 odpowiedzi
-
- jebao
- dozownik balinga
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
W morskim siedzę już ładnych kilka lat i myślałem że wiem sporo na ten temat jednak życie to zweryfikowało. Od pewnego czasu obserwuje wzrost kh, akwarium prowadzone na soli af reef Salt, kh utrzymywałem na poziomie 8,0, do tego balling. Wszystko stabilne ładnie się kręci jednak od około 2 miesięcy obserwuje stały sukcesywny wzrost kh. Korekta kh polegała na zmniejszaniu dozowania kh w ballingu. Od około 2 tygodni pompa z kh ballingiem jest wyłączona a kh dalej rośnie. Obecnie dojechałem do kh na poziomie 12. Jednocześnie poszukiwanie przyczyny wzrostu kh. Ku mojemu zdziwieniu pomiar kh na nowej solance wskazuje 12,8. I tu okazuje się że filtry były wymienione jakieś 2 miesiące temu, membrana jakieś 8-9 miesięcy temu ale żywicę hmmm bardzo dawno temu. Więc odcinam żywicę, produkuje troszkę wody i robię nowa solankę ponownie test kh. Tym razem wynik 8.0. czyli okazuje się że zużyta żywica może podbijać kh. Jestem ciekawy waszych opinii na ten temat, bo ja nigdzie wcześniej nie trafiłem na podobny problem.
-
Dziękuję, sporo się wyjaśniło.
-
Czy ktoś robił Szczepki z PLEROGYRY ? Jak się za to zabrać aby nie uszkodzić? W moim przypadku koral ma mały szkielet i ogrom tkanki miękkiej. Po napompowaniu jest wielkości kalafiora.
-
No to znaczy że mam problem. Spróbuję z tym dokarmianiem. Jak nie pomorze to zmiana miejsca parkowania.
-
Ucieka przodem, pompuje się na maxa czyli noga robi się krótsza i poszedł z prądem wody. Natomiast jak go złapię to wystarczy go lekko wsadzić do rurki aby dalej sam już się wciągnął. Nie robiłem żadnych zmian w akwarium. Parametry też stabilne.
-
Od jakiegoś czasu mam problem z szorstnikiem uciekającym ze swojej rurki. W ostatnim czasie było ich co najmniej kilka. Za każdym razem wsadzam go ponownie do rurki. Szorstnika mam od około roku i wcześniej nie opuszczał swojej rurki. Szorstnik ma dobry dostęp do jedzenia oraz stoi w umiarkowanym przepływie wody. Z rurki wychodzi kiedy napompuje się na maxa. Może macie jakiś sposób aby zatrzymać szorstnika przed wychodzeniem z rurki.
-
Ja mam taki zestaw. Aipstasie chelmon zjadł już dawno, szorstnika nie rusza. Natomiast z tymi rybami to jest różnie. Wcześniej miałem małż i chelmon jej nie ruszał, aż pewnego dnia zjadł ją w ciągu jednego dnia.
-
Podmiany są regularne co tydzień. Ale macie rację zrobię korektę z siarką.
-
Jadę na soli aquaforest reef Salt. Co do kondycji lps nie mam zastrzeżeń ale z sps jest problem. Jod dozuje dodatkowo, jak widać będę musiał zwiększyć dawkę. Zastanawiam się czy ten poziom cynku i fosforu nie wpływa właśnie negatywnie na sps.
-
Witam Według mnie mam Spore przekroczenie cynku 0,1180mg/l oraz fosforu 00318mg/l ,. Żelazo 0,0106 też by mogło być mniejsze. I teraz pytanie czym to zbić? Jakiś absorber?
-
Miałem podobny problem. Sps-y zgubił tkankę w kilka dni. Kiedyś prowadziłem zbiornik na zeo, od ponad roku na aquaforest. Robiąc porządek w szafce znalazłem po poprzedniej metodzie preparaty sponge power oraz b-balance. Postanowiłem więc je wykorzystać, i właśnie od ich podania posypała się tkanka na sps. Ucierpiały tylko sps-y. Podejrzewam że te preparaty z metodą probiotyczną nie grają.
- 54 odpowiedzi
-
Lime skabre tą ze zdjęcia chelmon zjadł 3 dnia. Trwało to może z 10 minut. I zostały same muszle. Więc wyprawę ma. A tymi małżami jakoś szczególnie zainteresowany nie jest. Szorstnika nie zaryzykuję po tym jak zjadł wszystko aipstazje.
-
Tak też myślałem, tylko że zdziwiło mnie że chelmon jeszcze jej nie zjadł. Bo już się przekonałem że małże bardzo lubi na kolację.
-
Wielkość około 3 cm. Prawdopodobnie to jakiś małż gdyż składa się z 2 części. Otwiera się tylko minimalnie. Wie ktoś co to dokładnie jest?
-
Mi lampa wypalił ślady w plastikowym kabarecie, wystarczyła chwila. Tak więc jest w niej moc.
-
U mnie Chrysus znika koło 20,00 a światła gaśnie o 23,30. Wstaję koło 10.00. zanim się zakopie przez około minutę krąży nad swoją górką. Więc widać że zaraz się zakopie.
-
Wystarczy że gąbka złapie powietrza i zaczyna się proces jej obumierania.
-
Valonia to straszne dziadostwo, mitraxy miałem dwa i niestety nie dały temu rady. Dopiero jak kupiłem percnona to definitywnie zjadł całą valonie. Niestety jest to bardzo szybki krab i przy braku pokarmu poluje na inne zwierzęta. U mnie zjadł krewetkę czyszczącą.
-
No i bez piachu o paru zwierzątkach możesz zapomnieć.
-
Glony wapienne na sztucznej skale
pinki odpowiedział SgtOddball → na temat → Rośliny morskie - glony, makroglony
Niskie nutreidy i stront. To podstawa. Lubią też trochę wyższe kh. Wystarczy Szczepka z algami wapiennymi aby się rozniosły przy sprzyjających warunkach. Są też preparaty które sprzyjają rozwojowi wapniaków -
-
Tubka to jeden z łatwiejszych NP. Jeśli ma możliwość to zje całkiem sporo. Ja osobiście opylam ją wieczorem artemią lub solowcem że dwa razy w tygodniu dodaje plankton czerwony. Nie karmię bezpośrednio każdej mordki tylko opylam całość. Krewetki i Chelmon to norma że wyjadają z polipów. Metoda prosta i skuteczna bo tubka ma przyrosty.