Jump to content

aTomek

Klubowicz
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by aTomek

 1. U mnie nawet ślimaka zeżarły jak spadł ze skały i nie mógł się przekręcić. Jak zauważyłem nieszczęśnika, to już za późno było.
 2. U mnie aiptasia też była problemem. Krewetka Lysmata wurdemanni wyczyściła do zera w ciągu miesiąca i od pół roku ani jednej nowej róży nie wypatrzyłem. Myślałem, że padnie z głodu ale przestawiła się na pokarm dla ryb i jak granulki poczuje, to nawet przy najmocniejszym świetle wychodzi spod skały na jedzenie.
 3. Jakie wymiary zbiornika planujesz?
 4. aTomek

  deska tarasowa

  @dadario Właśnie takiej opinii potrzebuję. Znalazlem w dobrej cenie spax, więc nie ma się co zastanawiać. Masz kolor srebrny czy stare złoto? Bo jeszcze nad kolorem myślę. Modrzew będę tylko olejował więc koloru mocno nie zmieni.
 5. aTomek

  deska tarasowa

  Podepnę się, bo właśnie zaczynam walczyć z tarasem. Kupiłem deski z modrzewia syberyjskiego. Aktualnie walczę z legarami Teraz czas na śruby. Wkręty spax najlepsze, bo mają podwójny gwint? Bo mi w specjalistycznym sklepie ze śrubami polecają takie: http://www.pgb-polska.com/continuo/web/pages/pl/pfs+ (opisane na stronie jako wkręty do twardego drewna). Cena przez pół w porównaniu ze spaxem. Będą ok, czy tylko spax?
 6. Te szyny do panelu z czego masz zrobione?
 7. @Adam83 - jesteś na 100% przekonany, że potrzebujesz panel? Stracisz sporo z powierzchni dna. 50 cm x 50 cm fajnie można zagospodarować a 50 cm x 35 cm to już znacznie mniej. Jak chcesz Tunze 9004 to go zainstaluj w narożniku i tyle.
 8. aTomek

  Co to jest?

  To chyba nie moje. U mnie takie bardziej pędzelki. U mnie w ciągu 2 miesięcy powiększyły powierzchnię zajmowaną na skale o 1/3. Na 100% nie. Chyba, że zmutowały przy podziale. Quadri (z pięknymi cycami) podzielił się na 7 sztuk. Sam bym w to nie uwierzył ale tak było. Pojechałem na wakacje i miałem kumulację awarii - padła mi dolewka i odparowało około 20% wody a dodatkowo zepsuł się włącznik czasowy do lampy i przez prawie 2 tygodnie świeciła z połową mocy. Ukwiały po podziale miały może 5 mm średnicy, nie mogłem ich w skale dojrzeć. Myślałem, że padną ale wszystkie żyją i rosną.
 9. aTomek

  Co to jest?

  Dzięki. Poczytałem o nich trochę. W sobotę przy podmianie wody wyciągnę skałę i odłupię ten kawałek.
 10. aTomek

  Co to jest?

  Proszę o identyfikację. Co rośnie na skale? Rurki długości 1 cm a z nich wystające piuropusze. Jak dotykam to się zamykają. Kolor brązowy, w niebieskim świetle środek świeci na zielono. Wielkością ukwiałów się nie sugerujcie - to są maluchy około 2 cm średnicy.
 11. aTomek

  aTomek

 12. Dzięki za informację.
 13. Gdzie kupiłeś 110? W Polsce są dostepne czy Ebay?
 14. Ciekawy zbiornik się szykuje. Będę kibicował. Moja żona pyta, gdzie można kupić taki stolik?
 15. Lampa powinna być tak skonstruowana, że nawet przy pelnej mocy nic takiego nie powinno się stać. To tak jakby w samochodzie się reflektory spierniczyły, bo ktoś ośmielił się jechać w nocy. Tyle w temacie.
 16. Nowy zbiornik bardzo w moim typie. Czekam na zdjecia.
 17. To, że Ty go tam chcesz nie znaczy, że on tam będzie chciał siedzieć Zbiornik elegancki. Dodaję do obserwowanych i będę sledził postępy.
 18. Nie do końca... Postawiłem u córki w pokoju kostkę 30 l, jest ukwiał, są błazenki, kilka grzybków i slimaki. Dzieciaki szczęśliwe a ja chwilowo więcej czasu poświęcam rybom z Dunajca i Białej niż tym w akwarium. Akwarium we wnęce raczej nie powstanie. Chociaż - nidy nie mów nigdy
 19. Ja mam w planach zbiornik o minimalnie mniejszych wymiarach tj. 60x60x35. Filtrację planuję oprzeć na odpieniaczu Tunze 9004 i dwóch filtrach Tunze 3163, które powinny też zapewnić cyrkulację ze względu na fakt, że mają wpudowaną pompę o wydajności 1800 l/h a do sroska mozna wrzucić siporax i watę.
 20. aTomek

  Budujemy Led

  Przy czasówkach elektronicznych może wystąpić taki przypadek jaku Ciebie. Przy mechanicznych (tarcza z zapadkami) nic się nie dzieje.
 21. Pod wpływem wody morskiej to nie - jakoś wędkarze łowią w morzu. Bardziej może szkodzić temperatura ale sam wożę w samochodzie od wiosny do późnej jesieni wędkę i czasami w drodze z pracy do domu wyskoczę na chwilę na ryby i nic się złego nie dzieje a temperatura w aucie zaparkowanym kilka godzin na słońcu jest znacznie wyższa niż od lampy.
 22. Z takim wyposażeniem cena powinna być skalkulowana poniżej 4000 a nie powyżej 5000 zł. Mam nadzieję, że niewidzialna ręka rynku to zweryfikuje
 23. Po mojemu pokrywy nie ma a akwarium ma zaczepy w które można wsunąć lampę leddy slim (uchwyty nie będą widoczne na szybie) i to wszystko.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.