Skocz do zawartości

katani

Szlachta Morska
  • Liczba zawartości

    6 285
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez katani

  1. Wygląda na jakiś glon z rodziny / rodzaju acetabularia. Sądząc po tym jak to u ciebie wygląda to idzie w plagę. Daj zdjęcie od góry albo urwij i zdjęcie poza wodą. Skąd wy bierzecie takie wynalazki
  2. katani

    Zapowiedź kłopotów?

    Jak to mówią: No risk, no fun. Ubezpieczyłeś mieszkanie? Jakby puściło to zalejesz chatę. A puści na pewno jak cię nie będzie obok.
  3. Ja przy 240 x 55x55 rozważam 15mm.
  4. katani

    Czy to są rurówki

    To na filtrze to gąbki Sycon, te małe białe punkty to rurówki spirorbis.
  5. katani

    Zielono mi

    Ja jak stosowałem włókninę to co 2, max 3 dni musiałem wymieniać bo była zasyfiona i górą woda przepływała. Zamieniłem na roller, polecam.
  6. Kto ci mówił o tych narożnikach? Zadzwoń do akwarium Szczecin, oni robią dużo dużych baniaków.
  7. Ja dawno, dawno temu, A syn zdał więcej niż bardzo dobrze
  8. Nie zamierzam
  9. Cześć Szymon, Ja też zrobiłem zadatek za siebie i Koleżankę Małżonkę.
  10. katani

    [200] i od nowa...

    Pokaż Jacek zdjęcie tej gorgonii z boku.
  11. Jaka Euphylia? Paraancora ok, inne może poczekaj. Reszta tak, zoanthusy zalecam na osobnej skałce.
  12. Apex ma duże możliwości kodowania, jak ktoś ma podstawy programowania to może popisać sobie kod. Muszę poszukać, bo może są gotowce kopiuj wklej typu "jak KH ponad 9 wyłącz pompy, jak poniżej 6 lej półtora dawki.
  13. jak kraby i ślimaki żyją to pakuj koralowce, coś musi zacząć konsumować to PO4 i NO3.
  14. Zacząłeś świecić? Myślę, że jeszcze z tydzień możesz dawać proste corale. Dunka, caulastrea.
  15. Niby śladów mojej działalności nie było (widocznych gołym okiem) ale jednak korale też odczuły. W zasadzie od następnego dnia pobór ballinga spadł z 30-35ml do 12-15, trwał tak około tygodnia po czym zaczął szybko wracać do poprzedniego poziomu. Obecnie dozuję znów około 30ml. Wizualnie żadnego efektu na koralach nie zauważyłem. Przy okazji zauważyłem ciekawe i w sumie niepożądane działanie Apexa. Normalnie mam ustawione sterowanie dozowaniem ballinga na poziomie 5ml noc (00:00-08:00), 20ml (08:00-20:00) dzień i 5ml wieczór (20:00-24:00). Razem 30 ml i zadana dawka w zależności od pomiaru KH może się wahać +- 50%. Czyli Apex może sam sterować w zakresie powiedzmy 20-40ml dziennie, żeby utrzymać zadane KH. Zadane KH 7.5 +- 0.5, czyli Apex steruje dozowaniem żeby trzymać KH w granicach 7-8 dozując 20-40ml płynu. W praktyce trzyma KH dosyć stabilnie w granicach 7.35-7.65. I teraz tak; jak mi drastycznie spadła konsumpcja, to KH zaczęło rosnąć, więc Apex zaczął ograniczać dozowanie. Jak zszedł do minimalnych 20ml, to wtedy uznał, że już dalej nie może ograniczać, mimo, że KH rośnie poza zakres... i wtedy zamiast trzymać minimalną dawkę i ograniczać przyrost KH... wrócił do standardowej dawki 30ml... co wywaliło natychmiast KH pod 9. Musiałem w tym momencie manualnie zmniejszyć dawkę, potem znów manualnie ją podnieść jak wzrosła konsumpcja. Nie jest to jakiś duży problem, bo raczej monitoruję apexa, i po drugie raczej niecodziennie zdarzają się takie sytuacje jak u mnie. Ale w ekstremalnych przypadkach, jakbym wyjechał na 3 tygodnie na pustynię bez dostępu do sieci, to automatyka mogłaby wyprowadzić mnie w pole.
  16. żadnej podmianki. Masz puste akwarium.
  17. katani

    Żywy pokarm.

    Fito to sexykrewetka, JM. był na zjeździe chłopak 2 lata temu, który fito robił. Ale nie pamiętam jak się nazywał. inny żywy zooplankton znów sexykrewetka. Ja kiedyś kiedyśod Witka zamawiałem zooplankton ale on już nie hoduje.
  18. Posadź to na osobnej skałce. Problem z braerium jest taki, że potrafi sięoderwać i przykleić w innym miejscu.
  19. Steron niechybnie idzie ku większemu
  20. To rozsądna decyzja. Sump ma same zalety.
  21. kojarzycie, czy są takie odpowiedniki radionów XR15?
  22. Będziesz bardzo żąłował tego braerium na skale. To turbo ekspansywny koralowiec, z czasem zarośnie całą skałę.
  23. katani

    Jeśli nie Anthiasy to co?

    Ja od lat karmiłem w taki sposób: 3 kostki ocean nutrition: 2 typu mysis, krill pacifica, a trzecia to cyclops, lub czerwony plankton. Żółtek i większe ryby szybko wyjadały większe kąski, a cyclopsem w ogóle się nie interesowały. Pełna ignorancja. Za to anthiasy żerowały jeszcze długo na tym drobnym pokarmie. Darek dobrze pisze, na rafie anthiasy żerują na zooplanktonie morskim i żerują od świtu do zmroku.
  24. katani

    Jeśli nie Anthiasy to co?

    Jacek to jest plan na kolejny baniak, na 240cm 3 garbiki: sprinegri, cyanea i hemicyanea. Do obecnego max 1 bandyta garbik. W obecnym pewnie skończy się anthiasach, i pewnie evansi albo tuka. Aczkolwiek klaycznych nie wykluczam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.