Skocz do zawartości

katani

Szlachta Morska
  • Liczba zawartości

    6 285
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez katani

  1. VSV podaję. W porównaniu do czasów, kiedy latami miałem PO4 0.8 i No3 bliżej 50 teraz jest luksus. W sumie też Rowa jest w filtrze.
  2. Darek przy takich ustawieniach kręcą się wiatraki lamp? Ja bym je kupił, żeby zastąpić moje philipsy, ale hałas w moim przypadku jest nie do przejścia.
  3. katani

    Hanna 774

    Sprawdź ważność testów. ogólnie mała różnica może być, ale nie taka. wymień też baterię w hance, jeśli dawno nie wymieniałeś. Smród z wody to nie jest dobry znak. Coś ruszałeś w sumpie? piasek mieszałeś? Ja bym zrobił dużą podmiankę i lał bakterie.
  4. Towarzystwo wzajemnej adoracji... Do żeru... gotowi...
  5. je, złapał kilkanaście kawałków, aczkolwiek na razie żółtek i xanthurum go nieco przeganiają, więc nie żerował w otwartej toni wodnej. Myślę, że jak żółtek się przyzwyczai do nowego i chelmon zacznie normalnie pływać to będzie normalnie żerował. Grunt w tym że łapał mrożonki. Widziałem już, że skubał rurówki, widziałem też, że skubał coś na skale. Daję teraz algi nori, tak żeby cały czas były. Żółtek jak ma nori w koszyczku to traci zainteresowanie pozostałymi 95% akwarium.
  6. Nowi w akwarium. Chrysiptera hemicyanea Doktorek Chelmon
  7. To powinno być gdzieś podpięte w dziale technika.
  8. katani

    Na co mnie stać w 2026 roku?

    Czyli latem tnie moc.
  9. katani

    Na co mnie stać w 2026 roku?

    Ja jestem bardziej ciekaw, o ile PAR tnie światło jak się nagrzeje. Bo to że lampa mocno się grzeje to jestem pewien, i jestem pewien, że ma zabezpieczenia przed przegrzaniem = ścina moc światła. sądząc po zdjęciach - dobrze ci mówi.
  10. Jacek skałą do wymiany. Jak ktoś coś chce ode mnie, to niech pisze, zdjęć i filmików z mojego akwarium nie brakuje.
  11. Dobrze, że termin został przesunięty na czerwiec. gdyby nie to, to zlot wypadałby na ten weekend i znów byśmy zamarzali w nocy
  12. Właśnie u siebie zawsze musiałem nałogowo lać NO3, a teraz mam wrażenie, że to PO4 jest konsumowane szybciej.
  13. katani

    90x40x50 + sump

    Ładnie wygląda. dołożyć korali i patrzyć jak rośnie.
  14. katani

    Na co mnie stać w 2026 roku?

    Nie mogłem znaleźć ostatnio ryby po zdjęciu więc użyłem ChataGPT: Rybka: pierwsza odpowiedź: to najprawdopodobniej Pseudanthias squamipinnis. Piszę mu, że nie, że płetwy inne, kolor inny, pysk inny. Następny pomysł: Pictichromis porphyrea Dalej nie, Pseudochromis fridmani, znów pudło, no to proponuje Calloplesiops altivelis, Jak mu napisałem, że jest bardzo słaby w rozpoznawaniu ryb po obrazkach, to napisał, że mam rację i że jedeyne co może stwierdzić, że to nie jest pseudanthias ani żaden wargacz... Tyle można się dowiedzieć z GPT. to jest dobry kalkulator.
  15. katani

    Akwarium a wakacje

    U mnie z reguły ktoś zagląda jednak, ale jakbym musiał, to myślę że tydzień spokojnie przezyje, 10 dni pewnie też, a w ostateczności 2 tygodnie. Ryby bez jedzenia przeżyją 2 tygodnie, reszta jest zautomatyzowana. Jedyne co, to dolewka mi na 2 tygodnie nie starczy. tak naprawdę problematyczna mogłaby byćawaria przy dwóch tygodniach nieobecności.
  16. Też się bardzo poważnie zastanawiam nad pelletkami w filtrze. Trzeba było lata temu posłuchać K Tryca i wstawić pelletki zamiast kombinować przez lata z refugiami, glonami, ceramiką i innymi wynalazkami.
  17. katani

    Posolona majówka

    może by tak pokolcom... grzybki zamiast nori? https://zielona.interia.pl/wiadomosci/swiat/news-grzyby-wyleczyly-agresywna-rybe-u-ludzi-efekt-jest-niemal-id,nId,23474809
  18. Muszę sklep przeprosić. W czwartki mają zamknięte Dzisiaj dostałem telefon, pogadaliśmy, niestety małe diacanthusy wyszły.
  19. Były w ostatniej dostawie do Coralland małe diacanthusy, idealnie takie jakich szukam. Ale... nie udało mi się kupić. W jednym transporcie ogarnąłbym diacanthusa, chelmona i iridisa. Na stronie w ogłoszeniu jest napisane: Prosimy o kontakt przed zakupem w celu weryfikacji dostępności. Dzwoniłem 5 razy, z czego 3 razy nikt nie odebrał, 2 razy było zajęte, nikt nie oddzwonił. Zadałem również pytanie na facebooku, odpowiedź po kilku godzinach, na drugie pytanie czy są jeszcze dostępne odpowiedzi brak. Wypada pogratulować. Sklep chyba bardzo dobrze funkcjonuje, skoro nie ma czasu obsługiwać klientów Na wszelki wypadek nie będę tam innych rybek zamawiał, bo pytanie, czy po zakupie kontakt będzie podobnie intensywny... Jak to mówią co ma pływać nie utonie. Prędzej czy później trafi się okazja w lokalnym sklepie.
  20. katani

    Na co mnie stać w 2026 roku?

    Ja zamierzam powiększać.
  21. Nie ma co czekać, trzeba przekłada bo nie ma miejsca.
  22. katani

    Posolona majówka

    U mnie żeby szyba byłą czysta to co drugi dzień muszę. inaczej szybko zarasta.
  23. Nowi zaaklimatyzowali się bardzo dobrze. Zarówno salarias, jak i aldabrensis pływają, żerują, brzuchy pełne a na żarcie rzucają się jak piranie na ranną kapibarę. Nowe acropory się przyjęły za wyjątkiem tenuisa. Trochę Seb przegina z "wielkością" szczepek. Pozostałe rosną. Od 15 kwietnia konsumpcja w zbiorniku skoczyła z 28-32ml na 40 obecnie. Wczoraj nawet 44ml. Krótki filmik z obecnego stanu akwarium. Śmieszna scenka: Byłem z żoną i mamą w CH. Mama mówi, że "ta duża przegania te małe" (o xanthurum). Godzinę później w domu popatrzyła na xanthurum w moim akwarium i komentarz: ale tam małe rybki sprzedają.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.