-
Liczba zawartości
6 285 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez katani
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 250
-
VSV podaję. W porównaniu do czasów, kiedy latami miałem PO4 0.8 i No3 bliżej 50 teraz jest luksus. W sumie też Rowa jest w filtrze.
-
NO3 - słabe 25 PO4 - 0.23
-
Darek przy takich ustawieniach kręcą się wiatraki lamp? Ja bym je kupił, żeby zastąpić moje philipsy, ale hałas w moim przypadku jest nie do przejścia.
-
Sprawdź ważność testów. ogólnie mała różnica może być, ale nie taka. wymień też baterię w hance, jeśli dawno nie wymieniałeś. Smród z wody to nie jest dobry znak. Coś ruszałeś w sumpie? piasek mieszałeś? Ja bym zrobił dużą podmiankę i lał bakterie.
-
Towarzystwo wzajemnej adoracji... Do żeru... gotowi...
-
je, złapał kilkanaście kawałków, aczkolwiek na razie żółtek i xanthurum go nieco przeganiają, więc nie żerował w otwartej toni wodnej. Myślę, że jak żółtek się przyzwyczai do nowego i chelmon zacznie normalnie pływać to będzie normalnie żerował. Grunt w tym że łapał mrożonki. Widziałem już, że skubał rurówki, widziałem też, że skubał coś na skale. Daję teraz algi nori, tak żeby cały czas były. Żółtek jak ma nori w koszyczku to traci zainteresowanie pozostałymi 95% akwarium.
-
Nowi w akwarium. Chrysiptera hemicyanea Doktorek Chelmon
-
To powinno być gdzieś podpięte w dziale technika.
-
Czyli latem tnie moc.
-
Ja jestem bardziej ciekaw, o ile PAR tnie światło jak się nagrzeje. Bo to że lampa mocno się grzeje to jestem pewien, i jestem pewien, że ma zabezpieczenia przed przegrzaniem = ścina moc światła. sądząc po zdjęciach - dobrze ci mówi.
-
Jacek skałą do wymiany. Jak ktoś coś chce ode mnie, to niech pisze, zdjęć i filmików z mojego akwarium nie brakuje.
-
Dobrze, że termin został przesunięty na czerwiec. gdyby nie to, to zlot wypadałby na ten weekend i znów byśmy zamarzali w nocy
-
Właśnie u siebie zawsze musiałem nałogowo lać NO3, a teraz mam wrażenie, że to PO4 jest konsumowane szybciej.
-
Ładnie wygląda. dołożyć korali i patrzyć jak rośnie.
-
NO3 - jasne 25 PO4 - 0.23
-
Nie mogłem znaleźć ostatnio ryby po zdjęciu więc użyłem ChataGPT: Rybka: pierwsza odpowiedź: to najprawdopodobniej Pseudanthias squamipinnis. Piszę mu, że nie, że płetwy inne, kolor inny, pysk inny. Następny pomysł: Pictichromis porphyrea Dalej nie, Pseudochromis fridmani, znów pudło, no to proponuje Calloplesiops altivelis, Jak mu napisałem, że jest bardzo słaby w rozpoznawaniu ryb po obrazkach, to napisał, że mam rację i że jedeyne co może stwierdzić, że to nie jest pseudanthias ani żaden wargacz... Tyle można się dowiedzieć z GPT. to jest dobry kalkulator.
-
U mnie z reguły ktoś zagląda jednak, ale jakbym musiał, to myślę że tydzień spokojnie przezyje, 10 dni pewnie też, a w ostateczności 2 tygodnie. Ryby bez jedzenia przeżyją 2 tygodnie, reszta jest zautomatyzowana. Jedyne co, to dolewka mi na 2 tygodnie nie starczy. tak naprawdę problematyczna mogłaby byćawaria przy dwóch tygodniach nieobecności.
-
Akwarium „BEZ" odpieniacza i zbędnych kosztów.
katani odpowiedział Jacek56 → na temat → Akwaria powyżej 600 L
Też się bardzo poważnie zastanawiam nad pelletkami w filtrze. Trzeba było lata temu posłuchać K Tryca i wstawić pelletki zamiast kombinować przez lata z refugiami, glonami, ceramiką i innymi wynalazkami. -
może by tak pokolcom... grzybki zamiast nori? https://zielona.interia.pl/wiadomosci/swiat/news-grzyby-wyleczyly-agresywna-rybe-u-ludzi-efekt-jest-niemal-id,nId,23474809
-
Muszę sklep przeprosić. W czwartki mają zamknięte Dzisiaj dostałem telefon, pogadaliśmy, niestety małe diacanthusy wyszły.
-
Były w ostatniej dostawie do Coralland małe diacanthusy, idealnie takie jakich szukam. Ale... nie udało mi się kupić. W jednym transporcie ogarnąłbym diacanthusa, chelmona i iridisa. Na stronie w ogłoszeniu jest napisane: Prosimy o kontakt przed zakupem w celu weryfikacji dostępności. Dzwoniłem 5 razy, z czego 3 razy nikt nie odebrał, 2 razy było zajęte, nikt nie oddzwonił. Zadałem również pytanie na facebooku, odpowiedź po kilku godzinach, na drugie pytanie czy są jeszcze dostępne odpowiedzi brak. Wypada pogratulować. Sklep chyba bardzo dobrze funkcjonuje, skoro nie ma czasu obsługiwać klientów Na wszelki wypadek nie będę tam innych rybek zamawiał, bo pytanie, czy po zakupie kontakt będzie podobnie intensywny... Jak to mówią co ma pływać nie utonie. Prędzej czy później trafi się okazja w lokalnym sklepie.
-
Ja zamierzam powiększać.
-
Nie ma co czekać, trzeba przekłada bo nie ma miejsca.
-
U mnie żeby szyba byłą czysta to co drugi dzień muszę. inaczej szybko zarasta.
-
Nowi zaaklimatyzowali się bardzo dobrze. Zarówno salarias, jak i aldabrensis pływają, żerują, brzuchy pełne a na żarcie rzucają się jak piranie na ranną kapibarę. Nowe acropory się przyjęły za wyjątkiem tenuisa. Trochę Seb przegina z "wielkością" szczepek. Pozostałe rosną. Od 15 kwietnia konsumpcja w zbiorniku skoczyła z 28-32ml na 40 obecnie. Wczoraj nawet 44ml. Krótki filmik z obecnego stanu akwarium. Śmieszna scenka: Byłem z żoną i mamą w CH. Mama mówi, że "ta duża przegania te małe" (o xanthurum). Godzinę później w domu popatrzyła na xanthurum w moim akwarium i komentarz: ale tam małe rybki sprzedają.
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 250
