Skocz do zawartości

katani

Szlachta Morska
  • Liczba zawartości

    6 285
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez katani

  1. katani

    Zapowiedź kłopotów?

    To może być największa zaleta Wiele osób mówiło, że powodem rozklejania (teoretycznie) jest to, że szafka źle podpiera szkło. Czyżbyś właśnie miał szansę to skorygować? parędziesiąt zł za drukowanie. punkt 5: Pytanie, czy po przeklejeniu szkło będzie trzymać. Mi nie chodzi o większy litraż. Niech ci szklarz którego znalazłeś zrobi takie samo szkło. Wymienisz tylko szkło, reszta zostanie identycznie.
  2. katani

    Zielono mi

    Hey, To co rośnie u ciebie to dino. Plaga glonów jednokomórkowych dinoflagellata. Są w każdym zbiorniku wodnym. No może poza gorącą kawą/herbatą. W normalnych warunkach nie występują jako plaga, bo mają konkurencję pokarmową. u ciebie żadnej konkurencji nie mają, więc mnożą się na potęgę. Dino łączą się w kolonie pokrywając powierzchnię zielonym całunem. Pod spodem jest mało tlenu, więc potrafią zadusić korale. Główną konkurencją w akwarium są koralowce i bakterie. Popatrz sobie na akwaria poniżej. Musisz dołożyć jakieś koralowce, jakąś rybkę lub dwie, krewetkę. Przestań podmieniać wodę. Przy takiej obsadzie to nie ma sensu. Wprowadzasz nowe nutrienty do akwarium, którymi karmisz dino. Lampą UV młócisz bakterie - konkurentów dino. Dino możesz delikatnie odsysać, ale to doraźna metoda. Jak nie będzie stabilności to będziesz miał plagi. Niestety każdy to przerabiał i im mniejsze akwarium tym trudniej nad tym zapanować. Brałeś od kogoś trochę wody na start? Najlepiej od kogoś wziąć pół garści piasku, odessać wodęz syfkiem z sumpa. Z wodą z dojrzałego akwarium przyniesiesz skorupiaki planktonowe, które żywią się dino. Ślimaki w akwarium morskim to mus. To tak na początek.
  3. katani

    Zapowiedź kłopotów?

    Jeśli będziesz miał nowe szkło to po co ci przeklejać to obecne?
  4. katani

    Zapowiedź kłopotów?

    Ja miałem dokładnie taki sam efekt na dolnym śląsku. Nikt nie chciał przekleić.
  5. katani

    Zielono mi

    cześć, zaraz poradzimy. opisz akwarium wg tego:
  6. katani

    Zapowiedź kłopotów?

    Przekładka czeka cię tak czy siak. Bierz szkło od @Jacekplacek, swoje jak możesz reklamuj, jak nie to trudno. Ewentualnie zamów nowe szkło, awaryjnie w tydzień - dwa ktoś ci zrobi.
  7. katani

    Zapowiedź kłopotów?

    Słabo to wygląda. Połowa szyby się rozkleiła. Ja bym już zamawiał nowe szkło. To był nowy zestaw czy z drugiej ręki? Reklamuj jak możesz.
  8. całkiem fajnie poklejone, gratulacje.
  9. Bardzo dobrze, na początku za dużo moczenia łapek w akwarium nie przynosi nic dobrego. A tak poważnie to masakra. zdrowia życzę.
  10. Ja zawsze kalibruję na RO. Miałem płyn do kalibracji i pokazywał dziwne rzeczy.
  11. Fajny patent. Jakbym robił drugi raz szafkę, to tak bym to zrobił.
  12. gdzie szkło zamawiałeś?
  13. katani

    Ponowne klejenie akwarium

    Ja kiedyśszukałem szklarza do podobnego zabiegu, ale kilku odmówiło.
  14. katani

    Dobór sprzętu do

    Cześć, Odpieniacz nie doradzę, nie używam. TROPIC CREATIONS ROLLER CLEAN 200 - używam 300, recenzja jest na forum, mogę z czystym sumieniem polecić rollery tropic. Jebao DCP-6500 - mam DCP 10000, 7 lat bezawaryjna, super cicha praca. Co do pomp cyrkulacyjnych to używam Maxspecta 350 wiele lat. Dzisiaj zmieniłbym na wavebox tunze + 2 cyrkulatory jebao. Taki mam plan na ten rok. Co do dolewki to ja lubię mechanikę, ale nie zawze da sięzamontować. Tej red sea nie znam.
  15. Jak dla mnie zoanthusy tylko na osobnych skałkach
  16. katani

    Niezależny obieg i walka z PO4

    U mnie żółtek zjadał każdy kawałek spaghetti jaki wpadł do głównego z sumpa.
  17. katani

    Niezależny obieg i walka z PO4

    Ryba wariat wyżre wszystkie caulerpy. U mnie pokolce dałyby się pokroić na plasterki za glony.
  18. katani

    Nemo 425l

    Mierz KH regularnie, zobaczymy jak się zmienia i czy dawkę będziesz usiał dostosować.
  19. katani

    Niezależny obieg i walka z PO4

    Ja mam ten sam problem, mam stabilne PO4 na poziomie 0.8-0.9. Jak zbiję chemii, to za jakiś czas wraca. Za to ciekawe jest, że nie idzie ponad ten poziom. Przy takim małym akwarium nie kombinowałbym z refugium.
  20. Kilka uściśleń. W te 9000 to bym nie wierzył. Nominalnie tak, realnie, to raczej bajki. pisałem, że założyłem zamiennik, i że szacuję, że powinna starczyć na rok. A jak będzie to nie wiem... Oryginalne nie pamiętam na ile starczały, musiałbyś poczytać, może gdzieś pisałem. Jaki masz roller? Ja bym szedł w odwrotnym kierunku. Zmieniłbym roller na większy.
  21. hey, DCP 10000 działa już wiele lat. Ta DCT 12000 leży w piwnicy "w razie W". Pompa chodzi na 86%. Celuję mniej więcej 90%, i dostrajam w zależności od ustawienia zaworu.
  22. katani

    Nemo 425l

    ja na początku stosowałem ten: https://coralhouse.pl/metoda-ballinga/586344-all-in-one-proportional-consumption-reef-keeping-system-4x25l a potem (i teraz) https://coralhouse.pl/metoda-ballinga/606666-all-in-one-proportional-consumption-reef-keeping-system-4x5l-high-concentrate-77x Ten jednobaniakowy nie wiem do czego jest.
  23. katani

    Nemo 425l

    hm, skąd te ceny? 4x5l kosztuje na stronie CH 599, a 2.5l 319zł do tego 2.5l jest stężony 5.5x normalny balling.
  24. katani

    Nemo 425l

    tak, one różnią się tylko stężeniem. Są dwa, bo ponoć powinno się je zużyć w kilka miesięcy (nie pamiętam dokładnie ile). Ja pierwsze kupiłem niebieskie, a jak zaczęła się konsumpcja i poszła do góry to zmieniłem na czarne. teraz mam konsumpcję mniej więcej 30ml. 5000ml/30 = czyli około 160 dni. czyli powiedzmy 1200-1400zł na rok. Wcześniej na dodatki wydawałem więcej. Jak jest stężony twój balling? Bo to jakieś małe wartości na twoje akwarium.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.