Jump to content

MichalCz

Klubowicz
 • Content count

  138
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kaczyce
 • Akwarium
  130x45x35h + sump 70x40x40

Recent Profile Visitors

451 profile views
 1. MichalCz

  Potrzebuję żółty koral ...

  Chyba do żółtego by pasowała tubastrea no nie ? A najbardziej chyba Cirrhipathes spiralis
 2. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Z ostatniego ICP (17.03.2020) wychodzi 371 mg/l Xenia nie pulsuje od około 4 tygodni. W tym czasie były zrobione 4 podmiany i dalej nic. Jod dozuję od 3 dni.
 3. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Od 3 dni dozuję jod od ATI. 2 krople dziennie na 200L akwarium. Xenia wciąż nie pulsuje ale za to krewetka dzisiaj przeszła wylinke. Dodatkowo do problemów zbiornika doszło powolne zanikanie zoasów ale tylko tych małopolipowych. Zoanthusy z wielkimi polipami są blade nie mnożą się ale żyją. Kolega namawia mnie na ATI Essentials ale u mnie nie ma konsumpcji ano Ca ani Kh itd. Parametry z wczoraj Sól 1.025 - chiński refraktometr Po4 - 0.08 - fotometr MW No3 - 5 - salifert Kh - 8.4 - salifert PH - 8.15 - salifert Temp. - 25°C
 4. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Nie ma problemu
 5. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Nie, aż takich skoków nie odnotowałem.
 6. MichalCz

  Zoanthus wybrzuszony

  Moje też tak miały ale im przeszło. Gdzieś wyczytałem że to może być jakaś choroba. Innym razem zaś że to wina światła. Do końca chyba nie wiadomo. Ja zostawiłem w spokoju i się poprawiło. Ewentualnie spróbuj podnieść lampę o kilka cm. Edit. Znalazłem, szukaj pod hasłem umbrella syndrome zoa
 7. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Jeżeli mam okno uchylone na "mikro" to temperatura wacha się od 24.8 - 25.5. W większości przypadków jednak nie spada poniżej 25°C Akwarium mam zaraz przy oknie a pod oknem grzejnik.
 8. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Dobra dobra, wiemy już prawie wszystko o jodzie A wracając do tematu. Czy to na pewno wina jodu? Lampy? Czy bielenie korali (nie tylko sps) to jeszcze jakieś inne przyczyny?
 9. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Dobra koledzy bez sporów Dzięki za wszelkie rady. Lece kupić jod i będę kropić. Pytanie tylko, lampę zostawić tak jak była wcześniej czy po trochu dodawać mocy?
 10. MichalCz

  Ati Essentials Pro

  Żadne
 11. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Jeżeli jod z ATI jest mniej wydajny o 50% to znaczy że lać go trzeba więcej. Czyli cenowo wychodzi prawie tak samo jak AF.
 12. Zmniejsza prędkość ale jak włożysz rękę do wody to czuć że aię zatrzymuje
 13. Też mam 2x SOW-8. Ustawienia: -jedna na master - druga slave -Tryb W1 I kontrolerem ustawionym na Master się steruje. No i musi działać. Ie ma innej opcji
 14. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Temat z linka już kiedyś przeczytałem. Mimo wszystko dzięki @Tester. Jednak w podsumowaniu jest napisane że zdania są podzielone. Do tego dochodzi brak wiarygodnego testu na jod, ICP sobie nawet podobno nie radzi. Dlatego sam nie wiem czy lać czy nie. Co tydzień podmieniam 25L wody na świerzą. Może zmiana soli załatwi sprawę?
 15. MichalCz

  Białe korale po zmianie lampy.

  Dzięki
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.