Jump to content

Kryl_Morski

Klubowicz
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Śląskie
 • Zainteresowania
  Akwarystyka morska
 • Akwarium
  30l

Recent Profile Visitors

444 profile views
 1. @mati21 sucha skała z erybki, akwa ma już prawie 7 miesięcy. Świecę aquael Leddy Slim actinic
 2. Zachodzi mi to na korale i przez to nie polipują jak należy. Boję się, mam w domu chemiclean, jestem już po jednej kuracji, będzie potrzebny?
 3. Witam wszystkich serdecznie, mam problem pojawiły mi się najprawdopodobniej zielony glon na piachu, skale i co najgorsze obrasta również korale. Byłem przekonany że to glony, więc potraktowałem je szczoteczką na skale, zagrabilem piasek a korale delikatnie potraktowałem pędzelkiem (i tak się boję o moje goniopory). Potrzebuję pomocy, czytałem że może to być zielone cyjano. Co z tym zrobić? Czekać? Pomocy! Co to jest i jak to skutecznie zwalczyć żeby nie uszkodzić życia w akwarium. ( akwa prawie 7 miesięcy). Parametry: No3 5 Po4 0.1 Kh 8.5 Zasolenie 1.025 Akwa 30l aquael + lampa Leddy Slim Actinic aquael + filtr Tunze filter 3161z watą + Falownik + grzałka
 4. Kryl_Morski

  Sinice

  Witam wszystkich serdecznie, mam problem pojawiły mi się najprawdopodobniej zielony glon na piachu, skale i co najgorsze obrasta również korale. Byłem przekonany że to glony, więc potraktowałem je szczoteczką na skale, zagrabilem piasek a korale delikatnie potraktowałem pędzelkiem (i tak się boję o moje goniopory). Potrzebuję pomocy, czytałem że może to być zielone cyjano. Co z tym zrobić? Czekać? Pomocy! Co to jest i jak to skutecznie zwalczyć żeby nie uszkodzić życia w akwarium. ( parametry bez zmian, akwa prawie 7 miesięcy)
 5. Kryl_Morski

  Sinice

  A to nie zaszkodzi życiu w akwarium tak częste stosowanie? I to od kiedy dajesz ten chemiclean?
 6. Kryl_Morski

  Sinice

  @romi ok, postaram się, ale no3 mam 5, czy to za wysoko? Mam zbijać?
 7. Kryl_Morski

  Sinice

  @mati21dziękuję za radę, próbuję ratować korala. A resztę szkieletu euphylli wyrzucić?
 8. Kryl_Morski

  Sinice

  Czy da się jeszcze uratować kawałek euphylli? Doradzicie jak najlepiej odciąć chorą cześć, aby nie uszkodzić reszty?
 9. Kryl_Morski

  Sinice

  Co to znaczy? Możesz mi wyjaśnić?
 10. Kryl_Morski

  Sinice

  Jasne, że przeczytałem. Cyrkulacja jest dość silna, regularnie pozbywam się kożucha cyjano, ale dalej wraca. Boję się o moje korale, że zostaną zaduszone przez cyjano. Mam w domu chemiclean, ale pytanie czy to już czas na jego użycie w akwarium?
 11. Kryl_Morski

  Sinice

  Dzień dobry wszystkim, wracam do tematu sinic, które po niemal 2 tygodniach przerwy znowu nawiedziły mój zbiornik. Ostatnim razem za waszą radą udało mi się przegonić cyjano z akwarium bez użycia chemiclean. Teraz problem powrócił. Mam już nowe korale, euphyllia i mała goniopora oraz parę błazenków. Tak jak na zdjęciu mam kłopot, euphyllia nie polipuje, zachodzi na nią cyjano. Pomocy, czy jestem w stanie coś jeszcze zrobić oprócz zastosowania chemii?
 12. Kryl_Morski

  Sinice

  Zasolenie sprawdzam zawsze przed dolewką. A z innej beczki jak uważacie czy wypuszczenie w takim stanie akwarium pierwszej rybki, mam na myśli parę błazenków, ma sens? Nie wiem czy sinice mają wpływ na życie błazenków w akwarium. Co uważacie?
 13. Kryl_Morski

  Sinice

  @chwialek karmie mrożonkami, mianowicie kryl. W erybce kupiłem środek reef flower remalgae (dozuje zgodnie z instrukcją na opakowaniu) i przy podmiankach wlewam microbe-lift special blend @pawellb sprawdzam zasolenie wody dość często i stabilnie na poziomie 1,025. Bakterii już od miesiąca nie daje, tylko powyższe
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.