Jump to content

slaw

Szlachta Morska
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by slaw

 1. slaw

  załączniki

 2. Na pewno kilka chętnych osób by się znalazło. Zawsze mądrego warto posłuchać. Tylko u nas słabo z oscypkami. Zamiast tego są śledzie po kaszubsku.
 3. Żona bardzo się przejmuję, chociaż czasami nie mogę doprosić się o zdjęcie Co do szkoleń to sam bym chętnie się podszkolił. Organizujesz może warsztaty?
 4. Chciałbym mieć takie kolorki spędzając ponad połowę roku po za domem.
 5. Witamy w 3-city. Ja również chętnie wezmę udział w spotkaniu.
 6. slaw

  Regeneracja purigenu

  @akwarysta1992 - Dzięki za ten wpis. Bardzo się przyda. Nie jestem jednak pewny tezy o nieszkodliwości chloru. O ile rybom faktycznie może nie zaszkodzić, nie byłbym taki pewny co do flory bakteryjnej. Kiedyś czytałem że 1ppm chloru już zabija wszystkie bakterie w wodzie. Nie chce mi się szukać źródła. Miałem jednak przypadek że po włożeniu do małego akwarium 60ltr, zregenerowanego puriginu, walczyłem przez kolejne pół roku z glonami. Dlatego teraz "dmucham na zimne" i płuczę purigen jeszcze przez jakiś czas, nawet gdy już nie czuć chloru.
 7. No to trzeba się spotkać!
 8. Jak tam Panie i Panowie z 3 city? Chętnych brak?
 9. Jacku, gdybyś miał za dużo chwastów, chętnie poplewie w Twoim ogródku. Pięknie! Jak zawsze.
 10. Miałem raz taką sytuację. Dozownik nie łączył się z komputerem na żadnym COM-ie. Po wyłączeniu od źródła zasilania i ponownym podłączeniu zaczęło działać. W międzyczasie pompa normalnie podawała. Wyglądało jakby bt się zawiesił po roku bezproblemowej pracy.
 11. Czy ma ktoś może firmware 1.6e . Podczas proby wgrania najnowszego wyskoczył błąd i teraz mam tylko... "Bootloader ready" na wyświetlaczu. W aplikacji 1.7 nie mogę ponownie załadować firmware (opcja na szaro). Emergency łączy, ale nie łąduje pliku bin.. Proszę o pomoc. Pilne!
 12. Ale wtedy kolegi MO nie będzie Gdyby było więcej chętnych można organizować spotkania regularnie. Co miesiąc, dwa. Każdy miałby szanse pojawić się w odpowiadającym mu terminie.
 13. Ja kiedyś próbowałem zwołać akwarystów narciarzy na Wierzyce. Też nie było odzewu. Osobiście chętnie bym się spotkał z kolegami. Niestety jeszcze przez dwa tyg nie ma mnie w PL.
 14. slaw

  Pompa RO - "booster"

  Te na okrętach do morskiego nie za bardzo się nadają. Po za tym po co byłaby im osmoza jak cały ocean świeżej solanki
 15. Nie mam jakiejś żelaznej zasady. Zwykle rozrabiam solankę wieczorkiem, a rano podmianka. Albo na odwrót. Ale w tym wypadku juz po godzinie widac że coś nie tak z woda. W małej ilości jak pól litra zmętnienie jest niezauważalne. Ale jak robię 70ltr, bardzo szybko widać że cos jest nie halo. Wraz z upływającym czasem jest tylko gorzej. Jeszcze raz wymieszałem sól, tym razem machałem wiadrem przez dobrych kilka minut. Dalej to samo [emoji20]
 16. Zawsze staram sie wymieszać sól przed użyciem. Może tym razem nie wystarczająco... Zrobiłem maly test. 0,5 litra solanki, 20 min i 12h po przygotowaniu. Spróbuje jeszcze raz wymieszać sól i zrobić porównanie. Tylko nie wiem czy nie za późno. Polowa opakowania już poszła.
 17. Czyli jednak nie tylko mnie to spotkało Nie wydaję mi się żeby to była wina sklepu. Może jakaś wadliwa partia się trafiła. Sprzedawcy nie mają na to wpływu. Spróbuję poeksperymentować jeszcze i najwyżej zareklamuje sól. Szkoda tylko że 5kg szlag trafił.
 18. Mam prośbę do specjalistów chemików. Proszę powiedzcie co mogę robić źle. Dotychczas stosowałem sól IO i nie miałem żadnych problemów. Postanowiłem jednak przejść na trochę bogatszą sól RC. Próbowałem dwukrotnie rozpuścić w wodzie RODI i dwa razy wydzielił się węglan wapnia. RODI było podgrzane do 25st. Wewnątrz zbiornika do podmiany jest cyrkulator także woda cały czas była mieszana. Sól sypię powoli tak aby w miarę na bieżąco się rozpuszczała. Po godzinie woda jest kryształowa, jednak po kilku godzinach zaczyna robić się mętna. Na kablach, grzałce pompie cyrkulacyjnej pojawia się biały osad. Wróciłem do soli IO i nic takiego się nie dzieje. Czy ja robię jakiś błąd czy sól jest do du.. ? Może ktoś się już spotkał z takim zjawiskiem?
 19. Ponieważ w tym roku nie ma organizatora proponuje żeby każdy we własnym zakresie zarezerwował sobie domek. Tylko trzeba zdecydować się na termin. Mi osobiście odpowiada 23-25. Możemy zrobić głosowanie.
 20. Zmierzyłem wilgotność jaka panuje w szafce nad akwarium. W nocy nad lampą jest 48%, w dzień 32%. Nad półką jest odpowiednio 34 i 24%. Dla porównania w domu mam ok 34%. Przy dobrej wentylacji nie ma problemu z wilgocią. @Chmiel30, temperatura nad półką w dzień to 31 st. Co do testów, to faktycznie nie było dobre miejsce dla nich. Raz że temperatura, dwa to dość wysoko dla małżonki, a to ona czasem musi robić testy. Trzecia sprawa mam inne plany co do tej półki, więc testy zmieniły lokalizację.
 21. Dzięki. Czy wszystko przemyślane to się okaże. Już widzę minusy Akwarium widoczne z trzech stron, dostęp tylko z jednej. Zrobić coś z tyłu skały - mordęga. Muszę coś pokombinować w tym temacie. Może coś jak Krzysiek z tym sprayem i woreczkiem. Ok. Temat Shellika więc koniec o mnie.
 22. Są poprowadzone kanały wentylacyjne i dwa wentylatory 140mm. Zbiorniczek kręci się od stycznia i nic się nie skrapla. Zobaczymy jak latem będzie z temperaturą, ale w domu raczej jest chłodno więc jestem dobrej myśli. Ale masz rację, wentylacja to podstawa przy takich zabudowach.
 23. Mówisz i masz [emoji2] Te podnośniki mają podobno jakieś ograniczenia wagowe. Żeby zrobić tak dużą klapę musieli dać cztery i dodatkowo front został podfrezowany.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.