Skocz do zawartości

magu

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    1 085
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez magu

  1. magu

    [550l] - Siema, wracam!

    Będzie przewiert przez boczną ścianę i coś w rodzaju pudełka z grzebieniem. Kiedyś ze Skibą coś takiego wykombinowakiśmy. Mam nadzieję że chłop pływa teraz na niebiańskich rafach... Hej, fajnie Cie widzieć. Zanim baniak bujanie to trochę zejdzie, wiesz jak jest :). Ale obiecuje, że się postaram. Dzięki.
  2. magu

    [550l] - Siema, wracam!

    Wiadomo Może nagram jakieś wideo z roboty.
  3. magu

    [550l] - Siema, wracam!

    To nie pierwszy taki mój wynalazek. Może ta duża komora będzie wzmocniona profilem konstrukcyjnym. Ale dopiero jak stanie sump. Pełny tył, podwójny blat, 14 nóg po 300 kg na każdą, konfirmaty co 20 cm. dodatkowo stoi na dębowych klockach.
  4. 200x50x55, już jest, zostało powiercić.
  5. Hej, na stronie schemat finalnej wersji sterownika. Przeprojektowany jest układ zasilania, jest też kilka zmian w samej pinologii. Dzięki za pomoc i testy. Bez Was nie chciałoby mi się tego wszystkiego robić. Soft i schemat dostępny jak zwykle za darmo https://magu.pl/sterowniki-do-akwariow/wifi-sterownik-oswietlenia-aqma-wifi-led-control/ Napisałem też instrukcję, która opisuje wszystkie funkcje sterownika. Jest na dole strony.
  6. magu

    Mini Mini 23l w biurze :)

    Hej, super pomysł! Miałem kiedyś takiego maluszka. W takim szkiełku fajnie wyglądają sexy shrimp.
  7. Hej, na stronie sofcik do pełnej integracji sterownika z systemem inteligentnego domu Home Assistant. Możliwości automatyzacji są ogromne. A tu link: https://magu.pl/sterowniki-do-akwariow/aqma-wifi-w-inteligentnym-domu-home-assistant/
  8. Hej, ten czujnik nie zadziała ze "starą" AQmą, nada się do nowej z WiFi.
  9. Pewnie Twój router przydziela co jakiś czas sterownikowi inny adres IP, ustaw go na sztywno w konfiguracji sterownika. W poniedziałek będzie nowy soft, wraz z nowym schematem.
  10. Hej, tu można pobrać sofcik:https://magu.pl/sterowniki-do-akwariow/wifi-sterownik-oswietlenia-aqma-wifi-led-control/ Dodatkowo, w sterowniku pojawiła się funkcja obsługi chłodzenia, wraz z histerezą. Są też trzy profile oświetlenia np. do aklimatyzacji czy zdjęć. Na dodatek istnieje możliwość włączenia automatycznej zmiany profili, umożliwia to tworzenia bardzo skomplikowanych schematów oświetlenia. Każdy z kanałów ma wówczas możliwość "przejścia" przez trzy pełne cykle wschód - zachód. Edit: Jeszcze simple dashboard, czyli wszystkie kanały na jednym ekranie. Oczywiście też można powyłączać nieużywane. Można wmontować w lampę (albo gdzieś koło akwarium) stary telefon/tablet, który będzie wyświetlał stan pracy wszystkich kanałów. Taki bardziej bajer ale może się przyda.
  11. Na razie będzie trzeba samemu poskładać. Jutro wrzucę schemat. Do kupienia będzie jak się "wygrzeje" u testerów. Pewnie z miesiąc zejdzie. Chyba że chcesz potestować, poklikać i podzielić się opinią. To na pw.
  12. Cześć! Obiecywałem od dawna, w końcu się urodził... Nowy sterownik LED po WiFi. Testy trwają już ze dwa miesiące, a obecnie trafił nad zbiorniki. Jeżeli nie będzie jakiegoś babola, którego przegapiłem to w przyszłym tygodniu zarówno soft jak i schemat będzie do ściągnięcia. Graty potrzebne w wersji bardzo podstawowej to: ESP32, RTC3231, stabilizator i kilka rezystorów. Funkcjonalności: 8 osobno sterowanych kanałów PWM. Każdy z kanałów może pracować w trybie manualnym, lub automatycznym. Konfigurować można: nazwę kanału, godzinę włączenia, wyłączenia, długość wschodu i zachodu słońca, a także minimalny i maksymalny procent mocy z jakim ma pracować kanał. Dodatkowo można wybrać kolor który będzie go reprezentował na panelu głównym, jak również dwa zakresy czasowe oświetlenia nocnego i jego moc. W przypadku zakupienia driverów z "odwrotnym" sterowaniem (podając masę na pin sterowania driver daje pełną moc) można to załatwić jednym kliknięciem "Odwróć". Oczywiście całość jest responsywna i dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Trzy kanały dla przekaźników SSR (7 V - 12 V). Kanały te pracują jako timery z możliwością konfiguracji czterech zakresów czasowych załączenia. Sterowanie załączeniem wentylatorów na podstawie temperatury lampy. Sterownik może pracować jako Access Point lub jako klient podłączony do domowej sieci WiFi (konfiguracja zalecana). Możliwe jest również ustawienie statycznych adresów IP. Możliwe jest jednoczesne korzystanie z interfejsu przez kilku użytkowników. Zmiany reprezentowane są ze skutkiem natychmiastowym (u wszystkich podłączonych użytkowników) bez konieczności odświeżania strony. Teraz po co to jest? Sporo szukałem przyzwoitego wyświetlacza do DIY, ceny są duże a jakość średnia, a już żeby był dobry dotyk itp... Ciężka sprawa. Przydałoby się coś co połączy się z domową siecią WiFi, wyświetli interfejs, w tym przypadku stronę internetową no i żeby może jeszcze miało dotyk... Mam kilka takich urządzeń w szufladzie i pewnie większość z Was też :). Interfejs główny ma możliwość ukrycia nieużywanych kanałów. A wygląda tak: I Przekaźniki SSR (np. do świetlówek na 230 V). Dodatkowo: Aktualizacja oprogramowania z poziomu interfejsu, po WiFi bez konieczności podłączania kabli. Całość oprogramowania i skrypty są "na" sterowniku, nie potrzeba dostępu do Internetu. Sterownik współpracuje z inteligentnym domem, możliwe jest korzystanie z API (właśnie je opisuje), aktualnie opracowałem spięcie z Home Assistant, też to opiszę. Pomysł mam taki aby moc niektórych kanałów ustawiała się zależnie od nadprodukcji z PV. Szkoda te waty tracić. Poza tym są trzy kanały SSR, które umożliwiają włączenie bardzo dużych obciążeń (230 V), co też może się przydać. To tyle co przychodzi mi do głowy, ale pewnie o czymś zapomniałem :).
  13. Przy takiej zmianie w kodzie, po włączeniu pompy program zrobi sobie przerwę na 4 sekundy. Więc teoretycznie będzie OK, bo pompa będzie dolewać przez minimum 4 sekundy. Jednak zatrzymanie działania programu na tak długo spowoduje że wewnętrzny kontroler watchdog uzna, że sterownik przestał wykonywać swoje zadanie i go zresetuje. Generalnie sterownik musi co 4 sekundy dać znać że żyje inaczej jest resetowany. Więc proponuje zmniejszyć ten czas, bo akurat wartość 4000 jest dość niefortunna. Takie rozwiązanie zadziała w starszych wersjach Arduino, które mają stary bootloader, bo tam implementacja watchdoga nie działa.
  14. Hej, jeżeli to ma być do pasków ledowych, to lepiej zastosować tranzystory mosfet. Będą zmierzchy, świty itp.
  15. Dzień dobry. Firma jest zamknięta do 13.05.2020, realizujemy jedynie serwisy. Bardzo przepraszam, obecna sytuacja zmusiła mnie do zajęcia się zupełnie innnymi sprawami. Zapraszam do kontaktu po tym terminie, na pewno pomogę. Pozdrawiam: Marcin Grunt
  16. Najlepiej na zaciskach pompy. Zaporowo, czyli "paskiem" do plusa.
  17. Hej, jeżeli sterownik składasz sam, to albo przez tranzystory, albo przez Darlingtona. Gotowy moduł sterujący masz tu
  18. Bez płytki, bezpośrednio do mikrokontrolera nie ma opcji. Trzeba zastosować element wykonawczy. Najprościej tranzystor.
  19. Niezły pająk :). Sterownik to też zdaje się gołe Arduino bez reszty gratów. Ale to wszystko jest do ogarnięcia, ale bez płytek to trzeba będzie pomierzyć. Druga sprawa, wysyłałem Ci niedawno soft do pracy z driverami o odwrotnym sterowaniu, a z tego co pisałeś wcześniej w specyfikacji masz napisane "Zwarcie do masy ogranicza prąd do 0mA", czyli działają "normalnie", więc powinien być standardowy soft. Ale to też nie jest przyczyną upalania driverów. Zróbmy tak... Skombinuj jakiś miernik i zadzwoń do mnie 509 711 497 (spokojnie do 23:00 możesz dzwonić), powiem Ci co i jak posprawdzać, żeby znaleźć przyczynę palenia driverów. Edit: "...drivery zamocowałem do radiatora na klej termo-przewodzący i podkładkę metalową 2mm" - to raczej nie jest najlepszy pomysł, przecież taka podkładka przewodzi prąd, szczęście że wszystkie Ci nie poleciały. Co do połączeń PWM, które narysowałeś, w sensie logicznym oba są identyczne i prawidłowe.
  20. Podeślij możliwie dokładne zdjęcie układu.
  21. Brak wspólnej masy? Driverów nie można łączyć szeregowo. Sterownik ma maksymalne napięcie pracy 12 V, powinien być zasilony przez przetwornicę. Przy 24 V też będzie żył, ale będzie się grzał.
  22. Tak, trzeba podciągnąć do +5 V przez rezystor.
  23. Najprościej mówiąc częstotliwość określa jak często sterownik może zmienić stan na pinie sterującym. W tym przypadku albo 490, albo 980 razy w ciągu jednej sekundy. Teoretycznie człowiek jest w stanie zobaczyć zmiany w okolicy 60 Hz, powyżej 100 Hz zmiany praktycznie nie da się zobaczyć gołym okiem. Jeżeli chodzi o drivery, które działają odwrotnie to (cytat ze strony https://magu.pl/sterowniki-do-akwariow/sterownik-oswietlenia-led-aqma-led-control/ ): "Jest możliwe sterowanie przetwornicami, które działają odwrotnie. Gdy dostają maksymalne wypełnienie to wyłączają diody a przy wypełnieniu równym zero sterują diody pełną mocą (ostatnio sporo takich przetwornic na rynku). Jeżeli trafiła się taka przetwornica, należy zmodyfikować w „Ustawieniach” zmienną pwmXInvert z false na true (gdzie X to numer kanału). Całość dla kanału pierwszego powinna wyglądać tak (w przypadku samodzielnej kompilacji): boolean pwm1Invert = true;" Jeżeli będziesz potrzebował zmodyfikowany soft w wersji > 4.0.0, to napisz na PW, przygotuje Ci wsad wgrywany za pomocą AQmaUpdatTool.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.