Skocz do zawartości

ozzie

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    79
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez ozzie

  1. ozzie

    Nakarm psa

    Nakarmione z 4 IP-ków
  2. A ja ostatnio przekonałem się do Grotech-a Quick-a. Faktycznie 5 minut i po sprawie
  3. ozzie

    Kolejna nano-kosteczka

    @Yarcio Sklep pod nosem to "ten" w Zabrzu I chyba wszystko jasne.
  4. ozzie

    Kolejna nano-kosteczka

    Ehhh 104 wyświetlenia i bez komentarza. Jak Wam się chociaż ułożenie skały podoba?
  5. Tia..... forum rozsyła wirusy... a może bakterie ... cjano
  6. ESET NOD32 też nie widzi problemu.
  7. Witam Ktoś kiedyś powiedział, że z wiekiem wszystko się kurczy. Nie ominęło to i mnie, i tak, 340l skurczyło się do 30. Szkiełko: Zestaw Aquael-a NanoReef 30l. Oświetlenie: Obecnie dołączone do zestawu PC czyli 2x11W. Docelowo Lampka LED DIY na 3xRB i 4xXP-G. Cyrkulacja i filtracja: Kaskada FZN3 + Hydor Koralia Nano Evolution 900. Przerobiony (skrócony) odpieniek Aquael PS-300 na kostce AquaMedic-a. "Firmowe" gąbki zostały wyrzucone. W jednej komorze odpieniek i grzałka. W drugiej chwilowo wata filtracyjna docelowo adsorbenty. Dolewka: Woda RO+DI wożona ze sklepu "pod nosem" plus zestaw do kroplówek. Do baniaczka wsypane 4kg piachu Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White, włożone 3,5 kg skały i zalane solanką z działającego zbiornika w dniu 01.12.2011. Obecnie walka z koralią żeby ustawić tak cyrkulację żeby nie podrywała piachu z dna. Niestety, żeby zachować proporcje, wybrałem piasek bardzo drobny i to też może stanowić przyczynę problemu. Jeżeli nie uda mi się dojść z tym do ładu i składu - zmienię piasek na taki sam ale o większej gradacji. Jeśli chodzi o wodę to wiem tylko że 25st.C i 1,023 - testów jeszcze nie robię. Obsada jeszcze nie została wybrana, ale wyboru wielkiego nie mam Teraz został mi węgiel... Na koniec kilka fotek: Full light Actinic Kaskada
  8. A swoją drogą to mógłby ktoś wrzucić fotki działających od jakiegoś już czasu kulek. U mnie kręcą się od 4 kwietnia i jakoś nie zaobserwowałem spęcznienia. No może coś tam minimalnie - ale chciałbym mieć jakieś odniesienie.
  9. mani80 - to chyba coś jest niezbyt dobrze. Zresztą np. u mnie zmętnienie nie wystąpiło. Powodzenia
  10. brzydzi tu masz odpowiedź od producenta peletek odnośnie chemicleanu.
  11. Mój dolarek pojawia się średnio raz na 2 tygodnie. Myślę więc, że nie masz powodów do obaw.
  12. Mnie przy każdym włożeniu łapy do baniaka, skubie Labroides dimidiatus. Może mam pasożyty skórne A P. imperator wcina z łapy
  13. ozzie

    Przeróbka tłumika

    Wata nie jest niezbędna w tłumiku. Trzeba tylko pamiętać, żeby rurki ściąć pod dość ostrym kątem - zapobiegnie to "siorbaniu". Czyli tak jak na rysunku wyżej ale rurka wlotowa również ścięta.
  14. ozzie

    Polimery w morskim

    O to trzeba spytać chyba producenta. Ale nie zmieni to faktu, że pewnie bakterie fikną i trzeba znowu będzie czekać na rozwinięcie się bakterii na peletkach.
  15. ozzie

    Polimery w morskim

    Wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zasilanie awaryjne. To jest raczej bezpiecznik. W razie "W" - zmieniasz złoże, a nie życie w baniaku.
  16. ozzie

    Polimery w morskim

    rpp - dokładnie o to mi chodziło przekaźnik np http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtml?search=przeka%C5%BAnik&idp=1#cleanParameters%3D1%26search%3D40.52.8.230.000%26bf_szukaj%3D+ Switch np http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtml?search=przeka%C5%BAnik&idp=1#cleanParameters%3D1%26search%3DAE-C7053AFNAA+%26bf_szukaj%3D+ To wszystko co potrzebujesz. No oczywiście jakaś obudowa i o ile nie chcesz ciąć kabla od pompy to jakaś wtyczka i gniazdo
  17. ozzie

    Polimery w morskim

    Można tak. Naciśnięcie guzika włączy filtr. Po puszczeniu guzika cewka przekaźnika zasilana jest przez jeden ze styków przekaźnika. Jak zniknie napięcie to się wyłączy i po powrocie napięcia trzeba dopiero klepnąć w guzik aby się przekaźnik załączył ponownie. Może niezbyt wysublimowane ale działa na 100% i tanie jak barszcz. PS. inmar u mnie też pojawiło się cjano - peletki od 04.04.2010
  18. ozzie

    Filtr przepływowy.

    Problemem jest dolne sitko w zbiorniku. Ma sporo gęstych szczelin i woda nie dość że jest mocno hamowana to dodatkowo rozkłada się bardzo równomiernie na całą powierzchnię wkładu. Wyłamcie np co drugi pasek w sitku i po sprawie. U mnie pomogło znacznie. W miejscach gdzie wyłamałem fragmenty filtra jest znacznie większy przepływ. Porywa cząsteczki do góry, a później opadają w miejscach gdzie nie było łamane sitko. Zaznaczam że mam tam EcoPhos. BP odpalone w innym filtrze od 04.04.2010.
  19. Moje natomiast upodobały sobie cladielle.
  20. Minęło 60 godzin od zasypania filterka. Na razie nie stwierdziłem widocznego spęcznienia kulek. Odpieniacz po zasypaniu lekko przykręciłem i wywalał pianę. Dzisiaj w nocy wyprodukował prawie cały kubek "herbaty" więc popuściłem mu zawór powrotny. Euphylie wyglądają na super zadowolone, za to tubastrea lekko marudzi - pompuje około połowy polipów.
  21. ozzie

    Filtr przepływowy.

    Używam go do ecophos. W obudowie mam wkład jak na DI i wsypane 500ml ecophos-u. Pompa to MaxiJet1000. Sądząc po tym jak miesza ecophos to dla peletek może być za słabo. Generalnie konstrukcja tego filterka powoduje, że wymagałby on dużo silniejszej pompy.
  22. Dołączyłem do grona mieszaczy kulek. Złoże zasypane 04.04.2010 o godzinie 02:00. (stoodent - ale sie zgraliśmy ) Wsypałem 500ml, kulki pogania hydor pico (1120l/h). Zasilanie z ostatniej komory sumpa, a powrót do komory z odpieniaczem. Odpieniacz przydechł, ale po delikatnym zdławieniu wylotu wrócił do normy i bije śliczną pianę. Ciekawe, dlaczego u niektórych odpieniacz siada na tak długo, a u innych nie?
  23. ozzie

    Alkuminium w wodzie

    Zgadzam się z przedmówcami. Zrób to z plexi i chociażby rurek do hydrauliki. Przerabiałem to samo. Chyba wszystkim przewinął się przez monitor temat o absorberach na bazie aluminium i ich możliwego złego wpływu na baniaczek. Jeżeli już to platyna i tytan - tylko chyba drogo wyjdzie
  24. ozzie

    Czy to możliwe ?

    Nie chciało mi się czytać - ale przypuszczam, że to ten sam patent, który swego czasu na pewnym portalu aukcyjnym zrobił furorę. Czyli chodzi zapewne o moc czynną i bierną. W układach pradu stałego cała moc to moc czynna. Inaczej ma się sprawa z pradem przemiennym. Słyszałes zapewne o słynnym "cosinusie fi" czyli cosinusie przesunięcia fazowego. Jak jest "słaby" prąd to ludzie żartują że jest słaby cosinus fi. Upraszczając - przy złej jakości urządzenia mamy do czynienia z mocą bierną. Niemniej jednak w Polsce prywatny odbiorca nie płaci za moc bierną, a jedynie czynną. Za bierną płacą duże zakłady. Więc jeśli jesteś takowym to pewnie coś zaoszczędzisz, a jeżeli nie to będziesz kolejną osobą, która jak tysiące na a...pl kupiły ten cudowny patent.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.