Skocz do zawartości
Qbab

Mleko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem nowy wątek (to juz trzeci) bo poprzednie albo zniknęły albo się posypały i jest w nich taka kaszanka że nie ma jak czytać.

Relacja na dziś jest następująca - na razie brak skutków ubocznych z których bym się nie cieszył, tzn ciągła poprawa kondycji zbiornika - szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż takich zmian.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem 0,4 ml i oprócz lekkiego zmętnienia wody nie zauważyłem zmian. Nowe korale się troszkę rozwinęły ale myślę, że to z powodu aklimatyzacji. Poczekam kilka dni aż się zadomowią i znowu im doleję.

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest magia - po jednym razie w małej dawce nic pewnie nie widać :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab dziwisz sie ze wszystko lepiej wyglada, kiedy dodajesz bezposrednio bialka, cukry i lipidy prosto do wody? Praktycznie kazdy koral z tego skorzysta, one maja na rafie wszystkiego tak malo, ze tylko czekaja na taka okazje jaka im sprawiasz. A dajac cukry dajesz doskonala pozywke dla bakterii. Czego bym sie bal to przeciazenie systemu, zbyt wiele bakterii i przez to problemy z tlenem, no i ewentulanie to jeszcze za wiele tluszczow w wodzie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamaniac - ja się nie dziwię :( ja się cieszę, że tak prosto można wspomagać system.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U kolegów "kwitną" korale:) a u mnie jakoś tak nie za bardzo. Ale:) mój ukwiałek dostał szału i puchnie jak małolat na sterydach. jest u mnie drugi miesiąc i z 7cm teraz ma jakieś 15-20 cm średnicy. z czego z mleczkiem podrósł jakieś 2-3cm.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Wydaje mi się, że czas odświeży temat i podzielic się obserwacjami zmian które zaszły w akwarium od momentu rozpoczęcia dozowania "Łaciate-go 3,2%". Muszę się najpierw przyznac, że zaniedbałem nieco zbiorniczek przez aktywnośc airsoftową... Po drugie kombinowałem z dawkowaniem mleczka. Po dawkowaniu 1ml przez 0.5ml na dobe, następnie 1.5ml co 36h doszedłem do 2ml na dobę. I dopiero wtedy zauważalne było mocniejsze zmętnienie wody które znika po około 30min. dawkowanie zajmuje około 1min i zwierzątka nie reagują negatywnie na dozowanie. Sarco zaczyna rosnąc. Nie wiem jak ubrac to w słowa ale pomimo tego, że przybierał większe rozmiary to teraz nie "napompowuje" się tak wodą tylko zaczyna hmm. przybierac na masie. Robi się bardziej "pofałdowany". Sinularia wreszcie dochodzi do siebie ładnie pokrywając się polipami. Najbardziej zadowalający jest stan dwóch malutkich odrostów które obsypane są polipkami:) Anthelia (tak się chyba pisze) jeszcze nie była u mnie w tak dobej kondycji. Pojedyncze korale są większe a cała kolonia rozrasta się dynamiczniej. Grzybki dostosowują się do nowego miejsca w akwarium zatem o nich nic ciekawego nie napiszę.

No i sprawa dla mnie najciekawsza. Mój ukwiał. Trafił do akwa w lutym. Kupione maleństwo w kolorze białym miało jakieś 5cm średnicy gdy się rozwineło (średnica bez ramionek-samo ciałko:)). Teraz samo ciałko ma lekko 10cm a łapki co najmniej 5cm. Karmię okazjonalnie po podmianie wody. Dziad zmienił kolor na taki skórzasty i widzę jak rośnie. Gośc zamyka się na 5 min na dobę. Nie widac by był głodny. Jego tendencja wzrostowa zaczyna mnie nieco przerażac.

Kreweta, ślimaki i rybsy hulają po akwa normalnie:)

U Janka tyle ciekawego:)

Pozdrowionka.

Janek


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że miałeś za małe dawki :D

nie wiem jak je wyliczyć - sam jadę na 2 cm3.

i jak na razie same pozytywy, nie pisałem więcej bo obserwacje te same co poprzednio czyli wszystko uśmiechnięte :Satisfied

mam wrażenie że sarcophytony sp. i sinularie sp. najbardziej zyskują ale po innych miekkich też widać.

Co do tego ukwiała - czy on po rozpoczęciu dozowania mleka przyspieszył wzrost ? Bo tak zrozumiałem Twój opis.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Qbab. Wygląda poprostu jakby żywił się tym co jest w wodzie. Dziwne.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie dziwne :D jak najbardziej naturalne - przecież to co on je nie musi być duże, wystarczy by było tego dużo :Satisfied


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również próbowałem z mleczkiem.

Stosowałem 1,5 tygodnia i szybko przestałem bo nie zauważyłem żadnej różnicy na koralach.

Podczas lania mleka do akwa hepatus, który jest u mnie ponad rok i nigdy nie miał żadnych kropek został obsypany ospą(chyba).

UV włączona, czosnek w mrożonkach a kropek przybywało, myślałem że to koniec.

Odstawiłem mleko i hepati wrócił do siebie w ciągu 2 dni, żadnej kropki, nic.

Nadmieniam, że nie dodawałem żadnych nowych zwierzaków.

i co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pokolcy więc nie mogę się wypowiadać. Jeśli chodzio obserwacje ryb to ani błazenki ani parasema nie miały problemów ze zdrowiem. Kilka tygodni temu przez kilka dni parasema miała plamki na płetwie ale znikły tak samo tajemniczo jak się pojawiły. Z mlekiem brak problemów w akwarium.

Qbab: tak też sobie to tłumaczyłem ale trochę ciężko uwierzyć jeśli potwór wcina kawałki wielkości krewetki:)


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zmętnienie go stresowało (znaczy się pokolca), nie wiem nie mam żadnych ryb w tym momencie w akwarium dlatego ciężko mi się wypowiadać.

Niestety ryzyko zawsze istnieje jak się próbuje coś nowego.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

Niestety ryzyko zawsze istnieje jak się próbuje coś nowego.

To oczywiste, nie mam do nikogo pretensji. Uprzedzam tylko, że u mnie wystąpiły takie zjawiska.

Ale jak wiadomo każde akwarium jest inne.

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja też nie mam pretensji że to napisałeś, nawet jestem wdzięczny - każda obserwacja się liczy. Tak się teraz cały czas zastanawiam nad przyczyną, bo wiesz mógł to być zbieg okoliczności ale nie musiał. Kiedy wystąpiły te kropki? Po ilu dniach (godzinach) ?

No i najważniejsze czy w czasie wlewania widać było po nim zdenerwowanie ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach dodawania mleka w ilości 2ml.

Dodawałem mleczko zawsze rano, kiedy jeszcze światełko się nie paliło i rybki spokojnie sobie spały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pa_blo a jaki ty masz zbiornik bo nie mogę znaleźć opisu (fotki widziałem).

Sorki, że tak dopytuję ale chciałbym jak najlepiej zrozumieć co się u Ciebie działo.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 540l

dolewam ABC i M grotecha, oraz chemie na kh, ca i mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki - czyli lałeś dwa razy mniej niż ja, to coś mi się nie wydaje żeby mleko było przyczyną, no ale to mogą potwierdzić tylko inne obserwacje ze zbiorników z pokolcami.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to faktycznie zbieg okoliczności, nie mniej jednak po odstawieniu mleka hepati jest zdrów jak ryba :Satisfied

nie wiem czy to wina mleka czy nie, ale to zawsze jakaś dodatkowa informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, bo jedna informacja nic nie mówi ale składa się na całościowy obraz


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info. Podłączyłem odpieniacz. Dozowanie 3ml mleka uniemożliwia skimmerowi prawidłową pracę. Po podaniu dawki zamiast mgiełki pęcherzyków powietrza z pompy lecą duże bańki. Nie wiem ile dokładnie trwa to zjawisko (powyżej 1.5h). Odpieniacz to Seaclone 100.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie powierzchniowe wody leci w dol, wiec nic dziwnego ze odpieniek nie odpienia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleczarze! jak postępy experymentu ?


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.